Blog użytkownika Tom19

Tom19

Tom19 Tom19 22.11.2015, 11:39
GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza I Głosowanie  17
335V

GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza I Głosowanie 17

GraczOSTacja. Muzyka Gracza. Zagłosuj na najlepsze piosenki z gier. Zaproponuj najciekawsze utwory z gier. Posłuchaj najfajniejsze nutki w świecie elektronicznej rozrywki. Klasyki, retro, remiksy. Wszystko to w GraczOSTacji!

 

Tom19

Siemanko! Ledwo co skończyła się poprzednia GraczOSTacja a tu kolejna. Wczorajszy dzień miałem pracowity (wiecie praca+dziewczyna) i nie zdążyłem wstawić na czas bloga. Robię to dzisiaj, przepraszam za opóźnienie, ale jak od czasu do czasu pojawi się później to nic nie zaszkodzi ;) Wyniki 16 głosowania były sprawiedliwe, trochę mało ludzi głosowało, mam nadzieję na zwyżkę frekwencji ( Kazuya! ;D). W tej edycji mam wrażenie, że będziecie mieli ciężki orzech do rozgryzienia. Raz, że piosenki różnorodne, dwa, że ze znanych gier. Mam nadzieję, że głosujecie na utwory a nie na gry :P NO!

ps. przełożyli datę premiery Deus Exa! Masakra ;(

Pozdro!

 

Abi

Witajcie moi drodzy! Dzisiaj krótko i na temat, terminy gonią, a czasu coraz mniej. Mam nadzieję, że niczego nie pogubiłam i nie pomyliłam... Tak prezentują się wyniki poprzedniego głosowania:
 

1. The Witcher - Pola                                                                                           20 pkt
2. Metal Gear Solid V - Here's To You​                                                             18 pkt
3.
Grandia - Theme of Grandia                                                                         17 pkt 
4. Tales of Symphonia - Presea Theme​                                                           13 pkt

5. Sword & Sworcery's - Dark Flute​                                                                  11 pkt  
6. Dragon Ball Z Budokai 3 - Opening Theme                                                10 pkt
7. Apollo Justice: Ace Attorney - Cross Examination ~ Allegro 2007​         7 pkt   
8.
Ridge Racers - Disco Ball                                                                                   6 pkt 
Marvel vs Capcom 3 - Theme of Zero                                                               6 pkt
10. Payday 2 - Mayhem Dressed In A Suit  (Drum N Bass Remix)               0 pkt


Wyniki jasne i przejrzyste! Tym razem wygrały tak naprawdę same mocno popularne serie, których jak widać OST'y nie mają sobie równych. Wyjątkowo mało was głosowało w tamtym tygodniu, liczę, że w tym troszkę się was więcej pojawi! :D
Ogromne podziękowania dla użytkowników snake18011992, Bioter, kamil_j87, Daaku, Ciapo, Ciwas oraz emas. Dziękować bardzo!

Pozdrowienia od Abi!

   

 

PRZECZYTAJ ZANIM ZAGŁOSUJESZ!

 

REGULAMIN:

 

 

 


Oto lista 10 utworów. Głosujemy tylko na 3 !

Głosowanie trwa od   22   listopada do  27   listopada włącznie!

 

Ecco the Dolphin: Defender of the Future - Perils of the Coral Reef​

 

    Kompozytor:   Timothy John Follin

    Opis:   Chillout, relaks...ahh można odpłynąć :) Zaproponowana piosenka z niszowej gry Ecco the Dolphin to najlepszy przykład na to, że soundtrack w grach jest dość ważny. Tutaj myślę, że większość graczy specjalnie odpalała grę aby posłuchać kojących, melancholijnych nutek, które uspokajają wewnętrznie, łącząc marzenia i przyjaźń. Wszystko co pozytywne w jednej piosence! 

    Propozycja usera:  Tom19

 

 

inFamous - Working for a Nuclear Free City - Silent Melody

    Kompozytor:  Jim Dooley, Mell Wesson, Martin Tilma

    Opis:  To kawałek towarzyszący jakże zajmującej części gry, czyli napisom końcowym :) Z reguły napisów w grach nie oglądam, ale też nie przewijam. Najczęściej zajmuję się wtedy czymś zupełnie innym i wracam, gdy już się skończą. Tym razem wytrwałem od początku do końca, a to właśnie ze względu na ten utwór. Od czasu wysłuchania tego kawałka i M4 Part 2 od Fauntsów, które kiedyś się też tu pojawi, jestem zwolennikiem zamieszczania w napisach końcowych utworów wykonanych przez innych artystów niż Ci od ścieżki dźwiękowej puszczanej podczas gry. Daje to okazję do pochwycenia komórki w dłoń, włączenia Shazama i poznania nowej, ciekawej grupy muzycznej. Tak było tym razem. Warto przesłuchać, zwłaszcza że kawałek fajnie podkręca klimat po genialnym zwrocie akcji pod koniec pierwszej części inFamous ;)

