Blog użytkownika Dominik Hyży

Dominik Hyży Dominik Hyży 08.09.2018, 22:00
PlayStation World #2
257V

PlayStation World #2

Witam w drugiej części kącika, który poświęcony jest marce PlayStation. Ciekawostki ze świata, których nie znajdziecie w żadnym innym miejscu. To lecimy bo nie ma czasu. Spider-man czeka.

1. Na początek gra od Sony, która jest najbliżej wydania. Mianowicie Days Gone. Na targach PAX twórcy, czyli Bend Studio, zaprezentowało prototyp figurki, jeszcze bez malowań. Początkowa informacja była taka, że figurka do sprzedaży nie trafi. Jednak po kilku dniach, pełnych błagań od fanów, studio stwierdziło, że jest szansa na komercyjne wydanie, ale jeszcze nie wiadomo w jakiej formie. W grę wchodzi wrzucenie do Playstation Gear, lub edycja kolekcjonerska gry. Osobiście obstawiam to drugie. Podoba Wam się? Sam nie kupuję takich rzeczy i tutaj będzie podobnie, ale na mnie zrobiła wrażenie. Na deser nowy screen z gry. Niewiele, ale dla zainteresowanych grą, dobre i to.

Link do zdjęcia w wysokiej rozdzielczości:

https://bends(...)RW-1.jpg

2. Dreams nie jest grą, która szczególnie by mnie interesowała. Do tej pory pokazywano głównie to, jak tworzy się coś co ma w ostateczności być "grą". Jednak na targach PAX, wystawiono grywalne demo, które pochodzi z trybu "story". I po raz pierwszy twórcy mają moją uwagę, bo to co widać, przypomina wymagającą platformówkę, w dodatku bardzo ładną. Niestety tylko wersja off-screen.

3. Spider-man wylądował. Przy okazji okazało się, że studia Sony to jedna wielka rodzina i Insomniac mimo że niezależni, to są częścią tej rodziny. Poza tradycyjnymi gratulacjami z okazji premiery i ocen, niektórzy przygotowali także coś ekstra.

 Guerilla

Santa Monica

Hermen Hulst dodatkowo pochwalił się nową dostawą do studia. Ciekawe czy za to zapłacili. Na Horizon: Zero Dawn 2 trochę sobie poczekamy.

4. Sony wiele lat temu słynęło z zabawnych reklam "live action". Przy okazji premiery Spider-mana, wypuszczono taką, dotyczącą PS4 Pro. Całkiem niezła.

5. Słyszeliście kiedyś o Astro Bot? Nie? Nic dziwnego, bo na PPE ta gra nie istnieje. Jest to pozycja przeznaczona na VR, od Sony Japan Studio i wychodzi 03.10, czyli już niedługo. Wygląda na sympatyczną platformówkę i może być cichym hitem na wzór wydanego niedawno Firewall Zero Hour. Gra nie jest tania, bo kosztuje 169 zł na Store. Jeżeli ktoś zdecyduje się zamówić przed premierą, to dostanie dynamiczny motyw, avatary i ścieżkę dźwiękową. Trzymamy kciuki za powodzenie tej produkcji, bo VR potrzebuje dobrych gier.

 

To tyle w dzisiejszym, nieregularnym kąciku. Mam nadzieję, że zawarte tutaj informacje i ciekawostki, kogoś zainteresowały.

Pozdrawiam!

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +20 -

Oceń profil
+ +71 -
Dominik Hyży
Ranking: 250 Poziom: 60
PD: 28170
REPUTACJA: 39962