Blog użytkownika Tom19

Tom19

Tom19 Tom19 10.04.2016, 20:17
GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza I Głosowanie  35
405V

GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza I Głosowanie 35

GraczOSTacja - Muzyka Gracza

 

    Tom19

Witam! Dzisiaj krótko bo mój organizm po weekendowej całodniowej pracy i imprezie do 4 nad ranem, niedomaga i po tym wpisie mam romans z łóżkiem na >10 godzin ;> Poprzednie głosowanie wyłoniło zdecydowanego faworyta jakim jest ost z DMC 3 ' Devil Never Cry'. Uwielbiam ten utwór za świetną mieszankę dynamicznego rytmu ze spokojnym refrenem. Na dalszym miejscu Shin Meg(...) Persona 3 ze specyficzną nutką ' The Battle for Everyone's Souls' i motyw przewodni z MGS'a 2. Na 4 miejscu trochę ,,kontrowersyjnie'' kawałek z Pendulum. Zespół, który bardzo lubię, ale...w tym miejscu wolałbym oryginalne kompozycje od Samurai Warriors 4 lub The Legend of Zelda: Spirit Tracks (sorry Daaku ;P). Sorka za spóźnienie z graczostacją, ale raz na ruski rok będą takie obsuwy ;] 

 

   Abi

Dzień dobry! (lub dobry wieczór). Tym razem opóźnienie GraczOSTacji jest sponsorowane przez mój wyjazd, sobota wieczór biorę się za ogarnięcie wszystkiego i idę odespać moje podróże. Wybaczycie, ze dzisiaj bez większych opisów przejdę do wyników:

 

1. Devil May Cry 3 - Devils Never Cry​                                                              30 pkt
2. Shin Megami Tensei: Persona 3 - The Battle for Everyone's Souls    23 pkt
3.
Metal Gear Solid 2 - Main Theme​                                                                18 pkt
4.
Kickbeat  - Self vs Self (In Flames)                                                               11 pkt

5. Samurai Warriors 4 - Twin Cherry Blossoms​                                            10 pkt           
6. 
The Legend of Zelda: Spirit Tracks - Realm Overworld                            9 pkt
7.
Chrono Trigger - Undersea Palace                                                                 6 pkt
8. Need For Speed Underground - Get Low                                                      3 pkt
9.
Ace Combat 2 - Intro​                                                                                          2 pkt
Obscure II - Waltz of Death​                                                                                2 pkt

 

No i wszystko mamy jasne. Szkoda, że Get Low nie przypadło wam do gustu, ale za to Devils Never Cry nazbierało aż 30 waszych głosów. Tuż za nim uwielbiane przeze mnie The Battle for Everyone’s Souls, razem z Main Theme z MGS, a na czwartym Self vs Self, wygrywając jednym punkcikiem z Twin Cherry Blossoms. Poprzednie głosowanie było trudne, czy to też sprawi wam tak wielu problemów? :)

Ogromne podziękowania dla użytkowników snake18011992, Rankin, flaberobaderous, Bioter oraz  ManoWar74. Oby tak dalej!

Pozdrowienia od Abi

 

 

PRZECZYTAJ ZANIM ZAGŁOSUJESZ!

 

REGULAMIN:

 

 

 


Oto lista 10 utworów. Głosujemy tylko na 3 !

Głosowanie trwa od   10   kwietnia do  15   kwietnia włącznie!

 

The Longest Journey - Dragon​

 

    Kompozytor:   Bjørn Arve Lagim

    Opis:   The Longest Journey to dla mnie pozycja wyjątkowa. W momencie, w którym byłem pewien, że nie zagram w lepszą grę przygodową point&click niż Syberia, Grim Fandango i The secret of Monkey Island: Special edition, natrafiłem na to cudo! Przygoda głównej bohaterki była baśniowa, niezapomniana i świetnie zrealizowana. Mimo upływu czasu ta gra się nie starzeje. Z całego ost gry, wybrałem kawałek z baru, w której April rozmawia z kilkoma osobami. Piosenka tak mi wpadła w ucho, że kilka razy wchodziłem do baru tylko po to aby chłonąć gęsty klimat dźwiękowy. Taki tajemniczy i kojący z nutką psychodeli ;)

    Propozycja usera:  Tom19

 

 

