Blog użytkownika Shinryu

Shinryu Shinryu 13.07.2018, 23:08
Pog(R)adajmy Lipiec 2018 - Częstochowa - Relacja
3430V

Pog(R)adajmy Lipiec 2018 - Częstochowa - Relacja

Relacji z czerwca nie ma bo...no bo nie ma :D. życie wygrało :D. Co było w tym miesiącu? Już opowiadam póki mnie Komodo oderwał od Kingdom Hearts :/.

Jak w "lidzie" wspomniałam - relacji z poprzedniego miesiąca nie było, byłam zajęta licencjatem i moimi zmaganiami z promotorem, ostatecznie (a, pochwalę się!) licencjat oddany i obroniony, teoretycznie mam wakacje :)

W środę, w którą było Pog(R)adajmy w moim mieście miałam obronę, a że o dość późnej godzinie, to moja obecność
na tym wydarzeniu była pod znakiem zapytania, ostatecznie udało mi się tam dotrzeć :).

Sytuacja w trakcie wydarzenia taka jak w maju - pogoda marna, w dodatku jakiś mecz w telewizji, obawialiśmy się, że ludzi dużo nie będzie, że na raptem dziesięciu się zamknie i będzie to kameralna impreza, a tu ku naszemu zdziwieniu - ponad 20 osób! Przybyło sporo nowych twarzy, na samym evencie był fajny, luźny klimat. Mimo tego, że była super atmosfera
ja nie czułam się dobrze, dlatego też szybko wyskoczyłam z cosplayu Sice w "cywilne" ubranie :D, ale po spotkaniu ketonal uratował życie :D.

W tym miesiącu mieliśmy rocznicę częstochowskiego Pog(r)adajmy, ale zanim do tego przejdę... :D Na samym początku była prezentacja gry Anno Domini 1250 tworzonej przez lokalne studio Flora Games. Gra 2D tworzona na podstawie rycin historycznych. Twórca gry ciekawie o niej opowiadał i pokazywał jej mechanikę, przez całe spotkanie można było w nią grać i rozmawiać na jej temat z twórcą. Mimo tego, że prezentacja była długa - nie była nudna, co jest totalnie na plus. Miałam okazję sama wypróbować tę grę - raz zabili mnie jacyś wieśniacy, drugi raz wpadłam w jakąś pułapkę, a trzeci raz zbłądziłam w jakichś jaskiniach i przypłaciłam to życiem. Mimo wszystko fajnie obserwowało się zachowanie npców w grze - potrafili sami się tłuc :D. Legenda głosi, że  Komodo przeszedł Anno Domini 1250 na jednym życiu podczas Digital Dragons :D.

Po prelekcji przeszliśmy do dyskusji na temat miesiąca, czyli - Magiczne krainy - o niezapomnianych lokacjach w grach, uczestnicy przywoływali takie gry jak Dragon Age (low effort mapki i lokacje), Bioshock, Final Fantasy, Medal of Honor czy Gothic, coś tam wspominali też o Mass Effect (To Final Fantasy to ja, dostałam za to od Komodo po łapach). Ciekawym aspektem było poruszenie lokacji, która to właściwie była główną bohaterką gry, a nie tłem do wydarzeń - przywołano tutaj Legend of Zelda Breath of the Wild. Ze względu na uciekający czas musieliśmy przerwać dyskusję, a szkoda, bo mimo tego, że było sporo nowych ludzi to szybko się wkręcili (jakby przychodzili od dawna :D) i fajnie było poznać różne punkty widzenia.  W dodatku temat był tak dobry, że nawet przy jednym z przygotowanych wcześniej pytań byłaby możliwość spędzić cały wieczór. Po zakończonej dyskusji przeszliśmy do celebrowania naszej rocznicy, była to loteria. W wielkim worze mieliśmy z Maćkiem losy, każdy los (prócz bodajże dwóch) to albo  crapowata gra, albo jakieś barachło przywiezione z E3 :D. Dwa losy były marne - takie też znalazły swoich właścicieli. Po rozdaniu prezentów (crapowatych gier, opasek
i smyczek) przeszliśmy do turnieju w Tekkena 5 na RÓŻOWYM ps2 (serio, chcę takie ps2). Do wygrania były dwie czapki, koszulka Yakuza 6 zasponsorowana przez firmę CENEGA (właśnie w niej siedzę :D), przypinka CD PROJEKT RED oraz Diablo II podarowane przez jednego z uczestników. Turniej udało mi się wygrać (pierwszy raz :D), więc do domu wróciłam
z dużo za dużą koszulką Yakuzy6 i Diablo (koszulka męska rozmiar L wygląda na mnie komicznie). Spotkanie skończyło się chwilkę przed 22. Kolejne kiedy będzie? We wrześniu! :) 

Taka szybka, relacja w pigułce. Pierwszy raz Komodo narzucił jakiś deadline :O.

Gdyby ktoś był ciekawy, jakie to crapy i barachło zostało rozdane to przedstawiam listę:

1. Safe Cracker

2. Symulator skoków bungee

3. Symulator koparki

4. Symulator demolki

5. Symulator oddziału chirurgicznego 2012 (mój faworyt :D)

6. Batman toksyczny chłód

7. Airport Simulator

8. Symulator kopalni

9. Korona Północy

10. Bejing 2008

11. Opaska na rękę Wolfenstein

12. Smyczka z Playstation (mam taką, super solidna metalowa polecam).

 

Odpowiadając na wiadomości prywatne - kiedy będzie jakiś blog z cosplayem? Możliwe, że niedługo, nie wiem. Póki co muszę rozruszać swoją ps4 po spooorej przerwie i z trzech konsol PS1 zrobić jedną, super działającą :D.

 

Zdjęcia w galerii: Moje :) i autorstwa Dariusza Sz. :)

Tagi: częstochowa fotorelacja Pog(R)adajmy Pog(R)adajmy relacja pogradajmy pogradajmy częstochowa relacja

Oceń notkę
+ +12 -

Oceń profil
+ +49 -
Shinryu
Ranking: 3672 Poziom: 31
PD: 4641
REPUTACJA: 1304