Blog użytkownika vorimenn

vorimenn vorimenn 27.10.2019, 21:40
Dashboard w Xbox One, czyli zmiany, zmiany, zmiany! (R)ewolucja?
2525V

Dashboard w Xbox One, czyli zmiany, zmiany, zmiany! (R)ewolucja?

Cześć! :) Chciałbym w tym wpisie podsumować mniej więcej ostatnie zmiany i nowości, które pojawiły się w dashboardzie Xbox One, o czym też o dziwo żaden ze znanych mi polskich portali gamingowych nie wspomina. A myślę, że warto, bo w moim odczuciu są to całkiem pozytywne zmiany zmierzające ku lepszemu. Nie będzie to długi wywód i postaram się nim nie zanudzić.

Na początek trochę przypomnienia. Pod koniec lipca Microsoft zapowiedział nową eksperymentalną wersję ekranu Start dla wybranych członków programu Xbox Insider, którzy byli wybierani losowo. Nowy Start zrezygnował z zakładek (lub jak oni to nazywają „twists”), które były także powodem do niezadowolenia wśród użytkowników, na rzecz czterech dedykowanych przycisków. Ja nie miałem tej przyjemności obcowania z nim od samego początku. Dopiero w sierpniu dostałem swoją wersję oznaczoną już numerem 2004, która też lekko się różniła od pierwotnej. Zrezygnowano z dużego napisu Wznów nad głównym kafelkiem i obniżono boczne wyrównując to z resztą.

Na początku października zapowiedziano, że ta runda testów się kończy i każdy z powrotem otrzyma stary dashboard. Co mnie trochę rozczarowało i zasmuciło, bo zdążyłem się przyzwyczaić i polubić. Na szczęście nie trwało to długo. Nieco ponad tydzień temu zapowiedziano kolejną falę testów! Tym razem podzielono ją na trzy grupy określając to eksperymentem „ABC”. Dwie grupy również były rozesłane do losowo wybranych osób, a grupa C jest wewnętrzną grupą kontrolną, która ma zbierać różne dane.

Nowa wersja eksperymentalnego Start nie różni się znacząco od poprzedniej. W tej Grupa A ma to samo co było plus dodatkowo w przypięciach pojawiają się 4 kategorie, które wcześniej były w zakładkach, czyli Game Pass, Xbox Store (czyżby Microsoft szykował znowu rebranding swoich sklepików?), Community czy Mixer.

Grupa B zamiast czterech dedykowanych przycisków pod głównym kafelkiem otrzymuje jeden większy dla Gier i aplikacji, a w jego miejscu pojawia się dodatkowy kafelek wśród naszych ostatnio uruchamianych grach czy aplikacjach.

Tagi: Microsoft Xbox xbox game pass xbox insider xbox live Xbox One

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +29 -

SEE THE FUTURE.
Oceń profil
+ +91 -
vorimenn
Ranking: 75 Poziom: 72
PD: 47362
REPUTACJA: 46205