Blog użytkownika Qsay

Qsay Qsay 12.05.2017, 13:29
Platynowe wyzwanie 2017 - maj
1418V

Platynowe wyzwanie 2017 - maj

Może się powtórzę, ale "lepiej późno niż później". Weekend majowy i wiele innych spraw (ekhem... Titanfall 2...ekhem...) sprawiły, że majowy wpis dostajecie dopiero teraz. Także, ten tego, zapraszam do lektury.

Na początku przypominam, że zasady wyzwania możecie znleźć tu. Bardzo pomocną stroną w śledzeniu swoich postępów jest psnprofiles, znajdują się tam także poradniki do większości platyn oraz ranking graczy zarówno krajowych jak z całego świata. Blog znajduję się pod patronatem Polskiego Klubu Łowców Platyn, który możecie znaleźć na moim profilu lub Poikao na PS4. Możecie także dołączyć do grupy na Facebook'u. Wpisy proszę dodawać za pomocą "dodawaczki wyzwaniowej" (kolejny raz dzięki Germanos).


Kwiecień

Wpierw kilka spraw organizacyjnych. Proszę Was - uczestników o dodawanie zdobytych platyn z danego miesiąca pod wpisem blogu z tym miesiącem tzn. platyna wbita w kwietniu to blog kwietniowy, z maja w TYM wpisie itd. Ułatwi mi to sprawę i pozwoli nie pomijać Waszych cennych pucharów. Jeśli jednak zdarzy mi się o kimś zapomnieć to proszę napiszcie komentarz na blogu, a ja jak tylko zauważę adnotacje postaram się uzupełnić listę.

Jest nas już 37, niektóre osoby są już bliskie ukończenia wyznania, niektóre zmieniły już swój cel na wyższy, a nawet jest osoba, która pragnie zdobyć 52 platyny w 2017! Wszystkim życzę, aby dźwięk wpadającej platyny rozkoszował Wasze bębenki w uchu.

Platynowe wyzwanie - uczestnicy

LISTA 

Dla mnie to był bardzo dobry miesiąc. Ukończyłem NieR Automata (PS4), zdobyłem pierwszą w tym roku platynę na Vicie w świetnej Salt and Sanctuary (PS Vita), idąc za ciosem zdobyłem drugą w Adventures of Mana (PS Vita) i pokonałem ponownie Sephirotha w Final Fantasy VII (PS4).

Moje platyny 2017: 

 1. NieR (PS3) (PS3) - nic trudnego, wszystko można zrobić na easy. Bardzo czasochłonna z powodu grindu dla kilku trofków. Fabularne mistrzostwo z grafiką jak z PS2 oraz muzyką tak świetną, że zdarzało mi się uruchomić tytuł tylko żeby posłuchać OST. Czas 4 tygodnie i 20 godzin. Zdobyta 31.01.2017 (uff rzutem na taśme).

   

 2. Rise of the Tomb Raider (PS4) - jeśli powiem, że podobało mi się bardziej niż U4 to czy mnie zlinczujecie? Ba, nawet znienawidzone przez mnie znajdźki w tej grze były dla mnie przyjemne. Dawały doświadczenie, pokazane były w większości na mapie i po prostu przyjemnie się je zbierało. Tryb score attack napsuł mi trochę krwi, ale całość nie była jakoś bardzo trudna. Platyna z dodatkiem Baba Yaga zajęła mi 1 miesiąc i 1 tydzień. Zdobyta 26.02.2017.
   

   

 3.  Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas (PS4) - przyjemna gra, która jest podobno klonem Zeldy. Mówię podobno ponieważ nigdy nie grałem w żadną Zelde - tak wiem wstyd... Prosta platyna wbita przed końcem gry. Czas 1 miesiąc i 3 tygodnie. Wbita 8 marca.

 4. The Little Acre (PS4) - prosta, kolorowa gra w stylu point'n'click. Szybko się z nią uporałem wspierając się poradnikiem. Czas 2 godziny i 7 minut. Zdobyta 9 marca.

 5. NieR Automata (PS4) - to było poprostu arcydzieło, dziękuje SE, Platinum Games i Panu Yoko za to przeżycie. Dwa trofki kupiłem w niesławnym sklepiku w grze, ale nie dlatego, że trofki były trudne. Przetestowałem czy będę się czuł negatywnie z takiego rozwiązanie. Nie jest mi wstyd ani trochę. Przepraszam za zdjęcie, ale skasowałem przez przypadek oryginalne. Czas 3 tygodnie i 4 dni. Zdobyta 5 kwietnia.

