Blog użytkownika Rivet

Rivet Rivet 14.02.2019, 21:43
Rolling around at the speed of sound – Czyli moje top 6 gier z niebieskim jeżem w roli głównej
218V

Rolling around at the speed of sound – Czyli moje top 6 gier z niebieskim jeżem w roli głównej

Można powiedzieć, że Sonic mnie wychował. Gram w gry z nim odkąd pamiętam, jestem jego fanem już 12 lat. Pomyślałem, by podzielić się moimi ulubionymi częściami serii i tak powstał ten wpis blogowy, żeby było śmiesznie to dałem 6 gier. Dodatkowo przy każdej z części umieściłem mój ulubiony utwór. Zapraszam!

Miejsce 6:

Sonic CD

Gra została wydana w 1993r. na nowy dodatek do SEGA Mega Drive o nazwie Sega CD. Dzięki temu rozwiązaniu do gry zostało dodane w pełni animowane intro stworzone przez studio Toei (o niestety niskiej jakości, niższej od intra Hotel Mario), dodatkowo intro posiadało piosenkę z wokalem. Fabuła nie jest najwyższych lotów (jak to w Sonicach bywa). Głównie motyw tejże gry, to podróże w czasie. Są trzy czasy: Przeszłość, Teraźniejszość, Przyszłość. Dodatkowo, gdy będziemy w przyszłości napotkamy generatory, po ich zniszczeniu etap się zmieni. Gdy zniszczymy wszystkie generatory dostaniem Good Future, gdy tego nie zrobimy – Bad Future. Gra jest niestety nielubiana przez swój level design, który czasami jest wręcz głupi, przykład: na prostej drodze ustawiono sprężynę, która wybija gracza.

Trochę o muzyce: Gra posiada 2 wersje OST: Japońską/Europejską i Amerykańską. Amerykańska ścieżka dźwiękowa jest całkowicie inna, wręcz powiedziałbym mroczniejsza, jest tak, dlatego, że w tym czasie w Ameryce była nadawana bajka pod tytułem „Sonic SatAm”.

Amerykańskie OST jest znane również ze swojego utworu, który gra podczas ekranu Game Over. Jeśli odwrócimy ten utwór to otrzymamy Game Over z kiepskiej gry „Sonic.Exe”.

Mój ulubiony utwór: Stardust Speedway Bad Future (JPN)

 

 

Miejsce 5:

Sonic Heroes

Pierwsza gra z serii, w jaką zagrałem. Wydana w 2003r. na PS2, Xboxa, Gamecuba i PC. Co ciekawe gra miała się pierwotnie nazywać Sonic Adventure 3. W są 4 drużyny: Sonic, Dark, Chaotix, Rose. Każda z drużyn ma osobną kampanię i by uzyskać dostęp do Last Story należy każdą przejść i ukończyć każdy poziom specjalny (za każdy poziom specjalny dostajemy Szmaragd Chaosu).

Każdy członek drużyny jest odpowiedzialny za coś innego:
- Sonic, Shadow, Espio, Amy - oni są odpowiedzialni za szybkość
- Tails, Rouge, Charmy, Cream - oni są odpowiedzialni za lot
- Knuckles, Omega, Vector, Big - oni są odpowiedzialni za siłę

W tej odsłonie naszym wrogiem o dziwo nie jest Dr. Eggman, lecz Metal Sonic, który w finalnej formie nazywa się Metal Overlord (i to właśnie jest finalny boss tejże gry).

Mój ulubiony utwór: What I’m Made of

 

 

Miejsce 4:

Sonic Generations

Gra wydana na 20. Lecie serii, a dokładnie w 2011r. na PS3, Xboxa 360, PC i 3DS. Co można powiedzieć o grze: Jest to w pewnym stopniu impreza urodzinowa Sonica, ponieważ wszystkie poziomy (prócz ostatniego bossa) to remixy gier z poprzednich części. Dodatkowo do gry został dodany stary Sonic, który jest nazywany „Classic Sonic”. Każdy poziom gry składa się z dwóch aktów, w jednym gramy jak Classic Sonic po mapach 2D, w drugim gramy, jako Modern Sonic – gameplay taki sam jak poziomy dzienne z Sonic Unleashed. Warto dodać, że każdy utwór w grze jest również remixem.

