Blog użytkownika IgoRaveniasty15

IgoRaveniasty15 IgoRaveniasty15 13.04.2021, 19:23
Oddworld Abe's Exoddus - Retro-recenzja
140V

Oddworld Abe's Exoddus - Retro-recenzja

Oddworld to seria dla mnie legendarna, każda część jest bardzo dobra, ale według mnie Abe's Exoddus, czyli druga część w serii, jest najlepsza. Czy dziś ta gra jest tak samo dobra jak kiedyś? Zapraszam!

Fabuła gry opowiada o dalszych przygodach Mudokona zwanego Abe. W poprzedniej części uratował pozostałych przedstawicieli jego rasy, którzy pracowali jako niewolnicy w RuptureFarms, a w tej części dowiaduje się, że Glukkonowie zbierają kości Mudokonów, które wykorzystują do robienia napoju o nazwie ,,Soulstorm'' , który jest silnie uzależniający. Fabuła jest ciekawa i z chęcią dalej grałem, na plus liczy się genialny klimat i atmosfera gry. Abe postanawia pokrzyżować plany głównych złych, przede wszystkim ratując 300 Mudokonów. Rozgrywka jest podobna jak u poprzednika, ale ma nowości. Rozbudowano GameSpeak, dzięki któremu komunikacja jest ciekawsza i złożona. Np. Jeśli Mudokon może być zasmucony, można go pocieszyć. Abe potrafi również przejąć kontrolę nad wrogiem, który też posiada zdolność komunikacji i możliwość zabicia innego wroga dla oczysczenia drogi dla naszego bohatera. Pojawiła się opcja QuickSave, czyli można ustawić checkpointa, gdzie chcemy, co ułatwia rozgrywkę. Grafika jest dobra, choć jest już starutko, ale kiedyś robiło wrażenie. Ogólnie gra się przyjemnie po tylu latach, ale są też trudne momenty, ale jak już ,,zajarzymy'', to na wesoło przechodzimy dalej obszary tej zacnej gierki. Gra wyszła na Playstation 1 i PC-ty, lecz dzięki PSN można ograć tytuł na PS3, PSP i PS Vita za jedyne 21zł.

Kupiłem na PS3 i ściągnąłem na PS Vita, żeby mógł ograć klasyk, gdzie chce, dzięki zapisowi, który działa poprawnie i zapisuje i wczytuje tam gdzie skończyliśmy, co jest na wielki plus. Sterowanie na PS Vicie można ustawić sobie jak chcemy, więc gra mi się fajnie, a na PS3 to wiadomo. Jeśli chcecie zagrać w Oddworld Abe's Exoddus na PC, kupcie wersję na GOG, gdyż jest najlepsza, a wersja na Steam ma gorszą wersję, które będzie źle działała na nowych komputerach.

Tagi: oddworld: abe's exoddus

Werdykt
Oddworld Abe's Exoddus - Retro-recenzja
Grałem na: PC
  • + Fabuła
  • + Klimat i atmosfera jedyna w swoim rodzaju
  • + Grywalność
  • + Lepszy zapis stanu
  • + Lepszy GameSpeak
  • - Grafika starutka
10
IgoRaveniasty15
IgoRaveniasty15 Oddworld Abe's Exoddus był, jest i będzie świetną grą. Warto ponownie ograć tytuł!
Oceń notkę
+ +6 -

Oceń profil
+ +22 -
IgoRaveniasty15
Ranking: 4295 Poziom: 28
PD: 3421
REPUTACJA: 541