Blog użytkownika Sejman22

Sejman22 Sejman22 27.09.2020, 17:31
TOKIO GAME SHOW 2020 - SEGA/ATLUS dzień 3
256V

TOKIO GAME SHOW 2020 - SEGA/ATLUS dzień 3

 Oto moja mini relacja z Tokio Game Show 2020 Show SEGI / ATLUSA :

Tutaj relacja z pierwszego i drugiego dnia pokazu:

Ogólnie byłem rozczarowany pokazem. Co prawda SEGA pokazała parę ciekawych gier takich jak Phantasy Star Online 2 New Genesis, Puyo Puyo Tetris 2, czy Shin Megami Tensei III HD Remastered, ale zabrakło mięcha - konkretnej zapowiedzi na nextgenowe konsole (szczególnie liczyłem po cichu na Valkyria Chronicles V, Sakura Wars 2, lub coś z Yakuzy). Najbardziej rzucił się w oczy tajemniczy teaser Virtua Fighter X e-sport, może to być preludium do zapowiedzi nowego Virtua Fightera jak i też zwykły turniej tej bijatyki w Japonii, więc na razie nie napalałbym się na zbyt wiele. Ogromnie mnie rozczarowało to jak SEGA potraktowała pokaz ATLUSA, niedość, że sam pokaz gry SMT III Nocturne był koszmarny (gdzie się podziały gadżety z gry takie jak np. LAMPKA AMALA z kolekcjonerki,, cosplaye, pluszaki Jack Frosta i inne tego typu rzeczy) to jeszcze trwał krócej od pokazów mobilek ! Sytuację jednak trochę uratował ,,gruby'' Kaneko (wyglądał jak jakiś zbir Yakuzy w tych swoich czarnych okularach) i gameplay SMT III Nocturne HD Remastered. Co do samego ATLUSA - standard ATLUS being just ATLUS i nic nowego nie pokazał. Od tak kolejny zawód z strony ATLUSA. Brakowało przede wszystkim gameplay'u z SMTV i konkretów o Projekcie Re-Fantasy. Znowu standardem na streamie SEGI i ATLUSA były ,,skomplenia'' fanów Sonica i Persony o porty tych grier, a szczególnie wnerwiło mnie dwóch płaczków Persony o jakże sugestywnych nickach ,,Makoto Yuki'' i ,,Magatsu Izanagi''.

(AKTUALIZACJA - dzień 3)

 Niestety nic nowego. Zaczęło się od pokazu turnieju prosów w Puyo Puyo Tetris 2. Potem było kolejno: lokowanie własnego produktu (głównie Game Gear Mini), zapowiedź DLC do Hatsune Miku Megamix na Switcha, zapowiedź mobilki Sakura Revolution (R.I.P. Sakura Wars), patch 3.2 z bohaterami Devil May Cry do mobilki Shin Megami Tensei DX2 Liberation, pokaz gier EA m.in. FIFA 21, Star Wars Squadron VR (przy okazji SEGA poświęciła na te gry więcej uwagi od swoich gier - SMT III Nocturne, czy PSO 2 New Genesis :D), gameplay z Yakuzy 7. 

 Dzień trzeci uratowała od kompletnej nudy dopiero sama końcówka. Podano m.in. wyniki głosowania w konkursach na najlepszy utwór z ostatnio wydanych gier SEGI i ATLUSA, (wliczając w to m.in. P5 Royal i Yakuzę) a także najlepszy cosplay. Oto wyniki:

NAJLEPSZY UTWÓR:

Geki! Teikoku Kagekidan - Shinshou, kompozytor: Kohei Tanaka (Sakura Wars, PS4)

NAJLEPSZY COSPLAY:

1. MIEJSCE - Haruka (Yakuza)

2. MIEJSCE - Ippon Datara (Shin Megami Tensei)

3. MIEJSCE - Mugen (Sakura Wars, PS4)

 Na końcu pokazu SEGA urządziła mały koncert na żywo. Czadu dali DJ od Sonica i zwłaszcza pewien facet w niebieskiej koszulce i czerwonych okularach (byłeś THE BEST !!!). Cały mini koncert zakończyła Lyn (wokalistka od Persony 5). Rozbudziła ona apetyty trolii i płaczków Persony o możliwym pokazaniu zachodniej daty premiery Persony 5 Scramble. Na szczęście nic dla nich nie zapowiedzieli (żart :D). Świetny trolling SEGA !!!

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +3 -

Oceń profil
+ +56 -
Sejman22
Ranking: 213 Poziom: 63
PD: 31740
REPUTACJA: 18337