Blog użytkownika Liquid Snake 2.0

Liquid Snake 2.0 Liquid Snake 2.0 25.03.2018, 12:58
Działo się... #10
294V

Działo się... #10

Wiadomości czas zacząć! Po przerwie spowodowanej moją chorobą wracamy do podsumowań tygodnia, a w ostatnich siedmiu dniach mieliśmy do czynienia przede wszystkim z premierami dwóch gier - Sea of Thieves i A Way Out. Jak wypadły dwie przystawki przed Far Cry 5? Co działo się od 19 do 25 marca? Zapraszam!

Kolejny Assassin's Creed z akcją w Grecji?

Niektórzy jeszcze zmagają się z Klątwą Faraonów, a tymczasem już dochodzą do Nas wieści o nowej części Assassin's Creed. Według jednego informatora kolejna odsłona serii o skrytobójcach zadebiutuje dopiero w przyszłym roku i zabierze graczy do starożytnej Grecji. Ateny, filozofowie i igrzyska olimpijskie? Jestem za.

Premiera Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

Sequel pięknego RPG-a był wielokrotnie przekładany, ale 23 marca gracze w końcu doczekali się kontynuacji. Recenzenci chwalą przede wszystkim bardzo ładną oprawę graficzną, ciekawy świat, interesujące postacie, system walki, soundtrack i fabułę. Problemem są nudne zadania poboczne i brak voice-actingu. Aktualna średnia na Metacritic wersji na PS4 wynosi 86% na podstawie 60 recenzji.

Dwie gry Bethesdy

Ostatnią grą Bethesdy był Fallout 4 z 2015 roku, więc minęło już prawie 2,5 roku od premiery tego tytułu. Wszystko wskazuje na to, że nie będziemy musieli zbyt długo czekać na ich kolejną grę. Todd Howard rozmawiał z przedstawicielem Insomniac Games i zdradził, że jedna z gier, nad którą pracują, znajduje się w bardzo wczesnej fazie produkcji. Bardziej optymistycznie brzmią informacje o drugim projekcie - faza dewelopingu jest już na ukończeniu i niedługo doczekamy się debiutu tajemniczej pozycji. Kontynuacja Skyrima, kolejny Fallout, a może nowa marka? Wszystko powinno wyjaśnić się na E3.

Premiera Sea of Thieves

Pierwszy tegoroczny tytuł ekskluzywny Microsoftu wreszcie przypłynął 20 marca. Piracka przygoda od Rare została oceniona przez recenzentów i pierwsze opinie nie są optymistyczne. Gra wydaje się być nieukończona i szybko się nudzi poprzez nieciekawe zadania. Problemem są również słabo działające funkcje sieciowe. Aktualna średnia na Metacritic wersji na Xbox One wynosi 71% na podstawie 18 recenzji.

Ozłocenie God of War

Jeśli myśleliście, że Kratos spóźni się na 20 kwietnia, to Wasze wątpliwości zostały rozwiane przez Cory'ego Barloga, który wraz z resztą ekipy z Sony Santa Monica ogłosił, że gra trafiła do tłoczni i będzie gotowała na premierę. Otrzymaliśmy również parę ciekawych informacji o nowym God of War w tym między innymi, że w grze pojawi się dużo nawiązań i smaczków do kultury, a także jeśli doczekamy się sequela, to zostanie on osadzony w mitologii nordyckiej. Kratosie przybywaj!

Premiera A Way Out

Kooperacyjna przygoda Vincenta i Leo zadebiutowała 23 marca, a recenzje zaczęły się pojawiać dzień wcześniej. Według nich dzieło Josefa Faresa i studia Hazelight wyznacza nowe standardy w dziedzinie kooperacji. Fabuła wciąga i zaskakuje świetnym zakończeniem. Dają radę także grafika i ścieżka dźwiękowa. Jednym z zarzutów kierowanym wobec A Way Out jest drętwe sterowanie. Niemniej warto zapoznać się z tą ok. 5 godzinną przygodą. Aktualna średnia na Metacritic wersji na PS4 wynosi 81% na podstawie 41 recenzji.

Kolejne informacje o Cyberpunku 2077 

Każdy nowy news dotyczący nadchodzącego dzieła CD Project RED cieszy się dużą popularnością i nie inaczej jest w tym przypadku. Na konferencji dotyczącej wyników finansowych polskiego studia Adam Kiciński odpowiadał na pytania. Dzięki temu dowiedzieliśmy się między innymi, że silnik gry jest gotowy na przyjęcia sprzętów nowej generacji, dostępny będzie kreator postaci i system klas, tytuł pozbawiony zostanie mikrotransakcji, być może pojawi się multiplayer. Bardzo ciekawa sytuacja miała miejsce, kiedy jeden z panów zapytał, kiedy możemy się spodziewać kolejnego *beep*. Wtedy na ekranie pojawiły się trzy litery - EEE. E3 2018? Jak najbardziej - CD Project jeszcze przed imprezą zaprezentuje plan na targi. W takim razie czekamy. :)

To według mnie najważniejsze informacje mijającego tygodnia. Warto również wspomnieć o zapowiedzi tytułów z Nindies Showcase Spring, nowym studiu CD Project RED z siedzibą we Wrocławiu, uniknięciu przejęcia przez Vivendi Ubisoftu, które otworzyło dwa nowe oddziały i polskiej wersji językowej Metro: Exodus, którą dostarczy Techland. A co Was najbardziej zaciekawiło w tym tygodniu? Dla mnie była to premiera A Way Out. Możecie też napisać, czy będziecie grać w Far Cry 5. Głosujcie!

Tagi: a way out assassin’s creed: origins Bethesda Cyberpunk 2077 god of war Ni no Kuni II: Revenant Kingdom Sea of Thieves

Oceń notkę
+ +4 -

Oceń profil
+ +49 -
Liquid Snake 2.0
Ranking: 307 Poziom: 54
PD: 21188
REPUTACJA: 13277