Blog użytkownika Musiol

Musiol Musiol 02.12.2018, 13:27
Blogi społeczności - informacje i zasady wyróżniania
635V

Blogi społeczności - informacje i zasady wyróżniania

Idzie nowe w blogach społeczności? Nie do końca, ale po objęciu opieki nad blogami, chciałbym by sposób ich wyróżniania był jak najbardziej przejrzysty.

Po odejściu Rozba, poza prowadzeniem Hyde Parku i jego weekendowego cyklu Temat Tygodnia, na moje barki spadło także zajmowanie się blogami. Dokładniej - wyróżnianiem najlepszych. Dlatego by uniknąć ewentualnych kontrowersji, chcę by każdy poznał zasady, jakimi będę się kierował przy wyróżnieniach i przyklejaniu wpisów na stronę główną PPE.

Treść notki

To, co powinno być dla każdego oczywiste - wyróżniane będą przede wszystkim te notki, które coś wnoszą, poruszają ciekawy temat i są dobrze napisane. Niekoniecznie muszą to być wpisy związane stricte z grami. Wyróżniane nie będą za to wpisy, które powstały wyłącznie w celu prowokacji, trollowania i robienia awantury. Chcę promować pracę ludzi, którzy wkładają serducho i swój czas, by stworzyć coś wartościowego. Nie chcę reklamować głupoty i bezsensownych wojenek.

Formatowanie, poprawność językowa, tytuły, grafika

O ile pierwszy punkt jest raczej oczywisty, tak w tym przypadku niestety, większość ludzi nie do końca ogarnia dobre formatowanie notki. By było prosto i przejrzyście:

 • Wpis MUSI mieć wgrany główny obrazek o rozmiarach 790x380px, będąc przyzwoitej jakości w formacie JPG.
 • Tytuł musi być powiązany z treścią wpisu, by zainteresowani wiedzieli czego dotyczy
 • We wstępie nie tworzymy cudów w formatowaniu, nie robimy wielu akapitów i nie bawimy się we wstawianie obrazków, to nie jest na to miejsce
 • Formatowanie wpisu musi być schludne, oznacza to:
  • Nie korzystamy z różnych czcionek, nie bawimy się w pstrokate kolory i multum różnie pisanych akapitów
  • Jeśli wklejamy tekst z edytora tekstowego, to od razu go zaznaczamy i klikamy w ikonkę Tx, która usunie formatowanie. Alternatywnie, wklejamy przez skrót Ctrl+Shift+V.
  • Jeśli wstawiamy w treść obrazki, dbamy o to by były w sensownych rozmiarach i nie były porozciągane
 • Przed publikacją warto sprawdzić czy nie popełniliśmy błędów i je poprawić. Każdy interesujący wpis będę czytał i jeśli znajdzie się literówka czy dwie - sam to poprawię. Ale jeśli wpis będzie nimi naszpikowany, ale mimo to ciekawy, to w komentarzu poproszę autora o jego poprawienie.

Słowo końcowe

Oczywiście nie są to zasady absolutnie obowiązkowe. Jeśli komuś nie zależy, by jego wpis wylądował na stronie głównej, może mieć moje uwagi gdzieś. To po prostu kryterium, którym będę się kierował przy wyróżnianiu blogów. A w ciągu kilku ostatnich tygodni zauważyłem, że pojawiają się tu wyjątkowo dobre wpisy (chociażby ten ostatni od Princess Nue), więc mam nadzieję, że nikt nie będzie protestował przeciwko tym jasnym zasadom.

Oczywiście jeśli macie jakieś uwagi, albo pytania - walcie śmiało. Nie chcę, by pojawiły się tutaj jakieś kwadratowe dramy o wpisy blogowe :)

Tagi:

Oceń notkę
+ +21 -

Oceń profil
+ +20 -
Musiol
Ranking: 1653 Poziom: 40
PD: 9280
REPUTACJA: 2423