Mój ulubiony utwór: Rooftop Run (Modern)

 

 

Miejsce 3:

Sonic Adventure 2

Gra wydana w 2001r. na Dreamcasta, PS3, PC, Gamecuba i Xboxa 360. Gra jest podzielona na dwie kampanie: Hero i Dark i posiada Last Story. W tej części zostaje dodany nowy bohater: Shadow (Ciekawostka: miał on jedynie występować w tej grze, lecz fani tak go polubili, że jest z nami do dziś). 
Fabuła to tak właściwie ten sam schemat, co zawsze: Eggman próbuje zawładnąć nad światem. Nie wiem czy to nostalgia, czy coś innego, ale jest to jedna z moich ulubionych gier w ogóle.
Podobnie jak w Sonic Heroes jest parę postaci, które są odpowiedzialne za dane czynności:
- Sonic i Shadow mają poziomy biegane
- Tails i Eggman mają poziomy, w których się strzela
- Knuckles i Rouge mają poziomy, w których trzeba szukać fragmentów Master Emeralda

Nie chcę więcej pisać o tej grze, bo naprawdę warto w nią zagrać.

Mój ulubiony utwór: Live & Learn


 

Miejsce 2:

Sonic 3 & Knuckles

Gra wydana w 1994r. na SEGA Mega Drive i PC. Tak samo jak z Adventure 2, jest to jedna z moich ulubionych gier w ogóle. Absolutny klask, w który każdy fan gier platformowych powinien zagrać. Przy soundtracku pracował sam Michael Jackson, lecz nie jest on wymieniony w napisach końcowych, ponieważ nie podobała mu się, jakość muzyki z konsoli i jest to powód, dlaczego tej gry nadal nie ma na telefonach – prawa autorskie. W tej części pojawia się nowa postać: Knuckles the Echidna, jest on na początku wrogiem Sonica, ponieważ Eggman powiedział mu, że Sonic kradnie Szmaragdy Chaosu. Oczywiście w późniejszym etapie dzieje się to, co praktycznie zawsze, Eggman kradnie Szmaragdy, a Knuckles staje się naszym przyjacielem. Gra potrafi opowiedzieć fabułę lepiej niż niektóre części Sonica w 3D nie używając żadnych dialogów.
Jest to jedyna gra z serii, w której pojawia się całkowicie nowa forma Sonica: Hyper Sonic. Aby go uzyskać, należy zebrać wszystkie Super Szmaragdy Chaosu (Tails po zebraniu wszystkich Super Szmaragdów zmienia się w Super Formę, twórcy tłumaczą to tym, że Tails jest za młody by używać normalnych szmaragdów, Knuckles za to ma Hyper Formę).
Grywalne postacie w tej grze to: Sonic, Tails i Knuckles.

Mój ulubiony utwór: Big Arms (Final Boss)

 

 

Miejsce 1:

Sonic Mania

Gra wydana w 2017r. na PC, PS4, Xboxa One, Nintendo Switch. Powiem jedno: Tak się robi gry platformowe 2D.
Sama gra jest fan gamem, aż się powtórzę – fan gamem, który Sega pozwoliła wydać, jako pełnoprawną część serii.

Nie boję się użyć tego słowa – Gra nie ma wad według mnie. 

Recenzenci mówię o niej „The best Sonic game ever, The Sonic game fans have been waiting for” i według mnie mają rację. Jest to moja ulubiona gra platformowa w ogóle. 

Muzyka to jeden z moich ulubionych OST w ogóle. Soundtrack skomponował Tee Lopes, który pracował przy fanowskim projekcie „Sonic 2 HD Remake”.

W grze znajduje się 13 poziomów, 5 z nich to całkowicie nowe, oryginalne plansze. By dostać się do ostatniego bossa należy zebrać wszystkie Szmaragdy Chaosu.

Ta gra to przykład, że czasem lepiej dać fanom zrobić grę, bo może wyjść coś niesamowitego. Według mnie Nintendo powinno brać przykład i uczynić coś podobnego.

Mój ulubiony utwór: Nie ma, całe OST jest niesamowite
 

 

 

Tagi: Sonic

Oceń notkę
+ +3 -

Oceń profil
+ +23 -
Rivet
Ranking: 3896 Poziom: 28
PD: 3398
REPUTACJA: 621