Blog użytkownika Opeteh

Opeteh Opeteh 08.01.2021, 00:08
Co wiemy o Far Cry 6 i dlaczego nadal tak niewiele.
288V

Co wiemy o Far Cry 6 i dlaczego nadal tak niewiele.

Pierwszy trailer najnowszej odsłony serii Far Cry 6 wydawanej przez Ubisoft, pokazano szerokiej publiczności w lipcu 2020. Od tamtego czasu, mimo że pojawiły się kolejne filmowe zajawki i kilka screenów, nasza wiedza na temat produkcji jest zadziwiająco mała. Zwłaszcza, że o grze mówi się ostatnio głównie w kontekście wycieków dotyczących rychłej premiery. Czy możemy spodziewać się nowego Far Cry w pierwszej połowie 2021 i jakie są nasze oczekiwania?

 

Planowana premiera i jej opóźnienie

Początkowo ta kolejna odsłona serii miała trafić na PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S i PC 18 lutego 2021 roku, jednak już w październiku 2020 podczas konferencji z udziałowcami, Ubisoft zapowiedział przesunięcie premiery poza pierwszy kwartał 2021. Niestety, wydawca nie ujawnił nowej daty dodając jedynie, że nie powinniśmy spodziewać się nowego Far Cry'a przed 1 kwietniem 2021 r. Według CEO Ubisoftu, Yvesa Guillemota, pandemia COVID-19 zakłóciła pracę deweloperów, w związku z czym zmuszeni są przesunąć planowaną premierę, aby gra mogła w pełni wykorzystać swój potencjał. Innymi słowy, potrzebowano więcej czasu niż pierwotnie planowano i - według zapewnień - czas ten będzie można w dużej mierze wykorzystać na szlifowanie produktu.

Er-Du-IGRVEAULe5-U

 

"Przecieki"

Chociaż sam producent oficjalnie nie ujawnił jeszcze daty, dość już tradycyjnie próbę zastąpienia ich w tym zadaniu podjęli sprzedawcy detaliczni. Na początku stycznia pojawił się przeciek, który mógł dać nam wyobrażenie, kiedy będziemy mogli zdobyć długo oczekiwaną kontynuację, gdy na stronie Belgijskiej sieci Proxis, nowa data premiery Far Cry 6 została podana w opisie produktu. Belgijski sprzedawca zapewnia, że ​​FC6 zadebiutuje 30 kwietnia 2021 r. Ta sama data jest podana we wszystkich wersjach gry, które pojawiają się w sprzedaży w witrynie sklepu, co oznacza, że ​​nie jest to jednorazowy błąd. Nieco wcześniej, bo w listopadzie ubiegłego roku Microsoft Store umożliwił graczom pre-order wersji gry na wszystkie platformy datując premiery na 25 maja 2021 r.. Najświeższym elementem, który pozwala nam sądzić, że akcja marketingowa wokół gry może zacząć się zagęszczać był wczorajszy Twitt ze strony The Game Award (wynalazek mocno reklamowy) promujący grę jako wyczekiwany tytuł w 2021.

Er-Du-IGRVEAULe5-U

 

Co wiemy o fabule i rozgrywce

Jeżeli założyć że seria ma jakąś linie czasu (osobiście tak nie uważam) to Far Cry 6 wydaje się być czymś w rodzaju prequelu i rozgrywa się w fikcyjnym karaibskim kraju zwanym Yara, który wyraźnie przypomina Kubę. Głównym złoczyńcą jest prezydent Anton Castillo (grany przez Giancarlo Esposito znanego z ról Gusa Fringa z Breaking Bad oraz Better Call Saul lub jako Moff Gideon w The Mandalorian), bezwzględny dyktator narodu wyspiarskiego, który przygotowuje swojego syna Diego na swojego następcę (w jednej z popularnych teorii sugerowano, że Diego miał być w rzeczywistości młodym Vaasem, jednym z głównych przeciwników Far Cry 3, z powodu podobnej blizny w pobliżu brwi, jednak Ubisoft to zdementował). Gracze kontrolują postać o imieniu Dani Rojas  żołnierza-partyzanta walczącego o wolność, który próbuje przywrócić swój naród do dawnej świetności. Płeć Dani będzie można wybrać na początku gry.

W temacie samej rozgrywki nie pokazano praktycznie nic, chociaż nie należy się spodziewać aby najnowszy Far Cry przestał być pierwszoosobowym shooterem z otwartym światem (oczywiście i tym razem przedstawianym jako "największym w historii serii"). Tradycyjnie gra ma oferować różnorodność dostępnych pojazdów i uzbrojenia oraz system towarzyszy wprowadzony w Far Cry 5, z tą różnicą, że w "szóstce" będą to jedynie zwierzęta. Ubisoft chwali się natomiast, że system kompanów znacznie udoskonalono.

Er-Du-IGRVEAULe5-U

 

Czego oczekują gracze (i czy już są "wściekli"?)

Przeglądając rozmaite miejsca zbierające takie opinie oraz posiadając własną, odnoszę wrażenie, że w serii Far Cry ważniejszy niż w innych grach tego typu jest postać głównego antagonisty. Ubisoft pokazał już w przeszłości, że pod tym względem w tej, jak w żadnej innej grze ze swojej stajni, stara się wspiąć na wyżyny. Tutaj również, zatrudniając genialnego aktora, pozwala nam oczekiwać czarnego charakteru, który nie pozostawi nas obojętnymi, co tylko potwierdza poniższy trailer.

Warto tu wspomnieć tez o elementach, które według sporej część graczy mogły być zaimplementowane lepiej w poprzednich tytułach. Wśród głównie wymienianych jest powtarzalne zdobywanie wież i odbijania outpostów oraz elementy ekonomii i lootu takich jak płatna amunicja vs. brak waluty za zabitych wrogów vs. ilość ciekawych zabawek, które chcielibyśmy kupić wzbudzających pokusę sięgnięcia po mikro-transakcje.

 

 

Tagi: Far Cry 6

Oceń notkę
+ +10 -

Oceń profil
+ +3 -
Opeteh
Ranking: 6794 Poziom: 21
PD: 1578
REPUTACJA: 221