Blog użytkownika Kideu98

Kideu98 Kideu98 29.08.2015, 21:40
Jak daleko możemy zajść w grze Ratchet and Clank: Going Commando bez Clanka?
674V

Jak daleko możemy zajść w grze Ratchet and Clank: Going Commando bez Clanka?

Witam,

Dzisiaj dowiemy się jak daleko gra pozwoli nam na przejście całej historii. Oczywistym jest, że nie dokonamy tego bez dużej ilości bugów i glitchy. 

Musimy zacząć grę na "chellenge mode"

Pierwszym glitchem, który nam pomoże to tzw "wrench climb glitch".

Jest to najbardziej efektowny i najłatwiejszy glitch. O co chodzi?

Polega on na wykorzystaniu trybu pierwszo-osobowego. Po aktywowaniu go wystarczy, że skoczymy na interesującą nas ścianę i zaczniemy maszować kwadratem. Ratchet powinien zaczynać się wspinać.

 

 

 

 

Drugim glitchem jest przechodzenie przez ściany. Do tego potrzebujemy Decoy Glove lub Miniturret Glove. Podchodzimy do interesującej na ściany i podrzucamy pod siebie działka lub swoje kukły ( chyba tak to moge nazwać ) w taki sposób, aby przerzuciło nas przez ściany. Nie za każdym razem się udaje. Dopiero po czasie, się dowiedziałem, że ten trik jest bezużyteczny ze względu na to, że w miejscach gdzie można go użyć, można go zastąpić "wrench climbingiem"

 

Możemy zatem przejść do gry!

Gre przechodzimy normalnie, do momentu gdzie odblokujemy planete Endako i Barlow

Planeta Endako

Na Endako idziemy tylko po swoje rzeczy: swingshota i butki

Planeta Barlow

Na Barlow idziemy po Thermantora. Po czym idziemy do momentu gdzie normalnie potrzebujemy Clanka. Schodzimy na dół i wspinamy się za pomocą glitcha. Aktywuje się cutscenka razem z Clankiem oczywiście. Tutaj gramy jak gdyby nic. Tak samo póżniej dostajemy namiary na pas asteroid, gdzie robimy rozwałkę naszym statkiem. Dostajemy koordynaty na planetę Notak.

Planeta Notak

Jako, że jestem zbyt leniwy na normalne przechodzenie gry, to postanowiłem skrócić drogę ^^ Podchodzimy pod zamknięte przejście, chronione przez pole, co wygląda jak spięcie miedzy kabelkami. Wspinamy się za pomocą glitcha lekko na prawo od przejścia, przechodzimy nad polem. Idziemy przez most i zatrzymujemy się pod wejściem. Wspinamy się po jednej ze ścian. Po wejściu na dach, ostrożnie przechodzimy po solidnych platformach i szukamy prześwitującego przez dach "telewizora". Skaczemy do pokoiku i aktywuje się cutscenka. Dostajemy namiary na następną planetę.

Planeta Siberius

Nie potrzeba wydziwiać. 

Planeta Tabora

Jedyny problem był z z dwoma skokami. Pierwszy podczas przechodzenia poziomu podziemnego kiedy jeden skok musiał być wyższy z użyciem Clanka. Użycie z glitchowanej wspinaczki załatwiło sprawę :)

Drugi skok to moment pod koniec, gdzie potrzeba Swingsota i heli-packa Clanka. Wystarczyło użyć butów odrzutowych, aby dotrzeć do końca. Zbieranie kryształów na pustyni to tylko kwestia czasu, a pójście po Glidera też nie było wyzwaniem.

Planeta Dobbo

Bez przeszkód przeszedłem ten poziom

Planeta Joba

Na tej planecie, dokonał się cud! Dochodzę do troszeczkę szemranego gościa i wykupuję u niego Levitatora. Słowo to nabrało zupełnie nowego znaczenia. Otóż użyłem go i okazało się, że lewituję bez Clanka! Nie widać przy tym spalin jak to normalnie, więc mogę śmiało powiedzieć, że przyjazny dla środowiska ;D

Na Megacorp Games zdobyłem Infiltratora i Magnetyczne Buty

Planeta Todano

Można przejść tą planetę za pomocą glitchy, ale także bez nich.

Planeta Boldan

Tak samo jak wyżej. Można przejść z glitchami lub bez nich.

Planeta Aranos

No właśnie... Doszedłem do końca poziomu pojawiła się cutscenka i... okazało się, że Clank magicznie pojawił się na moich plecach.

Po głębszym zastanowieniu, myślę, że dałoby się przejść grę bez Clanka. Mogłyby być pewne problemy z doskokiem, ale myślę, że byłoby to możliwe z glitchami czy bez.

Podsumuwując:

Grę można przejść bez użycia Clanka, ale trzeba się liczyć z tym że prędzej czy póżniej gra nam go odda i będzie nam później siedział na plecach, a gdy on już jest, łatwo można się skusić użyć jego heli-packa.

Ciekawostki:

1. Coś co gra nazywa bronią (czyt. Clank Zapper, później Clank Shocker) nie działa gdy nie mamy Clanka i zżera nam amunicję.

2. Po zdobyciu Clanka po ucieczce z więzienia na Planecie Aranos, możemy się cieszyć i korzystać z jego funkcji na wszystkich innych planetach oprócz Endako ( tej gdzie normalnie musimy uratować Clanka ). Na tej jedynej planecie Clank znowu znika. I jest to o tyle ciekawe co dziwne :/

To byłoby na tyle z mojej strony. Cześć! ^^

Tagi:

Oceń notkę
+ +7 -

Oceń profil
+ 0 -
Kideu98
Ranking: 8417 Poziom: 19
PD: 1206
REPUTACJA: 6