Mass Effect - M4 Part II  

    Kompozytor:  Faunts

    Opis:  O zespole Faunts nigdy wcześniej nie słyszałem, przyznaję się bez bicia. Ciężko tą grupę jednoznacznie sklasyfikować gatunkowo, bo takie gatunki muzyczne jak Space rock, czy Post-rock w pewnym momencie zaczęły mnożyć się jak grzyby po deszczu i łatwo się w nich pogubić. Przyznam, że M4 Part 2 zmiażdżyło mnie kompletnie, gdy po raz pierwszy przesłuchałem ten kawałek w trakcie napisów końcowych pierwszej części Mass Effecta. To właśnie tę część uważam za najlepszą, gdyż to ona wprowadziła nas w to wspaniałe uniwersum, a końcówka zostawiła nas z ogromną ilością pytań i niemal nieograniczonymi możliwościami kontynuacji tej niesamowitej historii. Niestety, pozostałe części nie sprostały moim oczekiwaniom i nie utrzymały atmosfery tajemnicy, która była obecna w części pierwszej. To właśnie kawałek grupy Faunts był zwieńczeniem i swego rodzaju wizytówką tej atmosfery, tego uniwersum, które swego czasu tak bardzo mnie zafascynowało. Szkoda, że Bioware nie było w stanie tej fascynacji u mnie utrzymać, a wraz z zakończeniem trzeciej części, wręcz tę fascynację uśmierciło. Korzystając z okazji polecam twórczość tej grupy. Utwory "Will You Tell Me Then", "Instantly Loved", czy "Alarmed/Lights" tworzą naprawdę niepowtarzalny klimat, którego nigdy przedtem nie doświadczyłem.

    Propozycja usera:  snake18011992​

 

 

Ghost Trick: Phantom Detective - A Dashing Enigma​

    Kompozytor:   Masakazu Sugimori

    Opis:   Abi doda trzy grosze od siebie. Uwielbiam Ghost Trick. Ta gra jest niesamowita, a to zasługa twórców z pod których skrzydeł wyszło również Ace Attorney. Soundtrack z tejże gry jest świetny, idealnie pasuje do tego co widzimy na ekranie. A Dashing Enigma prezentuje, hmm przedstawia motyw zagadek, z którymi musimy się zmierzyć w czasie gry. Buduje napięcie i tworzy wspaniały klimat, nie można nie przesłuchać!

    Propozycja usera:  kamil_j87​ 

 

 

Dustforce - It's Not Supposed To Be Snowing

    Kompozytor:   Lifeformed

    Opis:   Dustforce jest grą platformową stawiającą na zręczność, umiejętności, a także skill gracza. Przedzieranie i powtarzanie do perfekcji coraz trudniejszych poziomów zdecydowanie umila bardzo relaksujący soundtrack prezentujący eklektyczną mieszankę muzyki elektronicznej. It's Not Supposed To Be Snowing jest, obok Swimming While It Rains, sztandarowym okazem oprawy dźwiękowej gry: od początku do końca magiczny, zimowy klimat podtrzymywany spokojnymi, ale energetyzującymi bitami i basem, w sam raz do gry o sprzątających ninja.

    Propozycja usera:  Rankin​

 

 

Parasite Eve II - Ghost Town​

    Kompozytor:   Naoshi Mizuta

    Opis:   Parasite Eve II to kontynuacja gry Parasite Eve. -flab- Żartowałem :) Parasite Eve II to kontynuacja gry przygodowej z elementami rpg wydana na konsolę PlayStation w 1999 roku. Fabuła ma miejsce trzy lata po wydarzeniach z pierwszej gry. W dalszym ciągu głównym bohaterem jest Ayia Brеа, wchodząca w skład specjalnej jednostki MIST. Prezentowany utwór "Ghost Town" towarzyszy Ayi podczas eksploracji spokojnego miasteczka, które znajduje się na pustyni Mohave. Utwór nie jest może jakoś dynamiczny (bo w sumie nie jest) ale świetnie buduje nastrój. -flab-

    Propozycja usera:  flaberobaderous​

 

 

Dishonored - Drunken Whaler​

   Kompozytor:   Daniel Licht

    Opis:  Jeśli dobrze pamiętam, piosenki nie usłyszymy w grze. Jednak oficjalnie 'Drunken Whaler' jest na krążku ścieżki dźwiękowej, więc nie zaszkodzi zaproponować ów utwór. W Dishonored to co mnie zaciekawiło, to różne rybackie opowiadania z połowów wielorybniczych, które miały w sobie magię zafascynowania tematem, albo inaczej...bardzo przyjemnie się czytało. Tak jak w grach, różne notatki nie są czymś nadzwyczajnym tak tutaj byłem mile zaskoczony fajnymi opowiadaniami. Dlaczego o tym wszystkim piszę? Bo powyższa nuta świetnie łączy to co przeżyjemy w grze, czyli brutalne mordy bohatera na przeciwnikach z tematyką wielorybniczą, które znajdziemy w opowiadaniach. W sieci znalazłem taką ciekawostkę:

Soundtrack z Gry "Dishonored". Strażnicy często nucą tę muzykę. W rzeczywistości, piosenka nie odnosi się do prawdziwych wielorybników, lecz do jednej z grup występujących w grze - zabójców Dauda, którzy właśnie nazywali siebie wielorybnikami. Nazwa wzięła się od charakterystycznego stroju zabójców, składającego się z kombinezonu i maski ochronnej noszonej przez robotników pracujących w rafineriach przy przetwórstwie tranu. Więc w rzeczywistości, pierwsze słowa utwory powinno się interpretować jako "Co zrobimy z pijanym zabójcą?". Prawdopodobnie, stosowano metody wymienione w utworze wobec zabójców Dauda, którzy przyszli na służbę pijani.

