Blog użytkownika Euzebiusz

Euzebiusz Euzebiusz 07.11.2019, 09:17
Nowa Generacja 8K 120 fps i inne podobne bzdury, a także TV OLED.
170V

Nowa Generacja 8K 120 fps i inne podobne bzdury, a także TV OLED.

Ostatnimi czasy przeglądając internet i różne fora dochodzę do wniosku, że większość ludzi udzielający się po forach, którzy notabene powinni i przede wszystkim mają się za mądrzejszyh w kwestiach sprzętowych i okołogrowych są na takim samym poziomie co typowy Kowalski, co kupuję konsole pod choinkę 10 letniemu synowi, albo kompa z marketu na komunie. Idąc za fajnymi hasłami reklamowymi. Otóż tłumaczę.

Aha zapomniałbym, nic w tym tekscie nie będę poprawiał, bo nie jestem cieniasem i od razu mój tekst jest idealnie napisany. Także zacytuję tu parę nie tyle osób co zdań i to nie dosłownie. Także gdyby ktoś mi zarzucił kopiowanie, to nie będzie miał klasy. To będę sprawy więc oczywiste, ale warto je powtarzać. Jedziem.

Najpierw zacznę od konsolek. Zapomnijcie o 60 fps i 4k i wzwyż na nowej generacji jako standard. Nie wiem czemu ludzie dalej o tym marzą. Pamiętajcie, że zawsze, ale to zawsze na konsolach pójdą w jakość grafiki , a nie ilość fps to raz. OCzywiście znajdzie się kilka gier, które będą tak miały, ale to głównie gry online ( cięcia w grafice specjalnie pod online ) sportówki i samochodówki, a i tak nie wszystkie. Jeśli chodzi o exy niech będzie Sony to będzie 4k i 30fps, tak żeby wam wypaliło oczy. Bo u graczy to się teraz głównie liczy, że ma wypalić na pierwszym miejscu oczy. Oni o tym dobrze wiedzą i dlatego tak będą robić. Powtarzam, znajdą się przypadki gdzie będzie 4k 60 fps, a w przyszłości i 8k 120fps w indorach 2d. Kolejna rzecz to właśnie wydajność i cena nowych konsol. Jak wiemy 4k nawet na pc nie jest standardem i tylko fanboj i troll temu zaprzeczy. Dodatkowo najdroższe karty mają problem w full detalach i 60fps. Ceny tych kart każdy raczej zna tak? No. Więc nie ma nawet możliwości, żeby tak było na nowych konsolach. Konsola ma trafić w 80-90% do Kowalskich, chłopaków i dziewczyn, którzy mają gdzie cyferki i inne bzdury. Większość na nowej generacji nadal będzie grać na TV fullHD. Żeby konsola trafiła właśnie do takich ludzi, to musi se niedużo kosztować tak? Tak. Ja wiem, że telefony ludzie kupują po 3k-4k, ale telefon musi mieć każdy ( taka prawda ), konsole nie wszyscy. Więc osobiście obstawiam cenę nowych konsol maksymalnie 700 euro i to taki maks naciągany, a w takiej cenie nie zmieścimy tak mocnych podzespołów. Rzadko się mylę, bo się znam i tak będzie.

TV OLED Master Race

 Powtórzę się. Co byście nie kupil poczynając od LG OLED b7 to praktycznie całkowicie wykorzystacie potencjał nowych konsol ( chyba, że wprowadzą za kilka lat mocniejsze wersje ). Kto nie chce oleda, to kupuj tv byle z dobrym HDR, bo to jest moc faktyczna. Dobra, bo coś miałem jeszcze napisać o TV, ale zapomniałem. Słuchajcie mnie, bo wiecznie żył nie będę. Macie obrazek, żeby nie było tak pusto. Pozdrawiam zdrowo myślących jak namotałem coś, to mnie to nic nie interesuje.

Tagi: #sony #microsoft #playstation5 #ps5 #next-gen

Oceń notkę
+ +14 -

Oceń profil
+ +6 -
Euzebiusz
Ranking: 940 Poziom: 43
PD: 10745
REPUTACJA: -2168