 6. Salt and Sanctuary (PS Vita) - idealna gra na handhelda Sony. Czuć klimat soulsów w lekko castlevaniowym sosiku. Jako, że sama gra jest w crossbuy'u ukończę też pewnie ją na PS4. Może w coop'ie? Czas 1 tydzień i 2 dni. Zdobyta 8 kwietnia.

 7. Adventures of Mana (PS Vita) - nie tak dobra jak S&S, ale też mnie wciągła. Prosta platyna wymagająca troche grindu. Mechanika trochę kuleje, ale czego wymagać od remake'u gry Gameboya (oryginalny tytuł Final Fantasy Adventures). Czas 1 miesiąc i 1 tydzień. Zdobyta 24 kwietnia.

 8. Final Fantasy VII (PS4) - powrót do jednego z największych hitów SquareSoftu przeszedł bezboleśnie dzięki, że gra dostała trofea oraz możliwość używania "ułatwiaczy". Bieganie razem z Cloudem i banda przypomniało mi lata młodości, nie wymagało grindu jak za dawnych lat i pozwoliło skupić się bardziej na fabule. Czekam, aż resztę numerków wydadzą w podobnej formie (najlepiej na Vicie - prosim SE, bardzo prosim).  Zaostrzyło także mój apetyt na remake. Czas 2 miesiące i 1 tydzień (czas w grze około 20h). Zdobyta 29 kwietnia. Btw. jakby nie patrzeć jest to druga gra spod znaku FF w kwietniu.

  Jakie plany na Maj? Zdradzę, że już zdążyłem skończyć tytany na PS4 (dodam dopiero w następnym miesiącu). Walcze w Soul Ed... pfu Calibur 2 HD Online (zapraszam do bitki online). Może skończę SAO:TLS na Vicie. Poza tym może połaszę się na jakąś szybką i łatwą platynkę.

   


Część freestyle'owa

Mam dla Was propozycję zabawy, którą nazwałem "Przyjmuję to na klatę". Zasady są proste. Pierwsza osoba która piszę taki komentarz "Przyjmuję to na klatę", następna osoba odpowiada na jej komentarz wpisując tytuł gry, w która ta pierwsza osoba musi zdobyć platynę. Jeśli nie posiada tej gry może napisać "nie posiadam" lub ją kupić. Jeśli napisze, że nie posiada tego tytułu można próbować z innymi grami. Jeśli posiada lub kupi grę na potrzebę wyzwania odpisuje "przyjmuję". Jest też mały haczyk - osoba, która próbuje wybrać tytuł automatycznie może zostać wyzwana jak ta pierwsza osoba. Wraz z przyszłym blogiem uwzględnię w Waszych zdobytych platynach te, które zostały zdobyte w ramach tej zabawy. Czas gry do końca maja. Nie wolno dodawać platyn, które są nieosiągalne.

Kącik pomocy:

psn: Qsay - SC2HD online - wspólna gra, celem zabawy i ofkors trofków.


 1. Swoje wpisy dodajecie poprzez poniższy formularz. Wpisujemy odpowiednio: tytuł gry, datę zdobycia platyny i orientacyjny czas przejścia. Po kliknięciu w Generuj komentarz ukaże się Wam okienko komentarza z gotową treścią (nie zmieniajcie tego co zostało wygenerowane).

  *generator na 100% ma jakieś błędy, więc proszę o wyrozumiałość i nie szukanie ich na siłe


   
 2. Apeluję o trzymania się standardu wygenerowanego przez powyższy generator
 3. Pola są opcjonalne, więc datę i czas gry nie koniecznie musicie podawać, ale tytuł zdecydowanie się przyda :)
 4. Wpisy osób, które nie będą stosować się do przyjętego szablonu nie zostaną wzięte pod uwagę.
 5. Maksymalna liczba dodawanych jednorazowo gier to 6.
 6. Dodatkowe informacje o zasadach wyzwania "Platynowe wyzwanie" click
 7. Miłego maxowania!

 *Wszystkie dane są podawane według strony PSNProfiles.com

Tagi: platynowe wyzwanie playstation 3 PlayStation 4 playstation vita pssite.com

Oceń notkę
+ +10 -

Oceń profil
+ 0 -
Qsay
Ranking: 7922 Poziom: 19
PD: 1241
REPUTACJA: 0