Blog użytkownika Liquid Snake 2.0

Liquid Snake 2.0 Liquid Snake 2.0 15.04.2018, 13:44
Działo się... #13
205V

Działo się... #13

Wiadomości czas zacząć! Drugi tydzień kwietnia nie przyniósł Nam oczekiwanych tytułów. Ale przyniósł coś innego. ;) Do piątku jeszcze trochę, więc podsumujmy newsy z tego tygodnia. Oprócz tego najważniejszego jest ich dzisiaj całkiem sporo. Co działo się od 9 do 15 kwietnia? Zapraszam!

Watch Dogs 3 nadciąga?

Hakerzy od Ubisoftu powrócą prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Gracze zadali specjalnemu botowi z Kanady pytanie, kiedy doczekają się kolejnej części serii. Ten odpowiedział, że Watch Dogs 3 jest tworzone, więc już niedługo może dojść do zapowiedzi gry. Jakby nie patrzeć hakerska marka Ubi ma pojawiać się co dwa lata, a wcześniej chodziły pogłoski, że kolejna odsłona ma dziać się w Londynie. Jeszcze przed E3 powinniśmy się większości rzeczy dowiedzieć.

Nowe informacje o Spider-Manie

Po ujawnieniu daty premiery tytułu Insomniac Games, twórcy coraz częściej odkrywają karty o swojej produkcji. I w ten sposób poznaliśmy np. rodzaje zadań pobocznych i znajdziek:

  • zapobieganie drobnym przestępstwom
  • poszukiwanie kotów na zlecenie Felicii Hardy (poznanie jej historii)
  • rozbrajanie bomb Taskmastera
  • badanie stacji badawczych na prośbę Harry'ego Osborna
  • starcia z ludźmi Kinpgina
  • odnajdywanie plecaków Parkera (poznanie historii uniwersum)

Wiadomo także, że twórcy oddadzą graczom wiele strojów dla Człowieka-Pająka. Na razie wiadomo o 24, a ma być ich jeszcze więcej, w tym między innymi klasyczny strój Spidey'ego i kostium Iron Spider (w zamówieniach przedpremierowych). Do tego bardzo rozbudowana walka, która na wzór Batmanów od Rocksteady w dużej mierze będzie polegała na używaniu wszelkich gadżetów. 

Recenzje God of War

Kto by się spodziewał... Kratos wjechał z pełnym impetem w czwartek rano i pokazał moc! Recenzje nowej przygody Boga Wojny są niesamowicie optymistyczne i już teraz można powiedzieć, że niewiele tytułów będzie mogło zagrozić grze Santa Monica w zgarnięciu tytułu Gry Roku 2018. Praktycznie wszyscy rozpływają się nad exclusive'em Sony chwaląc większość elementów produkcji - walkę, nordyckie klimaty, postać Kratosa i Atreusa, opowieść, świat gry, grafikę, muzykę, zagadki. Po prostu wybornie. Do nielicznych wad zalicza się małą ilość bossów i dziwny system rozwoju postaci. Niemniej nowy God of War to hit murowany, a w piątek będziecie biec ile tchu do sklepów. Aktualna średnia na Metacritic wersji na PS4 wynosi 95% na podstawie 83 recenzji (wszystkie pozytywne).

Nagrody BAFTA rozdane

12 kwietnia rozdano nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizji - tym razem w dziedzinie gier wideo. Grą Roku 2017 została niewielka produkcja - What Remains of Edith Finch. Najwięcej nagród zdobyła produkcja Ninja Theory, Hellblade Senua's Sacrifice (4 statuetki). Natomiast Tim Schafer otrzymał nagrodę za całokształt twórczości.

THQ Nordic nie jedzie na E3

Ten, kto miał zamiar jechać do Los Angeles i zagrać w Darksiders III albo BioMutant szczerze się rozczaruje, gdyż THQ Nordic, wydawca obu tytułów zamiast patrzeć jak ktoś gra w ich gry, woli patrzeć jak ktoś gra w piłkę - szczególnie na Mistrzostwach Świata w Rosji. Wspomniane wyżej produkcje zobaczymy zatem na Gamescomie. Spokojnie - Metro będzie w LA. Podobno - w końcu też Rosja. ;)

Nowe Uncharted od innego studia?

Naughty Dog zakończyło swoją przygodę z Nathanem Drake'iem w wybitny sposób, ale to nie oznacza, że nastąpił kres wszystkich złodziei. Sony otworzyło nowe studio w San Diego, które ma współpracować z Visual Arts Serice Group oraz z „głównym studiem Sony”. Tym głównym studiem Sony ma być podobno Naughty Dog! Tworzona przez nowy zespół gra ma być przygodową grą akcji w perspektywie TPP. Czy oznacza to powrót charyzmatycznych poszukiwaczy skarbów? Jeśli tak, to czy nowy zespół podoła wyzwaniu?

Kolejny BioShock w drodze?

Would you kindly...? Dać Nam nowego BioShocka? Jak dobrze wiemy, Irrational Games już nie istnieje, a Ken Levine pracuje, gdzie indziej. Take-Two nie zamierza jednak skończyć z tym uniwersum. Według Jasona Schreiera nowy BioShock znajduje się w produkcji, a pieczę nad tytułem sprawuje tajny zespół, w skład którego wchodzą między innymi deweloperzy odpowiedzialni za Mafię III. Pamiętajmy, że Take-Two ma zamiar wypuścić tajemniczy tytuł do 31 marca 2019 roku. Pytanie tylko, czy bez Irrational Games ta seria ma jeszcze sens istnienia?

Zapowiedź Shenmue 1 & 2 HD

Zanim w tym roku (czytaj: kiedyś tam) dostaniemy Shenmue III, to SEGA ma zamiar przypomnieć Nam dwie części historii Ryo Hazukiego w wersji HD. Kolekcja dwóch gier zadebiutuje w tym roku na PC, PS4 i Xbox One i zaoferuje nieznacznie, ale zawsze poprawioną oprawę graficzną. Fajnie, że więcej graczy pozna tę przygodę na konsolach aktualnej generacji. Miejmy nadzieję, że na Shenmue III nie będziemy musieli czekać jeszcze parę lat.

To według mnie najważniejsze informacje mijającego tygodnia. Warto również wspomnieć o dacie premiery The Forest (30 kwietnia), przecieku, który mówi o rychłej zapowiedzi i premierze Yo-kai Watch 4, konkretnej dacie konferencji EA Play (9 czerwca, 20:00 polskiego czasu), pojawieniu się Sama Fishera w Ghost Recon Wildlands, które może zwiastować nową część Splinter Cella, potwierdzeniu obecności Forzy Horizon 4 przez hiszpański oddział Microsoftu, dacie premiery dodatku Warmind do Destiny 2 (8 maja), oczekiwaniu na rejestrację znaku towarowego ''Onimusha'' zwiastującym nadchodzącą nową odsłonę i sporych zmianach w Gwincie? A co Was najbardziej zainteresowało w tym tygodniu? Oprócz recenzji God of Wara? ;) Dla mnie zdecydowanie Kratos zarządził w tym tygodniu i już nie mogę doczekać się przyszłego weekendu spędzonego w nordyckich klimatach. Głosujcie!

Tagi: god of war ps4 marvel spider-man shenmue hd watch dogs 3

Oceń notkę
+ +8 -

Oceń profil
+ +49 -
Liquid Snake 2.0
Ranking: 307 Poziom: 54
PD: 21151
REPUTACJA: 13275