Greckie Blogi

Granaty są smaczne, naprawdę!

Persefona Persefona 17.07.2021, 21:21
10 mniejszych gier, na które czekam
299V

10 mniejszych gier, na które czekam

Chciałabym wam przedstawić listę mniejszych gier, na które czekam.

10. Death's Door (PC, XONE, XSX/S)

Listę otwieramy produkcją od Acid Nerve (Titan Souls). Wydawcą jest znane Devolver Digital. Historia opowiada o kruku, który pracuje jako zbieracz dusz zmarłych za tytułowymi wrotami śmierci. Mimo, że doskwiera go monotonność, to lubi bardzo swój zawód. Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia, kiedy nieznany nam złodziej kradnie jedną z dusz i ucieka w głąb dzikich terenów. Główny bohater będzie musiał złapać go. Podczas pościgu nasza ptaszyna dowie się m.in. o prawdziwej roli kruków.

Death's door będzie grą akcji z elementami RPG. Historię będziemy widzieć z perspektywy izometrycznej. W produkcji nie zabraknie czarnego humoru, który miejmy nadzieję, że będzie dobry.

Data premiery: 20.07.2021

9. Glitchpunk (PC)

Za grę odpowiada tym razem niezależne studio Dark Lord. Akcja gry dzieję się po długiej wojnie nuklearnej. Nastąpiła duża ewolucja wobec ludzkiej technologii. Razem z nią duże korporacje dostały się do władzy, przez co licznik przestępczości wzrósł. 

Opowieść nie jest jakoś skomplikowana. Polacy zaserwują nam historię androidki, która natrafiła na usterkę w swoim systemie. Błąd ten pozwala głównej bohaterce przeciwstawić się rządowi. Postanawia wykorzystać tytułowy ,,glitch", i walczyć z dyktaturą.

Dark Lord wyraźnie inspirowali się pierwszymi odsłonami GTA oraz Hotline Miami. Mamy tutaj znany z przykładów widok z ,,lotu ptaka" oraz podobny gameplay.

Data premiery: 2022 (EA - 11.08.21)

8. Martha is Dead (PC, XONE, PS4)

Za grę Martha is Dead odpowiedzialne jest włoskie studio LKA, znane przede wszystkim za The Town of Light. Gra dzieje się podczas drugiej wojny światowej (dokładnie 1944 rok), gdy nasilił się spór pomiędzy Państwami Osi, a Aliantami. 

Główną bohaterką jest nieznana nam kobieta, która bada sprawę morderstwa swojej siostry-bliźniaczki, tytułowej Marthy. Ich ojcem jest niemiecki żołnierz, którego zwłoki zostają odnalezione w rzece. Główna bohaterka będzie musiała rozwikłać zagadkę, jednocześnie zmagając się z ogromną traumą po utracie bliskich. 

Martha is Dead to typowy ,,symulator chodzenia", więc nie oczekujcie strzelania do nazistów. Mimo tego warto zainteresować się produkcją, ponieważ może bardzo dobrze przestawić tematy straty i cierpienia.

Data premiery: ?.11.2021

7. Tale of Ronin (PC, XONE, PS4)

Twórcy Chlidren of Morta, Dead Mage, przedstawiają tym razem opowieść osadzoną w feudalnej Japonii. Poznajemy historię ronina, który dostaje szanse odzyskania honoru. Wyraźnie widać, że autorzy wzorowali się na anime Shigurui oraz filmach Kurosawy.

Gra gameplay'owo przypominać może gry The Bard's Tale oraz Darkest Dungeon. Tale of Ronin to typowe turowe RPG. Co ciekawe, gra zawiera ciekawy system. Jeśli zostaniemy zabici lub popełnimy seppuku, to wcielimy się w nowego ,,bezpańskiego" samuraja, ale nie zaczynamy od nowa. Zaczynamy historię tam, gdzie zakończył ją nasz poprzednik.

Data Premiery: ?.12.21

6. 12 Minutes (PC, XONE, XSX/S)

Za Twelve Minutes odpowiedzialny jest jeden człowiek, Luis Antonio. Mężczyzna wcześniej czuwał nad oprawą graficzną w bardzo dobrze przyjętej grze The Witness.

Wchodzimy w buty mężczyzny (James McAvoy), który wiedzie sobie spokojne życie wraz ze swoją żoną (Daisy Ridley). Jednak wszystko się zmienia, gdy pewnego wieczoru do domu wchodzi policjant (Williem Dafoe), i oskarża żonę głównego bohatera. Dochodzi do bójki pomiędzy mężczyznami i główny bohater ginie. Jednak to nie koniec. Mężczyzna budzi się dokładnie 12 minut wcześniej. Uświadamia sobie, że został uwięziony w pętli czasowej. Naszym celem będzie zmienić przyszłość i uratować małżeństwo. 

Data Premiery: 19.08.21

5. Gamedec (PC, Switch)

Kolejna polska gra na naszej liście. Tym razem jest to produkcja od Anshar Studios. Gamedec jest na podstawie książek Marcina Przybyłka o tym samym tytule. Miejsce akcji dzieje się w XXII wieku, dokładnie w mieście Warsaw City, gdzie mieszkańcy wolą spędzać czas bardziej w świecie wirtualnym. Przez to w stolicy dzieje się dużo problemów, w tym nawet niewolnicza praca wykonywana przez dzieci. Głównym bohaterem jest tytułowy Gamedec, prywatny detektyw badający sprawy w wirtualnym świecie.
 

