Blog użytkownika Acquainted

Acquainted Acquainted 30.09.2020, 10:46
The Devil All the Time - recenzja filmu [Netflix]
363V

The Devil All the Time - recenzja filmu [Netflix]

Są takie przypadki, że tytuły filmów mają istotne znaczenie i tutaj mamy właśnie z takim przypadkiem do czynienia. Niestety tytuł został fatalnie przełożony na j. polski jako "Diabeł wcielony", ale z drugiej strony rozumiem dlaczego mieli problem z nadaniem temu filmowi odpowiedniego tytułu, bo "Diabeł cały czas" nie brzmi najlepiej. 

 

Nie będę zdradzał fabuły tego filmu, bo uważam, że najlepiej podejść do niego nic o niej nie wiedząc. Historia ma dość nietypową konstrukcje, miałem wrażenie tak jakby film składał się z wielu krótkich opowiadań pod koniec, których postacie zmuszone są wybrać pomiędzy dobrem a złem.  Wydaje mi się, że jakby ten film zostałby podzielony na odcinki i wypuszczony jako serial to spodobałby się znacznie większej grupie osób. W niemal wszystkich filmach fabularnych pojawia się jakiś motyw przewodni, ale w tym go nie ma, co nie jest wadą, ale nie wpisuje się to w znaną dla większości osób oglądających filmy konwencje. Jest za to wiele dobrze poprowadzonych  osobnych, ale pozostających w pewnym związku ze sobą historii, które należy ocenić indywidulanie (w oderwaniu od całości).

Rzeczywistość przedstawiona w filmie nie jest czarno-biała i czasami dobre decyzje z moralnego punktu widzenia prowadzą do złych rezultatów, a zło często jest złem zwalczane. Widzimy w jak dobrzy ludzie upadają, bo nie są w stanie bronić się przed złem i wyrządzoną im krzywdą. Najpoczciwszych ludzi spotyka często najgorszy z możliwych los. W tym wszystkim ukazane jest to, że nie ma sprawiedliwości na tym świecie, a zło jest w każdym z nas i dokoła nas, w innych ludziach i ich działaniach. Pojawia się także wiele wątków o tematyce religijnej m.in. wolnej woli lub jej braku, boskiej interwencji lub przypadku, wykorzystywanie religii do własnych celów, wiara w Boga jest przedstawiona jako źródło niespełnionych nadziei, szaleństwa, przebaczenia, dobra i zła itd.

Reżyseria jest wspaniała, film ma odpowiednie tempo, do tego uchwyconych zostało wiele pięknych scen, które na pewno zostaną długo w mojej pamięci. Wszyscy aktorzy zagrali FENEMONELNIE. Jeden z najlepszych filmów jakie widziałem i zdecydowanie najlepszy film wyprodukowany przez Netflix.

Tagi:

Werdykt
  • + Świetne aktorstwo
  • + Bardzo dobry scenariusz
  • + Reżyseria
  • + Wysokie tempo
  • + Klimat
  • + Sprawdza się zarówno jako prosta historia dramatyczna, ale  także jako film poruszający poważniejsze kwestie, skłaniający widza do myślenia
  • - - Niektórym  może się nie podobać to, że film nie ma motywu przewodniego
10
Acquainted
Acquainted Jeden z najlepszych filmów jakie kiedykolwiek miałem okazję zobaczyć.
Oceń notkę
+ +2 -

Oceń profil
+ +19 -
Acquainted
Ranking: 2822 Poziom: 35
PD: 6112
REPUTACJA: 1295