Velans & Gaming

Velans blog'

Velans Velans 03.11.2013, 00:46
Czy PlayStation Vita osiągnie sukces?
518V

Czy PlayStation Vita osiągnie sukces?

Chciałbym przelać w tym tekście to, co sądzę o konsoli Sony, PlayStation Vita. Na wstępie wspomnę, iż nie jestem posiadaczem owej konsoli, jednak dyskusje jakie prowadzone są na forach i również w komentarzach na stronach poświęconych konsolom, są strasznie ciekawe i przejść obok tego również nie wypada. Popełnie ten tekst głównie z moich doświadczeń wyniesionych z powyższych form komunikacji. Zacznę od przedstawienia samej konsoli. [...]

[...] PlayStation Vita zalicza się do konsol przenośnych inaczej nazywanych handheldami. Vita jest drugim handheldem wydanym w 2012 roku przez Sony, pierwszym dzieckiem Sony jest PlayStation Portable – PSP wydanym w 2004 roku. PSP nie osiągnęło sukcesu i nazywana jest często zmarłą konsola. Czemu zmarłą? Przez fakt, iż PSP nie sprzedało się za dobrze a gier niestety jest nieporównywalnie mniej niż na konsolach stacjonarnych jak PlayStation 3. Jednak PSP nie zmarło całkowicie śmiercią naturalną, wciąż owa konsola jest dość popularna w Japonii, gdzie wciąż są sporadycznie wydawane na tą platformę nowe gry. PSP z Vitą nie tylko łaczy fakt wydania ich przez Sony ale również bardzo częste domniemania, że Vitę czeka bardzo podobny los. I tu trafiamy do pytania zadanego w tytule tekstu. Moja opinia jest stanowcza i subiektywna. PlayStation Vita osiągnie sukces, teraz tylko jak rozumieć sukces, dla kogo oraz w jakiej skali.

 

Vita

 

Czesto można spotkać się z różnymi opiniami na temat konsoli a przecież wypowiadają się nawet osoby które kupiły Vite na premiere a następnie odłożyli konsolę na lepsze czasy. Ja jako zwykły gracz zapewnić wiele nie mogę ale zapewniam, będzie nie jedna okazja by sięgnąć po tą konsolę i cieszyć się jej walorami. Zaczne od tego jak rozumieć sukces konsoli. Sukces można podzielić na finansowy i sukces zadowolenia prawdziwego gracza. Bo o to tu chodzi by gracz miał w co grać i był przekonany, iż dokonał słusznego zakupy konsoli. Finansowy sukces to troszkę inny segment, tu liczy się ilość sprzedanych sztuk konsoli. Stwierdzę w tym momencie stanowczo iż Sony nie zaniedbuję swojego konsumenta oraz bardzo poztywnie patrzy w przyszłość swoich produktów. Poparłem to zdanie wieloma informacjami jakie docierały do mnie przez różne serwisy informacyjne przez dość długi czas.
Przejdę teraz do kwestii sukcesu dla gracza oraz sukcesu Sony. W tym momencie te dwie kwestie moim zdaniem są identyczne. Jak wspomniałem powyżej Sony przy swoich konsolach spełnia swoje zadanie wręcz idealnie. Pozostaje czekać tylko na lepszę czasy dla Sony, bo dla graczy lepsze czasy właśnie nadchodzą z nadchodzącą nową generacją konsol na którą czekaliśmy pełnych siedem lat. Dla każdego interesującego się tym wydarzeniem wiadomo jest, iż PlayStation 4 zostało stworzone by ponownie zasiąść na tronie jak w przypadku PlayStation 2. Czas pokaże czy nowa generacja będzie krokiem ku sukcesu dla Sony. Może nasuwać się pytanie dlaczego wspomniałem o PlayStation 4 w tym tekście. A odpowiedż jest jedna, ponieważ PlayStation Vita była i wciąż jest skokiem w przyszłość, została wydana przy PS3 zaś jej głównym przeznaczeniem było stworzyć PS4 w kieszeni. Zauważyć trzeba, że w 2012 roku nie było mowy o nowej generacji jednak ta była oczekiwana już od 2010 roku. Dlatego uważam, że Sony pośpieszyło się z wydaniem Vity – zyskali na tym gracze a Sony wiedziało co robi. Potwierdza to, iż wraz z rozwojem PlayStation 4 nadejdzie rozwój Vity. Więc najlepsze dopiero przed nami. Wtedy rozwój pociągnie za sobą sukces dla gracza i sukces dla Sony. Ważnym aspektem jest również na jaką skalę Vita osiągnie sukces. W tej kwesti można pisać bez końca. Z powodu, iż sukces jako taki jest trudny do zdefiniowania ale spróbuje to wyjaśnić. Dla jednych sprzedanie kilka milionów sztuk będzie wybiciem się na wyżyny dla drugich wciąż będzie mało. Mnie osobiście ten temat najmniej interesuję, bo jako gracz chciałbym mieć swoje hobby wszędzie i Vita może mi to dostarczyć. Jednak życzę jak najlepiej Sony w sprzedaży i dotarciu do jak największego grona nowych odbiorców. Im nas graczy więcej tym lepiej.

 

Zdecydowanie najlepsze czasy dla Vity właśnie nadchodzą. Jeśli jeszcze mało konkretów to fakt, że Sony postanowiło stworzyć z Vity oryginalny kontroler dla PS4, myśle, że utwierdzi to w przekonaniu, że współpraca między tymi konsolami będzie znakomita. I ten fakt najbardziej przemawia do mnie by zaopatrzyć się niedalekiej przyszłości w PS Vitę. I ten krok z strony Sony, jest małym sukcesem dla gracza jako długoterminowe wsparcie i dla Sony by spopularyzować ich najnowsze dziecko jako część nowej generacji. Konkretem jest również wsparcie usługi PS Plus obejmującą oprócz PlayStation 3 również Vite. Samej usługi nie będę teraz dogłębnie przedstawiał, mam nadzieję, że jest ona znana większości graczy. Zapomniałem poruszyć jeszcze temat o sprzęcie jaki ma do dyspozycji PS Vita. A tutaj Vita ma się czym pochwalić. Zdecydowanie Vita jest aktualnie najlepszym sprzętem jaki może operować na poletku konsol przenośnych. Nic nie stoi na przeszkodzie by Vita była przenośnym PS4.

 

Na ten moment Vita oferuję niewyobrażalny sprzęt i tak pozostanie przez długi czas. Osobiście jestem strasznie ciekawy jak potoczą się losy zestawu Vity z konsolą stacjonarną. W tedy Vita była by bezpredensowym kąskiem, który każdy szanujący gracz powinien mieć w swojej kolekcji. Nie jestem strasznie wybrednym graczem, gram w to co lubię. Jeśli miałbym okazję by nabyć PS Vite w tym czasie, starczyły by mi same porty lubianych gier bym cieszył się jak małe dziecko, a przecież cały czas droga jest otwarta i nowych tytułów przybywa.

 

Nie jestem aktualnie posiadaczem tej przenośnej maszyny, jednak po postawionym sobie celu jakim jest PlayStation 4, następnym celem będzie bez dwóch zdań PS Vita.

 

Tagi: konsola przenośna PlayStation PlayStation Vita PS Vita ps4 sony sukces Vita

Oceń notkę
+ +1 -

Oceń profil
+ 0 -
Velans
Ranking: 10191 Poziom: 18
PD: 1037
REPUTACJA: 0