Gra jest RPG-iem, więc spodziewajmy się rozbudowanego systemu rozwoju postaci i bardzo trudnych wybór, które będą miały olbrzymie konsekwencje. Produkcja będzie ukazana w widoku izometrycznym.

Data Premiery: 16.09.21

 4. CodeRed: Agent Sarah's Story (PC)

CodeRed: Agent Sarah's Story to kolejna gra rodzimego studia, tym razem od LivinThing. Gra wystartowała początkowo w 2016 roku jako produkcja przeglądarkowa, ale była niedokończona. Teraz twórcy robią pełnoprawną grę na Steam. Gra przeszła już dawno proces projektu Greenlight, i można już kupić w sklepie w ramach wczesnego dostępu.

Wcielamy się w Sarę Young - agentkę FBI, która ma własną grupę zajmującą się terroryzmem. Nasza sprawa będzie jedną z największych. Muszimy złapać groźnego terrorystę. Jednak jest on chytry. Mówi, że podłożył bombę w Nowym Jorku. Agentka ma 3 dni, aby poznać lokalizację bomby i przestępcy. 

Mimo że gra wydaję się być ukłonem w strone klasycznych point-and-click'ów, to zawiera też poziomy zręcznościowe w postaci jazdy samochodem, bądź strzelaniny. W grze nie zabraknie wyborów moralnych, które zadecydują o życiu oraz śmierci. 

Data premiery: ?.10.21

3. Little Devil Inside (PC,  PS4, PS5)

Little Devil Inside to gra akcji z elementami RPG od debiutanckiego studia Neostream. Prawie nic na wiadomo o fabule, więc podam informacje związane ze światem oraz gameplay'em.

Po zwiastunach widać, że miejsca akcji gry są mieszanką epok średniowiecza, nowożytności oraz współczesności. Na planecie żyją nie tylko ludzie i zwierzęta, ale też potwory, i to one będą naszymi głównymi wrogami. Będziemy mogli z nimi walczyć bronią białą oraz palną. 

Widocznie widać, że lwią częścią gry będzie eksploracja.

Data premiery: 2021

2. Last Night (PC, PS4, XONE)

Last Night jest dużym rozwinięciem darmowej gry o tym samym tytule. Co ciekawe, pierwowzór wygrał w 2014 roku imprezę Cyberpunk Jam. Za grę jest odpowiedzialne to samo studio Odd Tales.

Znów gra dzieje się w futurystycznym mieście (chyba modne jest). Na początku maszyny zastąpiły ludzi w pracy. Teraz chcą zastąpić ich w życiu, co ludzkości nie pasuje. 

Głównym bohaterem jest niejaki Charlie - zwykły człowiek, który dostanie szanse zmiany życia ludzi i maszyn w tym mieście. Będziemy mieli przez sobą trudne wybory, które ukształtują świat.

Last Night jest bardzo ambitnym projektem. Dosłownie każdy nasz ruch będzie miał w pewnym stopniu znaczenie.

Data premiery: nieznana

1. Chorus: An Adventure Musical (PC)

Listę kończymy musicalem. Czekam na to bardziej, niż na gry AAA. Odpowiedzialne za studio, Summerfall Studios, może być nieznajome, ale poszczególni twórcy to sławni ludzi w świecie gier. Założycielami studia, a zarazem scenarzystami tej gry są David Gaider oraz Liam Esler (Dragon Age, KOTOR). Reżyserem jest Troy Baker, jeden z najpopularniejszych growych aktorów głosowych. Głosu głównej bohaterce użyczy Laura Bailey (Gears 5, TLOU 2).

Wcielamy się w Grace. Członkini zespołu pewnego wieczoru znajduje wokalistkę na podłodze, zakrwawioną. Przed śmiercią kobieta ujawnia głównej bohaterce, że jest muzą. Grace zyskuje jej muzyczne moce, ale będą olbrzymie konsekwencje. Kobieta zostanie oskarżona przez Chór, tajemnicze stowarzyszenie, o zabójstwo. Grace będzie musiała oczyścić się z zarzutów. Będzie musiała walczyć z potworami oraz bogami z obszernej mitologii greckiej. 

Wszystkie bitwy będą muzyczne. Od naszych wyborów zależy kto będzie naszym sojusznikiem, a kto wrogiem. Będzie można wybrać jaki teksty zaśpiewamy. Twórcy inspirowali się musicalowymi odcinkami Buffy.

W grze nie zabraknie romansowania (będzie można romansować nawet z Persefoną). Jak dotąd muzyczne bitwy brzmią super (Laura ma piękny głos!), a cała produkcja będzie utrzymana w pięknej grafice. 

Data premiery: 2021

Tagi:

Oceń notkę
+ +12 -

#TeamAerith
Oceń profil
+ +68 -
Persefona
Ranking: 3011 Poziom: 33
PD: 5454
REPUTACJA: 2649