    Propozycja usera:  snake18011992​

 

 

Metal Slug 5 - Windy Day

    Kompozytor:   Toshikazu Tanaka

    Opis:   Szczerze pisząc w trakcie gry w Metal Sluga czy to na automatach czy na konsolach jakoś nigdy nie przywiązywałem wagi do warstwy muzycznej. Dopiero You Tube uzmysłowił mi, że są tam całkiem fajne utwory. Windy Day kojarzy mi się z dzikim zachodem (nie wiem w sumie czemu) i beztroską wyprawą na wielką przygodę... no dobra powinno się kojarzyć z beztroskim zabijaniem no ale co zrobić. Bardzo ciekawy jest tu też fakt gwizdania, Nie odparcie kojarzy się z tytułowym wietrznym dniem.

    Propozycja usera:  Bioter 

 

 

Final Fantasy IX - Freya's Theme

    Kompozytor:   Nobuo Uematsu

    Opis:   Dziewiątka zajmuje zaszczytne, drugie miejsce w moim prywatnym rankingu najlepszych Fajnali (tuż za siódemką). Z kolei Freya jest jedną  z moich ulubionych postaci z Final Fantasy IX, nie mogłem więc nie dodać jej motywu do GraczOSTacji, tym bardziej, że to kawał dobrej muzyki w bajkowo-średniowiecznych klimatach. W grze utwór ten możemy także usłyszeć w Gizamaluke's Grotto.

    Propozycja usera:  kamil_j87

 

 

Demon's Soul - Theme of Maiden Astraea

    Kompozytor:   Shunsuke Kida

    Opis:   Powiedzmy sobie szczerze - ze ścieżki dźwiękowej Demon's Souls aż bije wrogością. Nieważne, czy walczymy akurat ze strzegącym wejścia do zamku skupiskiem szlamu, ukrytym głęboko w kopalniach smoczym bóstwem czy niewidomym gigantem rodem z mauzoleów, ich tematy przewodnie zawsze dobitnie dają do zrozumienia naszym uszom, że tylko śmierć któregoś z walczących rozwiąże konflikt. Zupełnie inaczej jest w przypadku Świętej Astraea'y - już od wejścia do podnóża doliny, w której zaszyła się wraz z Garlem Vinlandem, jesteśmy świadkami utworu skrajnie dramatycznego, przepełnionego smutkiem i rezygnacją. Oto wielki Zabójca Demonów zapuścił się w najczarniejszy głąb miejsca zapomnianego przez świat, aby przebić się przez zastępy trędowatych i wyrwać z ich jedynej pocieszycielki duszę potrzebną jakiemuś "wyższemu celowi"... Więcej nie zdradzę, bo tę walkę trzeba rozegrać samemu - jest to autentycznie jedna z najbardziej przybijających potyczek w grach video, po której zaczynasz zastanawiać się, czy faktycznie to Ty jesteś tu tym dobrym...

    Propozycja usera:  Daaku

 

 

The Elder Scrolls IV: Oblivion - King and Country​

   Kompozytor:  Jeremy Soule

    Opis:   Piosenka autorstwa J. Soule'a to orkiestrowa kompozycja, która świetnie łączy skrzypce z innymi instrumentami. Słuchając nutkę i zamykając oczy, widzimy spore połacie terenu zarośnięte wysoką trawą, wiatr kołysze wszystkim a w oddali znajduje się nasz punkt docelowy. Przygoda czeka, a my zagłębiamy się w nią, jak w zaproponowanym utworze. 

    Propozycja usera:  Tom19

 

 

64th Street - Big Mr.

   Kompozytor:   Kiyoshi Yokoyama

    Opis:  64-th street to stara gra arcade. Ogólnie nie wybija się niczym ponad przeciętność, jednak ten jeden utwór wpadł mi w ucho dawno temu. Jest to melodia odgrywana w czasie walk z bossami. Jest szybka, dynamiczna i naprawdę buduje klimat. Szkoda tylko, że sama gra jest strasznie powolna ;)

    Propozycja usera:  Ciapo 

 

 

