Blog użytkownika Olsześ19

Olsześ19 Olsześ19 24.07.2020, 12:21
Aeris!! - poważna analiza poważnej sceny.
113V

Aeris!! - poważna analiza poważnej sceny.

UWAGA TEKST ZAWIERA MASYWNE SPOJLERY DOTYCZĄCE FINAL FANTASY 7!
Jeśli chcesz zagrać w tą grę nie czytaj tego wpisu!

Final Fantasy 7 kojarzone jest z tym, że: jest bardzo dobry JRPG'iem, zapoczątkowaniem mody na wielkie i dziwne miecze w serii Final Fantasy, wspaniałą jak na tamte czasy grafiką, świetną muzyką i najbardziej spojlerowana sceną w historii gier z tego gatunku.

Ci którzy grę ukończyli dobrze wiedzą o jakiej scenie mówię. Mówię tu o śmierci Aeris. Tą scenę chciałbym przeanalizować w tym wpisie.

Aeris to postać, którą poznajemy tuż po ukończeniu naszej pierwszej misji jaką jest wysadzenie reaktora Mako nr.1. Przypominam, że reaktory Mako to maszyny tworzone przez korporacje Shinra, aby wysysać energie Mako z planety, w celu tworzenia energii dla miasta Midgar składającego się z wielu sektorów. Naszym głównym bohaterem jest Cloud Strife, który jako najemnik został wynajęty przez grupę ekoterrorystów, którzy wysadzają reaktory korporacji Shinra.

Gdy pierwszy raz spotykamy Aeris dowiadujemy się, że jest ona dziewczyną sprzedającą kwiaty, możemy do niej zagadać, kupić kwiaty albo kazać uciekać, ponieważ jest tu niebezpiecznie.

Nasza prawdziwa więź z Aeris zaczyna się gdy wpadniemy do kościoła w sektorze 5 miasta Midgar, w którym przebywa dziewczyna sprzedająca kwiaty. Do kościółka wpadamy przez dach spadając z reaktora numer 5.

Aeris jest ostatnim istniejącym przedstawicielem starożytnej rasy Cetra, za co ścigała ją korporacja Shinra.

Przejdźmy do sedna, scena śmierci Aeris odbywa się w Zapomnianej Stolicy (Forgotten Capital), gdy dojdziemy do pewnych schodów w tej właśnie lokacji możemy na ich końcu dostrzec klęczącą Aeris. Gdy podejdziemy do Aeris Cloud próbuje uśmiercić ją swoim mieczem, przez to że kontroluje go główny zły gry - Sephiroth. Sephiroth może kontrolować istoty mające w sobie komórki Jenovy tak jak Cloud.

Cloud nie zabija jednak Aeris, lecz robi to Sephiroth w custscence CGI, w której nadlatuje on z góry przebijając brzuch Aeris swoim dziwacznie długim mieczem o nazwie Masamune, podczas tej scenki odtwarza się ikoniczny motyw muzyczny Aeris, gdy Sepiroth zabił dziewczynę od kwiatów Święta Materia (Holy Materia) wypadła jej z włosów.

Ta scena sprawiła, że wszyscy płakaliśmy, lamentowaliśmy i próbowaliśmy ożywić naszą zmarłą towarzyszkę, którą tak lubiliśmy, niestety nie dało się jej przywrócić do gry. Ona po prostu odeszła! Po śmierci Aeris musimy walczyć z Jenovą Life, podczas walki z nią nie słyszymy utworu, który przygrywa podczas walki z innymi bossami tylko dalej słyszymy motyw muzyczny Aeris. Ta walka jest na tyle trudna, że walcząc z Jenovą Life cały czas myślimy o tym co się stało, a nie o walce.

Scena przez którą znienawidziliśmy Sephirotha jeszcze bardziej, ma wiele błędów.

Po pierwsze w cutscence Aeris jest odwrócona plecami do schodów, a przed cutscenką jest ona odwrócona twarzą w stronę schodów.Final Fantasy VII Walkthrough: Forgotten Capital / Forgotten City ...

Do tego podłoga w scence ma jakiś wzór, ale przed i po scence podłoga jest gładka.

Gdy Sephirtoh leci z mieczem w dłoniach, aby zabić Aeris nie ma na rękach rękawic,a gdy tylko wyląduje ma je na rękach.

Po tym jak Sephiroth odbiera życie naszej przyjaciółce, cała nasza drużyna oddaje je honory po czym Cloud bierze ją na ręce i niesie do jeziora, w którym spuszcza jej ciało do wody. Tu też jest pewien błąd, ponieważ w punkcie, w którym stoi Cloud woda sięga mu do pasa, ale gdy puszcza ciało Aeris do wody w tym samym miejscu w którym stoi okazuje się, że to jezioro jest strasznie głębokie. Jakim cudem Cloud tam stał?

Po śmierci naszej kompanki, możemy zobaczyć jej ducha w kościółku znajdującym się w sektorze 5 miasta Midgar, aby się tam dostać potrzebujemy klucza do sektora 5, który możemy wykopać w Bone Village.

Dziękuje za uwagę

 

Tagi: cloud strife ff7 playstation retrogranie squaresoft

Oceń notkę
+ +1 -

Oceń profil
+ +38 -
Olsześ19
Ranking: 3598 Poziom: 28
PD: 3525
REPUTACJA: 930