Blog użytkownika OkiemAmatora

OkiemAmatora OkiemAmatora 29.11.2017, 11:25
Oldgen, nextgen, srestgen
276V

Oldgen, nextgen, srestgen

Wreszcie się na to zdecydowałem! Odłożyłem na bok swojego poczciwego starego laptopa który miał już problem z uruchomieniem pakietu Office i zakupiłem konsolę. Wybór nie okazał się prosty. Ale teraz mogę wygodnie rozsiąść się na kanapie i chwycić pada w dłoń!

Dla większości ludzi dzieciństwo trwa 10-12 lat. Ja już ten czas mam za sobą. Jestem dorosłym mężczyzną. Mam żonę, kupiłem mieszkanie, zaadoptowałem 2 psy, dobrze zarabiam, do pełni życia brakuję mi tylko potomka - bo dwa drzewka już na ogródku posadziłem! Ale tam gdzieś w środku mnie, miedzy piątą a szóstą parą żeber znajduję sie chłopczyk. Chłopczyka tego muszę co jakiś czas dokarmiać. Raz mu kupię jakiś mały elektroniczny gadżet, raz zrobię psikusa żonie, innym razem obejrzę płytką amerykańską komedie. On jest szczęśliwy - Ja jestem szczęśliwy!

Pewnego czerwcowego wieczora 2016 zdecydowałem się na zakup konsoli. W końcu dziecko w sobie trzeba pielęgnować! Odkąd pamiętam wszyscy znajomi posiadający konsole wybierali Playstation dlatego nie mając porównania z Microsoftową zabawką bez wahania wybór padł tylko i wyłącznie na produkt ze stajni Sony. Na rynku dostępne konsole PS4 w wersji zwykłej oraz slim. Premiera "Prosiaka" z goglami VR była dopiero w planach. Robiąc rachunek sumienia i zastanawiając się do czego mi będzie konsola potrzebna i czego oczekuję od rozgrywki wybór padł na poczciwą konsolę PlayStation 3! Dlaczego? 

Lubię spotkania ze znajomymi! - zwłaszcza te które kończą się porannym bólem głowy. Konsola PS3 oferowała mi na ten czas taki tytuły jak Singstar - a po pewnej ilości napojów wysokoprocentowych ludzie są zdolni wydobyć z siebie Krzysztofa Krawczyka oraz Stachurskiego! Owszem, tytuł dostępny na konsoli PS4 wraz ze sklepem SingStore ale po pierwsze to PS3 ma wsteczną kompatybilność z płytami PS2 a tych jest masa, a po drugie gry są zdecydowanie tańsze. Drugim argumentem jest MOVE - nie ma to jak się powygłupiać w gronie znajomych  z pałeczkami w rękach przed kamerą. PS4 na ten czas nie miała żadnych gier z wykorzystaniem tych kontrolerów. W zapowiedziach co prawda był ten cały VR, ale z tą technologią chce mieć tyle wspólnego co z teściową. Akceptuję fakt jej bycia ale raczej się nie zaprzyjaźnimy. Na dodatek wywołuje u mnie bół głowy i torsję - i mówię tu o goglach do wirtualnej rzeczywistości a nie o teściowej. Z teściową tak na prawdę złych relacji nie mam. Trzecim argumentem był na pewno fakt, że znajomi posiadali w swoich dobrach materialny właśnie konsole tej generacji, a przecież gra przez internet (który tu jest darmowy) z "ziomkami" to czysta przyjemność - ten argument okazał się nietrafiony - bo po miesiącu każdy z nich przesiadł się na nowszy model...

Podsumowując - zakupiłem konsole PS3 - tak był to dobry wybór. Okazało się przy tym, że moja żona również posiada w swoim ciele dusze gamer'a. Ograliśmy sporo tytułów w opcji ze split-screen'em od delikatnego, logicznego "Portala 2" po brutalną i szybką rozgrywkę w "Wojnie na północy". 

Od tego czasu minął ponad rok - mały chłopczyk zażyczył sobie konsoli nowej generacji. Kupiłem, bo co miałem zrobić...Co zrobię z PS3? Zostanie ze mną, ponieważ na PS4 nie ma ciekawych gier na split-screen'a. I tak oto sam ogrywam aktualnie głownie Fifę 18 na PS4, a wraz z żoną korzystamy z PS3!

 

I jeszcze krótko na sam koniec, plusy i minusy którymi kierowałem się przy wyborze konsoli - może komuś się przyda

PLUSY PS3
- tania konsola (około 300zł używana na allgero)
- tanie używane gry
- duża ilość gier, dla każdego, w każdym wieku
- darmowy tryb multiplayer (który pomalutku jest wyłączany)
- masa fajnych gier na split-screen
- kontrolery Move
- Singstar ze wsteczą kompatybilnością płyt z PS2
- przyzwoita grafika

MINUSY PS3
- ciężko dostępne oryginalne Pady (zamienniki są słabej jakości)
- mimo, że jest dużo gier to nowe tytuły już się nie pojawiają
- przyzwoita grafika, która staję się mniej przyzwoita po ograniu kilku tytułów na PS4 

PLUSY PS4
- grafika
- ciągle pojawiające się nowe tytuły
- dostępność do oryginalnych akcesoriów
- wygodniejsze pady

MINUSY PS4
- abonament PS4
- brak ciekawych tytułów ze split-screen'em
- droższe gry - nawet te używane

 

PS. Tym wpisem chciałbym się jednocześnie przywitać ze społecznością PPE. Postanowiłem założyć blog, żeby się "wypaplać". Poczułem nagłą potrzebę przelania swoich myśli/przeżyć na "papier", a zdecydowanie ten internetowy nie ulegnie zniszczeniu, nie zagubi się i za jakiś czas będę mógł poczytać o tym co sam miałem w głowie i jak się przez pewien okres czasu zmieniłem. Piszę go głównie dla siebie samego a jeśli blog zostanie przez kogoś przeczytany, zdobędzie swoich odbiorców - bardzo fajnie! Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Tagi: nextgen oldgen PS3 PS4

Oceń notkę
+ +17 -

Oceń profil
+ +3 -
OkiemAmatora
Ranking: 58172 Poziom: 13
PD: 487
REPUTACJA: 100