Blog użytkownika petanorech

petanorech

petanorech petanorech 19.05.2020, 18:08
Mortal Kombat - (K)rok po (k)roku #3 - 2012-2019
88V

Mortal Kombat - (K)rok po (k)roku #3 - 2012-2019

Witam! Zgodnie z zapowiedzią - dziś trzecia i ostatnia część '(K)rok po (k)roku' obejmująca lata 2012 do 2019. Tradycyjnie zapraszam na bloga i życzę miłej lektury!

P.S - na dole tekstu jest mała sonda - pomoże mi to wybrać kolejny tekst dla was :)


2012/2013:

 

Pod koniec lutego 2012 roku na Playstation 3 i XBox 360 ląduje Mortal Kombat Komplete Edition - podstawowa gra wraz z wszystkimi DLC (4 nowe postacie - Rain, Skarlet, Kenshi, Freddy Kruger + wszystkie dodatkowe skórki). Gracze z USA dodatkowo dostali keye do pobrania albumu z muzyką z gry oraz filmu Mortal Kombat - The Movie.

 

Pudełko wersji Playstation Vita.

 

W maju ukazuje się konwersja dziewiątej części gry na Playstation Vita pod tytułem... Mortal Kombat (2011), bez podtytułu Vitality. Jest to kompletna wersja gry - zawierająca wszystkie DLC. Gra zostaje ciepło przyjęta, również przez 'kieszonkowców'.

Podczas E3 - Ed Boon wraz z Netherrealm ujawniają nową grę - Injustice: God Among Us. Bijatyka w uniwersum DC.

Gra z superbohaterami ląduje w czytnikach XBoxów 360, PS3 oraz WiiU dokładnie 16 kwietnia 2013 roku i zostaje ciepło przyjęta zarówno przez krytyków jak i fanów bijatyk.

22 maja Netherrealm Studios ugina się pod naporem graczy i zapowiada Mortal Kombat Komplete Edition na PC. Gra ukazuje się 3 lipca na Steam i ponownie zbiera pozytywne recenzję. Jest to pierwsza gra z serii smoka która ukazała się na komputery osobiste od 15 lat (ostatni był Mortal Kombat 4)!

Kilka tygodni później podczas San Diego Comic Con 2013, Ed Boon i Kevin Tancharoen potwierdzają drugi sezon Mortal Kombat Legacy.

 

Cary-Hiroyuki Tagawa po raz kolejny wciela się w rolę Shang Tsunga!

 

26 września, na YouTube, ukazuje się wyżej wspomniany drugi sezon MK Legacy. Ponownie zostaje on ciepło przyjęty przez fanów zarówno gry jak i kina kopanego. W rolę Kung Lao wciela się Mark Dacascos, a jako Shang Tsung powraca znany z pierwszego filmu Cary-Hiroyuki Tagawa!

12 listopada na półki w sklepach wkracza Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition. Ostatnia jak dotąd gra Netherrealm Studios wzbogacona o wszystkie DLC. Jednym z nich jest, znany z MK, Scorpion.

 

2014:

 

Na początku czerwca Amazon informuje, że do ich katalogu dołącza Mortal Kombat X - mający mieć premierę w 2015 rokuNiespełna 24h później Ed Boon oficjalnie zapowiada grę. Uruchomiona zostaje strona online gry, ukazują się różne grafiki oraz pierwszy trailer, a sama gra ma pojawić się zarówno na PS3, XBox 360 jak i na konsolach obecnej generacji czyli PS4, XBox One oraz PC. Pierwszy gameplay ma zostać pokazany podczas targów E3.

 

Boon prezentujący MKX podczas E3.

 

Na trwających od 11 czerwca targach Expo gracze pierwszy raz mogą zmierzyć się z nowym tytułem od Netherrealm Studios. Do sprawdzenia mamy sześć postaci - dwóch starych wyjadaczy - Scorpiona i Sub-Zero oraz czterech nowych wojowników - Cassie Cage, Kotal Kahn, D'Vorah oraz Ferra/Torr. Gra wywołuje pozytywne opinie. Uczestnicy targów chwalą nieco mroczniejszy od poprzedniczki klimat, warianty postaci oraz lepszą grafikę. Boon potwierdza premierę w 2015 roku.

14 października na DVD i BluRay ukazuje się drugi sezon Mortal Kombat: Legacy.

 

Okładka pierwszego komiksu poświęconego wydarzeniom sprzed MKX.

 

Pod koniec grudnia DC Comics zapowiada komiksy poprzedzające wydarzenia z Mortal Kombat X. Autorem scenariusza jest Shawn Kittelsen, a już 15 stycznia 2015 roku ma ukazać się pierwszy rozdział.

 

2015:

 

Cary-Hiroyuki Tagawa na swoim Twitterze, 15 stycznia potwierdza, iż pojawi się w kolejnym, trzecim sezonie Mortal Kombat: Legacy!

