Blog użytkownika mejniak

mejniak mejniak 13.05.2021, 22:43
Wojny Krwi: Wiedźmińskie opowieści
140V

Wojny Krwi: Wiedźmińskie opowieści

Wojny Krwi: Wiedźmińskie opowieści jest karcianko-rpgiem singleplayer stworzoną na bazie Gwinta przez CD-Projekt Red.

Historia:

W grze wcielamy się w postać Meve – królową Lyrii i Rywii, a naszym zadaniem będzie powstrzymać siły Cesarstwa Nilwgardu rozlewające się po świecie.

Mechanika:

Mechanika bitew jest dobrze znana z innych prdukcji CD-projektu, takich jak wspomniany Gwint oraz oczywiście Wiedźmin 3 – Dziki Gon.

Oprócz bitew natkniemy się również na karciane zagadki, gdzie trzeba będzie w odpowiedniej kolejności zagrać karty oraz/lub użyć ich zdolności. W większości są one opcjonalne.

To co odróżnia tę grę od Gwinta jest przemierzanie szlaku kierując naszą protagonistką - Meve. Całość obserwujemy z rzutu izometrycznego. Możemy eksplorować, rozmawiać z napotkanymi NPCami, zbierać złoto i drewno oraz oczywiście rozpoczynać walkę/zagadkę.

W swoim obozie mamy natomiast możliwość ulepszania go oraz tworzenia nowych kart w zamian za zebrane wcześniej surowce. Jest tu także możliwość rozmowy z kompanami naszej wyprawy.

Muzyka:

Część muzyczna jest również tym do czego przyzwyczaił nas Wiedźmin 3 czyli muzyka Marcina Przybyłowicza pasująca tu jak najbardziej. Znajdziemy tu część utworów z wyżej wymienionej gry a także nowe aranżacje.

Dubbing:

Większość kluczowych postaci została zdubingowana w polskiej wersji językowej i stoi to na wysokim poziomie. Aktorzy są odpowiednio dobrani, a tony ich wypowiedzi adekwatne do obecnej sytuacji. Okrzyki w czasie karcianych rozgrywek również są dobrze intonowane, nie rzadko z akcentem humorystycznym.

Podsumowanie:

Ja osobiście świetnie bawiłem się przez te 40 godzin rozgrywki i polecam zarówno fanom wiedźmińskich klimatów oraz chętnych spróbować dobrej karcianki.

Tagi:

Werdykt
  • + muzyka
  • + klimat
  • + fun
  • - nie znalazłem
10
mejniak
mejniak Polecam na 100%. Bywaj.
Oceń notkę
+ +2 -

Oceń profil
+ +4 -
mejniak
Ranking: 56396 Poziom: 14
PD: 608
REPUTACJA: 67