Blog użytkownika petanorech

petanorech
petanorech petanorech 27.06.2019, 12:58
Mortal Kombat - gry stworzone przez fanów
848V

Mortal Kombat - gry stworzone przez fanów

Nie wiedziałem w jakiej formie napisać ten tekst. Na początku myślałem o rankingu, później żeby opisać tylko jedną, ale za to konkretnie- w końcu stwierdziłem, że pokrótce opisze te gry w które sam grałem z największą przyjemnością. Dawajcie znać w komentarzach jakie są wasze odczucia. Może jakieś gry pominąłem (to na pewno), a wy polecicie mi jakieś ciekawe tytuły. Jeżeli artykuł się spodoba- zrobię kolejny, opisując kolejne gry. Tradycyjnie- zapraszam na bloga.

Mortal Kombat Project

Typ: bijatyka
Wersja: Season 2, final
Oficjalna strona

To chyba jeden z najpopularniejszych i najwcześniejszych projektów rozwijanych przez fanów. Jego początki sięgają jeszcze 2008 roku - od tamtej pory do gry dodawane są co raz to nowsze postacie - nawet te z ery 3D (Reiko, Hotaru), przerobione na dwuwymiarowe odpowiedniki wyglądają cudownie. Każdy wojownik ma swoją historię dlaczego dołączył do turnieju i zakończenie. Dodatkowo nowe areny, ciosy, Fatality przy czym ciągle naprawiane są drobne błędy. Dla każdego fana Mortal Kombat pozycja obowiązkowa!

 

 

 

Mortal Kombat Defenders Of The Earth

Typ: bijatyka
Wersja: 3.3.7
Oficjalna strona

Defenders Of The Earth to kolejna gra stworzona na silniku MUGEN. Co odróżnia ją od pozostałych tytułów? Przede wszystkim autorzy zadbali o to by ich produkt był wyjątkowy - ładna grafika (jak na 2D), nowe areny, wykończenia, własna muzyka, ciekawa fabuła. Podobnie jak w przypadku MK Project, gra jest ciągle rozwijana - naprawiane są bugi, dodawani nowi zawodnicy. 

 

 

 

The Shujinko Game

Typ: RPG
Wersja: finalna
Oficjalna strona

Gra stworzona w RPG Maker przez ]{ombata - jednego z największych fanów MK oraz właściciela The Kombat Pavilion. Wydarzenia gry dzieją się zaraz po MK: Armageddon - sterujemy znanym nam z Deception Shujinko i ponownie przemierzamy inne wymiary rozwiązując zagadki. Bardzo ciekawa fabularnie, grafika nie przeszkadza i gra absolutnie wciąga! Potrafi przykuć do monitora na długie godziny.

 

 

 

Mortal Kombat: Outworld Assassins

Typ: chodzona bijatyka
Wersja: finalna
Oficjalna strona (brak)

Chodzona bijatyka w świecie Mortal Kombat? Tu z pomocą przychodzi OpenBOR, silnik znany między innymi ze 'Streets Of Rage'. Gier spod znaku smoka stworzonych pod tym silnikiem jest kilka, jednak ja wybrałem 'Outworld Assassins' - ma świetną fabułę, 3 grywalne postacie (Noob, Scorpion, Sub-Zero), ciekawe lokacje oraz przeciwników. Nie jest zbyt długa. Można grać zarówno na PC jak i na DreamCascie i PSP.

 

 

Mortal Kombat II Plus

Typ: bijatyka
Wersja: Beta 2
Oficjalna strona

Jeżeli wierzyć twórcom to wszystko zaczęło się od Hacka automatowej wersji Mortal Kombat II. Chcieli oni tylko udostępnić wszystkim graczom łatwy dostęp do zawartych w grze ukrytych postaci - Nooba Saibota, Jade i Smoke'a. Jednak później słuchając zarówno próśb na forum i samemu grzebiąc w kodzie gry dodali takie tryby jak Endurance, Tag Mode, system kombosów a także dodatkowe menu które pozwoli nam odblokować inne sekrety, które przez lata skrywał stary, poczciwy MKII.

 

 

 

petanorech, 2019
Zakaz kopiowania bez zgody autora
https://ultimatemk.blogspot.com/

Tagi: fatality mk mortal kombat mortal kombat 2 mortal kombat arcade kollection

Oceń notkę
+ +27 -

Oceń profil
+ +18 -
petanorech
Ranking: 1889 Poziom: 34
PD: 5890
REPUTACJA: 1191