 

    Propozycja usera:  Tom19

 

 

Silent Hill 4: The Room - Cradle Of Forest​

   Kompozytor:   Akira Yamaoka

    Opis:  Abi robi mix opisowy z Bioterem! ( że co? ;D Tom19) Z jednej strony, ja chyba nie muszę Silent Hill przedstawiać, ale za to utwór już tak. Gra zazwyczaj kojarzy mi się z bardzo mrocznymi utworami, a tutaj dość miłe zaskoczenie w postaci męskiego wokalu. Utwór bardzo klimatyczny i kojący, przyjemnie się go słucha, naprawdę polecam sprawdzić!  A z drugiej zdanie od Biotera: utwór ten wyróżnia się na tle innych Cichowzgórzewnych męskim wokalem i obok Room of Angel to mój ulubiony wokal Silent Hill.

    Propozycja usera:  Bioter​ 

 

 

Batman Arkham City - I Think You Should Do As He Says

   Kompozytor:   Nick Arundel

    Opis:   Pamiętam, że soundtrack z Batmana Arkham City na tyle mi się spodobał, że zrobiłem specjalną pół godzinną składankę utworów na yt tylko po to aby podczas swobodnej eksploracji ( po skończonej przygodzie) i kompletowaniu zadań dodatkowych puszczałem stworzony set. Zaproponowana przez Blooda nutka, jest według mnie dobrym wyborem, jednak nie najlepszym. Czy zagłosujecie na nią? Wybór należy do was ;)  Tom19

    Propozycja usera:  Blood

 

 

Darksiders 2 - The Guardian Theme​

   Kompozytor:    Jesper Kyd

    Opis:   Bardzo lubię kawałki takie jak Guardian Theme z Darksiders 2 - są po prostu w moim klimacie magii i miecza:)

Zakładając że każdy utwór coś symbolizuje i zawiera jakiś emocjonalny przekaz - a każdy z nas jest wrażliwy na "swoje nuty -klucze" które docierają do naszej świadomości i pobudzają naszą wyobraźnię - zatem słuchając Guardian Theme ja widzę oczami wyobraźni potężnego i walecznego wojownika który po pasmach upadków i upokorzeń sięga po zwycięstwo , i robi to z takim rozmachem że jego czyny będą pamiętane przez setki lat a on sam stanie się legendą..

Inny fragment mojej osobowości widzi człowieka który stracił już wszystko ale na przekór wszystkim i wszystkiemu idzie dalej i mimo przeciwności losu nigdy się nie poddaje - byli i są na świecie ludzi którzy dla swoich przekonań są w stanie poświęcić wszystko łącznie z własnym życiem - inspirują potem pokolenia ludzi..

Cóż jak widać muzyka jest cudownie dziwna że dostarcza nam tak wiele różnych emocji - wiele zależy czego szukamy i co nas napędza ,jakiej energii potrzebujemy - najważniejsze to czerpać z niej jak najwięcej pozytywnego myślenia które daje nam siłę do pokonywania lodowych gigantów jak również małych przeszkód dnia codziennego...

Wystarczy tego sondowania mojego barbarzyńskiego umysłu - słuchajcie tego co daje Wam siłę i sprawia że się uśmiechacie :D

    Propozycja usera:  ManoWar74​

 

 

Shadow of the Colossus - The Opened Way​

    Kompozytor:   Kow Otani

    Opis:   Opened Way to jedna z pierwszych ścieżek jakie witają nas we wspaniałym SotC. Wybór tego kawałka jako motyw "z pierwszego Kolosa" był strzałem w dziesiątkę, bo swoim epickim brzmieniem świetnie wprowadza w świat kontynuacji ICO. Na mnie zrobił on ogromne wrażenie i zdecydowanie znajduje się w moim "TOP 3" z tej niezwykłej produkcji. Genialności i tyle w temacie! :)

    Propozycja usera:  Kazuya86

 


 

 

Mini cykle

 

   Gremlins 2 The New Batch - Stage 1

   

 

   Shadow Of The Colossus - Opened Way ( Drum and Bass Remix )   

  

 

 

 

Tom19 & Abi

 

Tagi: Abi graczostacja głosowanie konkurs muzyczny cykl muzyka muzyka gracza muzyka z gier nutka Tom19

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +17 -

crossplay.pl
Oceń profil
+ +131 -
Tom19
Ranking: 38 Poziom: 75
PD: 53160
REPUTACJA: 38309