31 marca 2015 roku do sprzedaży w USA trafia kompletny pierwszy sezon Mortal Kombat: Conquest. Niestety ukazuje się on tylko na DVD - nie zawiera żadnych dodatków, wyciętych scen itp. Wspominam o tym dlatego, że dotychczas zbiorcze wydanie wszystkich odcinków dostępne było tylko w Australii.

 

Mortal Kombat X był godnym następcą rebootu serii.

 

Mortal Kombat X ma swoją premierę na PS4, XBox One oraz PC 14 kwietnia. Gra zostaje świetnie przyjęta przez fanów oraz krytykę. Wszyscy ją chwalą, że jest godną następczynią 'dziewiątki' pod względem fabularnym. Wersja na telefony ukazuje się 5 maja. Niestety gracze posiadający PS3 i XBox 360 na początku mają dostać swoje kopie gry w lipcu, jednak z końcem sierpnia Netherrealm oficjalnie anuluje wydanie nowego MK na te konsole.

We wrześniu ukazuje się ostatni odcinek komiksu o MKX, a Shawn Kittelsen jest bardzo chętny na kontynuowanie historii.

Strona MK Online potwierdza, że w tym samym czasie zakończyły się zdjęcia na planie trzeciego sezonu MK: Legacy, tym razem ma on nazywać się Mortal Kombat Generations.

 

2016/2017:

 

Pod koniec stycznia Netherrealm Studios zapowiada Mortal Kombat XL. Zbiorcze wydanie podstawowej wersji gry oraz dwóch Kombat Packów wraz ze wszystkimi osobnymi do tej pory DLC. Gra ukazuje się na PS4 i XBox One - 1 marca.

8 lipca twórcy MK zapowiadają kolejną część serii o superbohaterach - Injustice 2.

 

Po raz kolejny fani udowodnili twórcom MK, że jeżeli im na czymś zależy to dopną swego! 

 

Ponownie fani serii pokazali, że nie można ignorować ich siły. Pod naporem głosów w różnych sondach oraz petycjach przekonali twórcę MK, że wersja XL powinna również ukazać się na PC. Zostaje ona umieszczona na Steam 4 października.

Na początku stycznia kolejnego roku, znany nam z komiksów Mortal Kombat X, Shawn Kittelsen prosi fanów o wsparcie - chce napisać Mortal Kombat: Book of Remembrance. Książkę o ciekawostkach, fabule, postaciach, które pojawiły się w całej serii. Ukazuje się również trailer.

 

 

W maju ukazuje się natomiast Injustice 2. 14 maja ma premiera na PS4 oraz XBox One. PCtowcy muszą poczekać do listopada tego samego roku.

Październik 2017 roku to przede wszystkim dwudziestopięciolecie serii. Niestety nie otrzymujemy zapowiedzi niczego nowego. Netherrealm publikuje jednak poniższy filmik, przypominający jak zmieniały się ich gry w przeciągu lat.


 

Październik 2017 roku to przede wszystkim dwudziestopięciolecie serii. Niestety nie otrzymujemy zapowiedzi niczego nowego. Netherrealm publikuje jednak poniższy filmik, przypominający jak zmieniały się ich gry w przeciągu lat.

 

2018/2019:

 

7 grudnia 2018 roku ukazuje się pierwszy trailer z Mortal Kombat 11. Gra ma ukazać się 23 kwietnia 2019 równocześnie na wszystkich platformach czyli PC, PS4, XBox One oraz Nintendo Switch. Do zamówień przedpremierowych dodany zostanie w formie DLC - Shao Kahn.

 

Shao Kahn był bonusem dla zamówień przedpremierowych.

 

W marcu tymczasem ukazuje się Injustice 2: Legendary Edition. Podobnie jak to Netherrealm ma w zwyczaju to edycja 'gry roku' - wraz ze wszystkimi DLC. Warto nadmienić, że gościnnie pojawiają się tutaj Sub-Zero i Raiden.

Dzień później premierę ma Mortal Kombat 11 Online BETA. Swego rodzaju demo dostępne tylko przez niecały tydzień pozwalające sprawdzić najnowsze dzieło Netherrealm Studios.

23 kwietnia zgodnie z zapowiedziami w czytnikach ląduje pełna wersja Mortal Kombat 11. Tym razem wszystkie wersje gry ukazują się w tym samym czasie. Po raz kolejny można mówić o sukcesie. Gracze i krytycy są zadowoleni wysoko oceniając najnowszą część sagi smoka.

 

Plakat nowego filmu Mortal Kombat (2021).

W maju dowiadujemy się, że oficjalną datę premiery otrzymał filmowy reboot Mortal Kombat. Za reżyserię odpowiada Simon McQuoid a sam film ma ukazać się 5 marca 2021 roku.

 

 

Tagi: mortal kombat

Oceń notkę
+ +4 -

Oceń profil
+ +19 -
petanorech
Ranking: 1559 Poziom: 38
PD: 7956
REPUTACJA: 1546