Metal Gear Rising: Revengeance - Monsoon's theme - Stains of Time

   Kompozytor:   Jamie Christopherson

    Opis:   Jeszcze rok temu moje życie wydawało się wręcz spełnieniem marzeń. Miałem piękną żonę, dwójkę fantastycznych dzieciaków i świetną, bo dobrze płatną posadę w charakterze korporacyjnego ścierwa. Czułem się człowiekiem spełnionym w każdym calu; możliwość wypełniania codziennych obowiązków związanych z prawdziwym życiem napawała mnie wręcz dumą, lizanie dolnej części pleców swojego szefa było czymś co nie śniło mi się w najskrytszych nawet...snach. Po prostu złapałem Pana Boga za nogi. Nie mogąc doczekać się przypływu radości z okazji kolejnej wartościowej wizyty u teściów, których po prostu uwielbiałem, siedziałem sobie w domu i nagle to usłyszałem...Mój 8letni syn grał na konsoli i kiepsko mu szło. Wymachiwał po coś tam jakimś mieczem na placu Pigalle i nie mógł pokonać któregoś bossa w siepanko-nawalance zwanej Metal Gear Rising. Chłopak się zniechęcił, wyrzucił pada wysoko w górę i poszedł dokuczać siostrze. Kontroler do gier video nie spadł jednak na podłogę...Złapała go moja majestatyczna dłoń i rozpoczeła się walka. Po próbie numer 23 zrozumiałem, że jak nie mogę pokonać niejakiego Moonsona, tak samo nie mogę przestać słuchać towarzyszącemu tej konfrontacji zajebiście nakręcającego mnie kawałka. Co za moc!!!! Poczułem przypływ niesamowitej siły witalnej!!! Ten kult w najczystszej postaci dodawał mi niesamowitego powera, napełniał mnie tak potężną dawką adreny do pary dopaminą, że parłem do przodu, aż Monsoon wreszcie poległ, a ja... poczułem pustkę. Więc powróciłem do walki, aby pokonać ów jegomościa bez choćby zadraśnięcia, co po kolejnych analizach jego ataków stalo się faktem (po kilku godzinach prób!!!). Ale ten fantastyczny numer pozostał ze mną nawet po skończeniu modli...znaczy się, wyłączeniu gry. Słucham go bardzo często nawet dziś. Nakręca mnie na działanie, sprawia, że chce mi się żyć!!! Dzięki niemu naplułem swojemu szefowi w twarz, sprzedałem żonę na bliski wschód, oddałem dzieci do okna życia i jeszcze zaległa wizyta u teściów....Nigdy nie znalazłem z nim nici porozumienia, a raczej on nie chciał jej znaleźć ze mną. Raz, że za mało zarabiam, innym razem kiepsko wychowuję dzieci. Kiedy tylko wpadałem z wizytą, atakował mnie z każdej strony....jak Monsoon...Miałem w domu kij od miotły o długości miecza Raidena... Założyłem słuchawki na uszy...Podobnie jak w grze, nie drasnął mnie nawet raz. Teściową oszczędziłem. Pozdrawiam wszystkich czytelników GraczOSTacji!!!

ps. Masz u mnie nagrodę za opis roku! :)   Tom19

    Propozycja usera:  Ciwas

 

 

Lost Odyssey - Neverending Journey​

   Kompozytor:  Nobuo Uematsu   

    Opis:   Abi opisze utwór w zastępstwie! Lost Odyssey to gra RPG widniejąca tylko na Xbox 360. Neverending Journey przede wszystkim jest przesiąknięty klimatem gry (tak mi się przynajmniej wydaje!), bardzo pasujący do tytułu. Spokojny początek szybko nabiera tempa dzięki dodatkowym instrumentom, których się nie spodziewałam. Aby się przekonać o czym dokładnie mówię, musicie utwór przesłuchać ;)

    Propozycja usera:  MalRey​

 

 

Resident Evil 4 - Sorrow​

    Kompozytor:   Misao Senbongi, Shusaku Uchiyama

    Opis:   Przy Resident Evil 4 towarzyszą mi dwa uczucia - radości i smutku. Z jednej strony jest to świetny tytuł, który zapewnił mi masę frajdy. Z drugiej strony to pierwszy krok RE w nowym nieprawidłowym kierunku.

"Sorrow" słyszymy w momencie napisów końcowych kiedy to widzimy obrazy przedstawiające historię "wioski". Widzimy jak spokojne, normalne i szczęśliwe życie mieszkańców zmienia się w koszmar, który przeżyliśmy przechodząc grę. Muzyka po prostu genialnie to oddaje. Na początku jest łagodna, przyjemna i sielankowa by potem zmienić ton na bardziej mroczny i złowieszczy, a na końcu zaś przesiąknięty jest smutkiem oraz tragizmem.

"Sorrow" jest jednocześnie przepiękny, przerażający i smutny. Po przejściu gry kiedy wybiliśmy wszystkich Ganados z osady, zamku i wyspy słysząc ten utwór dociera do nas, że to tak naprawdę byli ludzie, którzy zostali wciągnięci w misterny plan Sadlera. Kiedy usłyszałem ten utwór i zobaczyłem historię tych ludzi poczułem żal i smutek.

    Propozycja usera:  emas

 


 

 

Mini cykle

 

   Mega Man - Cut Man Stage

   

 

   Contra - Snow Field 

   

    

 

Tom19 & Abi

 

Tagi: Abi graczostacja głosowanie konkurs muzyczny cykl muzyka muzyka gracza muzyka z gier nutka Tom19

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +17 -

crossplay.pl
Oceń profil
+ +127 -
Tom19
Ranking: 35 Poziom: 74
PD: 51732
REPUTACJA: 38102