Blog użytkownika Shinryu

Shinryu Shinryu 30.05.2018, 15:10
Pog(R)adajmy Maj 2018 - Shinryu featuring Komodo - RELACJA z Częstochowy
1277V

Pog(R)adajmy Maj 2018 - Shinryu featuring Komodo - RELACJA z Częstochowy

W tym miesiącu na prośbę Schemata relację robię ja, jak majowe spotkanie wyglądało oczami pomagiera wodzireja? Postaram się o tym opowiedzieć. Oczywiście sam wodzirej  będzie miał tu swój udział ;).

Druga środa miesiąca, godzina 19, jak zawsze w piwiarni w bramie niedaleko CEX'a ( do której zawsze mam problem żeby trafić na czas, chociaż od zeszłego miesiąca jest z tym lepiej, bo jeżdżę z ziomkami ode mnie z wioski :D) odbywała się kolejna edycja Pog(R)adajmy. Razem z Komodo obawialiśmy się, że frekwencja będzie niska z powodu pięknej pogody, która do około godziny 17 utrzymywała się na zewnątrz, ostatecznie powstała obawa, że ludzie nie przyjdą z powodu brzydkiej. Około 18:30 przez Częstochowę przechodziła burza, właściwie gdyby nie to, że jestem pomagierem prowadzącego, to w ogóle bym nie przyszła :D. Ostatecznie wyjątkowo w tym miesiącu byłam na czas! Czyli zanim się zaczęła dyskusja :D. Oczywiście ze wszystkim się wyrobiłam (nawet z ubraniem cosplayu!) przed dyskusją. Łącznie na spotkaniu było nas koło 20 osób, wiadomo niektórzy przyszli później, niektórzy wyszli wcześniej, w każdym razie było nas na pewno więcej niż piętnaście osób! Plusem tego była fajna, zdrowa i rodzinna atmosfera bez żadnych spin i głupich dogaduszek ;). W tym miesiącu przebrałam się za Ayę Brea z gry Parasite Eve 1. Cosplay właściwie wybrał Komodo stawiając mnie przed faktem dokonanym :D.

W tym miesiącu temat dyskusji brzmiał: Gry wideo a wideo z gier, czy jedno może zastąpić drugie? Temat w tym miesiącu chwycił (w przeciwieństwie do poprzedniego miesiąca :D temat gamifikacji to było jedno wielkie nieporozumienie). Podczas dyskusji mogliśmy poznać różne poglądy, bo w naszej grupie uczęszczającej na spotkania mamy i YouTuberów i streamerów, dlatego temat sforsowaliśmy z dwóch stron :). Omawialiśmy letsplaye, streamy, oraz to czy dobrze to wpływa na odbiór gry czy też nie. Omówiliśmy też gry-filmy czyli np. Heavy Rain czy Life is Strange. Dyskusja była tak zażarta, że prawie nie wyrobiliśmy się z turniejem w Star Wars: Racer Revenge. Pochwalę się, że udało mi się zająć drugie miejsce, tylko dlatego, że nie znałam trasy, nie jeździłam jak głupia i nie męczyłam się przypieszeniem :D Powolutku do celu! :D. Trasa, którą każdy musiał pokonać to była podobno z filmu, ja tam nie wiem, uniwersum SW ogarniam piąte przez dziesiąte.  Z racji tego, że Komodo przytaszczył ze sobą ps3 i TT2, Tekkena 6 i Soul Calibur V to miałam co robić i tak średnio prawdę mówiąc uczestniczyłam w dyskusji, chyba, że usłyszałam coś na temat czego mogłam się wypowiedzieć. Aktywnie włączyłam się dopiero pod koniec, gdy palec mi odpadał po kręceniu combosów Eddim i Christie :D.

W przyszłym miesiącu obchodzimy już piąte urodziny inicjatywy Pog(R)adajmy, ciekawe co przyniesie nam następny miesiąc :), może jakieś warsztaty cosplayowe, kto wie!

A na zdjęciu powyżej widać nagrody zasponsorowane przez firmę CENEGA i uczestników spotkania :)

Jeśli chodzi o moje pisanie  z Komodo to najgorsze duo, jakie może być. Totalnie nie znamy słowa deadline :D. Relację zaczęłam pisać dwa dni po Pog(R)adajmy, dziś mamy 30 maja... :DDDDD

 

Trzy grosze od Komodo:

Mi jak zwykle w relacjach z Częstochowskiego Pog(R)adajmy przyszło robić za zapchajdziurę, zatem aby nie powtarzać po Shinryu, zrobimy mają zapowiedź czerwcowego spotkania, na które już teraz serdecznie zapraszamy. Z tytułu kolizji z targami E3 i moją nieobecnością w związku z tym, w czerwcu widzimy się wyjątkowo w trzecią środę miesiąca, dokładnie 20 czerwca. Tematem przewodnim rzecz jasna będą targi w Los Angeles o których nie tylko będzie można podyskutować w gronie zapaleńców, ale też posłuchać i zobaczyć w formie zdjęciowe relację z pierwszej ręki. Jak takie wydarzenie wygląda faktycznie, a nie przez pryzmat świetnie zmontowanych streamingów z konferencji czy newsów na portalach. Oprócz tego będzie można też sprawdzić Nintendo LABO, czyli najnowszy pomysł Nintendo na zabawę przy konsoli oraz tradycyjnie wziąć udział w wieńczącym spotkanie turnieju z nagrodami. Wpadniecie przybić piątkę z Shinryu i ze mną?

 

Głupie miny zaliczone! Miesiąc w miesiąc mamy takie zdjęcie :DDD. Pozdro i do następnego!

 

 

PS. Fotki te bardziej wyraźne to moje, te mniej to Komodo XD.

Tagi: Pog(R)adajmy Pog(R)adajmy relacja pogradajmy

Oceń notkę
+ +9 -

Oceń profil
+ +49 -
Shinryu
Ranking: 3672 Poziom: 31
PD: 4641
REPUTACJA: 1304