Blog użytkownika Persefona

Persefona Persefona 05.06.2021, 13:29
Resident Evil 2 Remake (PS4) -  Recenzja. Kiedy pada deszcz, weź parasolkę.
206V

Resident Evil 2 Remake (PS4) - Recenzja. Kiedy pada deszcz, weź parasolkę.

Raccoon City. Kultowe miasto w świecie gier. Miejscowość tą możemy zwiedzać jedynie w dwóch częściach. Niestety nigdy nie miałam okazji zagrać w oryginalną dwójkę i trójkę. Na szczęście Capcom zdecydował zrobić Remake tych części. Grałam już w Remake ,,Jedynki", więc pomyślałam żeby pograć w następną część. Nie żałuję. Oto recenzja gry Resident Evil 2 (2019) od osoby, która nie grała oryginał.

Witamy w Raccoon City!

Na początku wybieramy kim chcemy być. Ja grałam na początku Claire, a później Leonem. Claire Redfield, studentka, poszukuje swojego brata Chrisa, Członka specjalnej jednostki policyjnej S.T.A.R.S w mieście Raccoon City. Niestety główna bohaterka zostanie zaatakowana przez głodne potwory, na szczęście na pomoc przyjdzie początkowy policjant, Leon S. Kennedy. Oboje mają podobny cel, pójść do komisariatu policji. Niestety przez wypadek zostaną rozdzieleni. Z postępem fabularnym nasi główni bohaterowie będą mieli więcej problemów na głowie. 

Czy są jakieś różnice pomiędzy Claire a Leonem? Oczywiście! Mimo że zwiedzamy te same poziomy, to fabuła jest inna.  U studentki spotkamy dziewczynkę Sherry, a policjant spotka agentkę FBI Adę Wong. (Oczywiście będzie więcej postaci). Będą też mieć różnych bossów i różne bronie; Leon będzie miał pistolet, Claire Rewolwer. Leon będzie miał strzelbę, Claire granatnik. Jest więcej zmian, ale nie chce psuć niespodzianki.  Wszystkie historie prowadzą do świetnych zakończeń, a gdy  skończycie obie kampanie, dostaniecie dodatkową scenę. Po tym czekają na was dodatkowe, darmowe scenariusze, które są naprawdę dobre i kontynuują niektóre wątki z głównej fabuły.

Muzeum sztuki, które stało się komisariatem.

Porozmawiajmy trochę o grafice. Produkcja jest stworzona na oryginalnym silniku Capcoma, RE Engine. I muszę powiedzieć że gra jest bardzo ładna i bardzo dobrze zoptymalizowana. Warto wspomnieć że na ps4 pro (oraz chyba też na xbox one X) chodzi w 60 klatkach na sekundę. Ale nie tylko na konsoli, chodzi normalnie nawet na słabszym komputerze. 

Teraz pora na poziomy. Jak wiadomo, cała gra będzie się działa w mieście, ale rzadko będziemy na ulicy (dopiero w remake'u 3 będziemy wychodzić częściej). Naszym głównym budynkiem będzie komisariat policji. Budynek ten ma bardzo dużo pomieszczeń. Oczywiście większość z nich będzie zamknięte, a żeby je otworzyć, będzie trzeba znaleźć klucz lub rozwiązać zagadkę. Muszę powiedzieć że jestem trochę rozczarowana zagadkami. Myślałam że będą trudniejsze, o wiele większy problem miałam w resident evil 1. Gra oferuje nam też poboczne szafki oraz skrzynki w których można znaleźć m.in. bronie, amunicje, roślinki oraz torby na ramię, które powiększają twój ekwipunek o dwa dodatkowe pola. Komisariat jest bardzo ładnym oraz dużym miejscem (gra chyba oferuje półotwarty świat). W niektórych miejscach możemy znaleźć smaczki związane z tą popularną serią gier horror. Oprócz tego budynku, zwiedzimy ścieki, w których będą obrzydliwe potwory, sierociniec,  oraz klasyczne sekretne laboratorium, które należy do Umbrelli. Każdy z tych poziomów jest inny, i to bardzo mi się podoba.

Pamiętaj, strzelaj w głowę.

W resident evil 2 najważniejsza jest amunicja. Bez niej będzie nam bardzo trudno przetrwać w tym świecie pełnych potworów. Możemy oczywiście używać noży, ale ich liczba jest ograniczona, a po paru użyciach w przypadku ochrony przed ugryzieniem, zniszczą się.  

W grze znajdziemy dużo różnych przeciwników. Mamy podstawowego zombie, jest okropny lizacz, jest jeszcze ściekowy potwór, ale i tak najgorszy jest nasz kochany Mr.X. Ten ogromny, (nie)śmiertelny przeciwnik będzie nas gonił przez większość gry (Leon będzie miał z nim większy problem). Będzie mógł otwierać drzwi, niszczyć ściany, a nawet zabijać innych przeciwników. Możemy do niego strzelać, aby go spowolnić. Oczywiście jedynie co może stracić, to czarną, stylową fedorę. Muszę powiedzieć że bardzo przyjemnie mi się strzelało. Mimo że to horror, można w to pograć ,,na luzie".

Podsumowanie.

Resident Evil 2 to bardzo dobra gra ze świetną fabułą. Historię te Możemy poznawać na szczęście w rodzimym języku, gra zawiera polskie napisy. Grę polecam.

 

Tagi:

Werdykt
Resident Evil 2 Remake (PS4) -  Recenzja. Kiedy pada deszcz, weź parasolkę.
Grałem na: PS4
  • + Fabuła i postacie
  • + Świetne Zakończenia
  • + Komisariat Policji
  • + Różnorodność pomiędzy Leonem a Claire
  • + Mr.X
  • + Grafika
  • + PS4 Pro: 60 fps-ów
  • - Niektóre zagadki zbyt łatwe
10
Persefona
Persefona Rewelacyjna gra. Przez tę część polubiłam Horrory. Mam nadzieję że zrobią Remake Code Veronica, a nie 4. Grę polecam każdemu, nawet osobom, które nie za bardzo lubią Horrory.
Oceń notkę
+ +13 -

Oceń profil
+ +27 -
Persefona
Ranking: 7097 Poziom: 21
PD: 1633
REPUTACJA: 608