Blog użytkownika YOYAHIM

YOYAHIM YOYAHIM 02.01.2021, 11:08
Teoria NAUGHTY DOG,że Bohaterowie Uncharted i The Last Of US żyją w tym samym Uniwersum 2.0.
170V

Teoria NAUGHTY DOG,że Bohaterowie Uncharted i The Last Of US żyją w tym samym Uniwersum 2.0.

Ponowne zagłębienie się w opowieśći o Nathanie Drake'u i jak dalszą opowieść o Joelu i Ellie pozwoliło mi odkryć nowe ważne fakty i wiele elementów, które dają wrażenie jednego wspólnego świata.

      Moja Teoria będzie się opierać z dwóch elementów.Tylko jednak na zbudowanych innych fundamentach, które w połączeniu z wcześniejszymi posiadanymi danymi teoria zmieniła oblicze. 

      Pierwszy element to #Chronologia Wydarzeń 

      Poprzednia chronologia wydarzeń wyglądała tak :

#Uncharted Fortuna Drake'a #2007

#Uncharted 2 Pośród Złodziei #2009

#Uncharted 3 Oszustwo Drake'a #2011

#Uncharted 4 Kres Złodzieja #2013

#Uncharted Zaginione Dziedzictwo #2013

#The Last Of US #2013-2033/2034

    I Opierała się na tym iż uważałem, że seria Uncharted rozgrywa się jeszcze przed wybuchem lub nasileniem epidemii i jak w większości wyłącznie na moich przypuszczeniach.Także według źródła jakim jest Wikipedia.Aby nie mieć jakichkolwiek wątpliwości tak dla pewności podjąłem się ponownie w poszukiwaniu kolejnych dat, które pomogły by mi ułożyć prawidłowo przebieg wydarzeń.Efekt długiego poszukiwania dał inny wynik niż ten wcześniejszy.W trakcie poszukiwań odkryłem dwie nowe daty i przypadkowo coś ciekawego, ale o tym później. 

      W przypadku Kresu Złodzieja byłem pewien tylko tego, że wydarzenia rozgrywają się kilka lat później po Uncharted 3.Kiedy dokładnie tego nie wiedziałem, aż do momentu w grze kiedy Nathan Dreak wypełmnia w biurze dokumenty.Przez kilka sekund możemy zauważyć na ścianie kalendarz na, którym widnieje November 2015.

     Jeśli chodzi o Zaginione Dziedzictwo uważałem, że rozgrywać się musi jakieś pół roku po czwartej części.Nie wiem dlaczego.Okazało się, że dwa lata później gdyż już na samym początku gry.W sklepiku wisi także kalendarz na rok 2017.

     Co oznaczać musiałoby, że chronologia wydarzeń jednak wygląda inaczej. Wydarzenia zarówno w Uncharted 3 i jak tych kolejnych rozgrywają się po wybuchu epidemii.Która jeszcze się nie nasiliła na tyle aby dotarła na dalsze tereny,kraje,kontynety.Byś może nie mówiono o niej głośno, żeby nie robić paniki lub nikt nie traktował jej poważnie.Pomimo braku dokładnych danych o powstaniu i jak przebiegu wybuchu epidemii to jednak gdy połączymy z przymrużeniem oka wybrane elementy możemy przypuszczać, że chronologia wydarzeń wyglądać tak :

#Uncharted Fortuna Drake'a #2007

#Uncharted 2 Pośród Złodziei #2009

#Uncharted 3 Oszustwo Drake'a #2011

#Uncharted 4 Kres Złodzieja #2015

#Uncharted Zaginione Dziedzictwo #2017

#The Last Of US #2013-2033/2034

#The Last Of US 2 #2034-2039

     Wcześniej najprościej się pomyliłem co do jej przebiegu. 

     Drugim ważnym elementem w mojej teorii będą przeróżne identyczne #Przedmioty, które możemy natrafić w opowieściach Drake'a i jak w opowieściach Joela i Ellie. 

    Pierwszym przedmiotem, który możemy znaleźć w The Last Of us 2    sugeruje, że moja Teoria posiada małe ziarenko prawdy.To Piercień, ale nie byle jaki ponieważ znajdująca się na nim treść:Sic Parvis Magna 29 Januare 1596 932 79 jednoznacznie sugeruje, że należał on do Nathana Drek'a bohatera serii Uncharted.Tylko można mieć wątpliwości ponieważ po pierwsze jak dobrze pamiętam Piercień ten był używany do dokonania oszustwa.Po drugie w finale trzeciej części Uncharted Dreak go stracił.Po trzecie najwidoczniej musi być to napewno kolejną świetnie wykonaną kopią, a właściciel umieszczając go w banku nie miał o tym pojęcia. 

      Drugim ważnym elementem w mojej teorii będzie przedziwne Jajko.

      Jeśli chodzi o Artefakt przeszłości, które wyglądem przypomina jak jajko to można powiedzieć, że nie należy do rzadkości jak wiadomo Nathan Dreak w trakcie każdej wyprawy miał możliwość znaleźć kilka takich artefaktów. Dodatkowo warto podkreślić, że na każdym znajduje się jakaś identyczna wyryta wiadomość lub znaczenie.

    Wyszczególnić chciałbym również pewien przedmiot, który w świecie The Last Of US można było natrafić wiele razy.Dokładnie chodzi o gazetę na, której widniała ciekawa informacja.Odnośnie 13 już części Uncharted w, której główną rolę ma rzekomo zagrać Justin Bieber.Przypominam o niej ponieważ tą samą gazetę możemy natrafić w Kresie Złodzieja. Jedynym miejscem w, którym się ona znajduje to środek targu na Madaskarze.

      Pod lupę wziąłem niedawno odkrytą inną gazetę o, której nie miałem pojęcia ponieważ znalazłem ją przypadkowo.Pierwszy raz można ją zobaczyć w Uncharted 3 w Barze.Nie było by w tym nic ciekawego gdyby nie główna wiadomość:Naukowcy nadal nie potrafią opanować śmiertelnie zagrożenie.Czy to oznacza, że geneza wirusa rozpoczęła się w 2011, a w ciągu 2 lat pochłaniała kolejne ofiary.Tak ważna wiadomość nie dotarła tylko do Londynu, ale także do Indii.W Zagionionym Dziedzictwie możemy natrafić na identyczną gazetę, lecz na jej fragmenty. 

    Moja Teoria nie będzie się opierać wyłącznie tylko na podstawie tych najbardziej oczywistych przedmiotach.W większym lub mniejszym stopniu tych elementów jest o wiele więcej.Jakich o tym możecie się dowiedzieć z materiału filmowego. 

 

 

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +4 -

Oceń profil
+ -3 -
YOYAHIM
Ranking: 8108 Poziom: 19
PD: 1199
REPUTACJA: 0