Tomassowe Bajania

Tomasso_34 Tomasso_34 07.06.2018, 12:23
Pomożecie? ... Pomożemy !
188V

Pomożecie? ... Pomożemy !

Tak jak Pierwszy Sekretarz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej Edward Gierek na spotkaniu w Gdańsku w 1971 roku zapytywał się licznie zgromadzonym tam towarzyszom ... tak ja zapytuje się Wam - "Pomożecie mi?"

Postanowiłem pozwolić sobie wykorzystać bloga, aby poprosić Was o pomoc.

Jak wiecie, lubię biegać. W miarę regularnie "męczę" Was kolejnymi wpisami, w których opisuje moje starty w różnych zawodach. Ostatnimi czasy sporo czasu spędzam na szukaniu ciekawych imprez biegowych, w których mógłbym wystartować. Na szczęście nie cierpi na tym mój wolny czas, a jedynie moja praca, którą czasem delikatnie zaniedbuje, bo szperanie w odmętach internetu w poszukiwaniu interesujących zawodów zajmuje sporo czasu. Postanowiłem, że w tym roku w każdym miesiącu wezmę udział chociaż w jednych zawodach. A cały rok 2018 chciałbym zakończyć z wynikiem 20 startów w nogach. Powiecie pewnie, że w dobie wszechobecnego internetu znalezienie zawodów, w których można by wystartować, nie stanowi problemu. Po części macie rację. Problem jest jednak taki, że zazwyczaj dowiaduje się o ciekawych zawodach, albo już po ich zakończeniu, albo kilka dni przed startem. Ciężko jest wtedy tak na ostatnią chwilę zaplanować start. Zwłaszcza jeśli wymaga on dalekiej drogi. Dalsze podróże lubię planować wcześniej, gdyż bilety kupione z dużym wyprzedzeniem na PKP mają niższą cenę, a i noclegi zapłacone z dużym wyprzedzeniem są zazwyczaj tańsze, niż te wybrane na ostatnią chwilę.

Mam jeszcze taki problem ze sobą, że szybko się nudzę. Nie lubię startować kilka razy w tym samym biegu. Lubię poszukiwać nowych i ciekawych tras do biegania. Moim marzeniem jest ukończyć bieg w każdym województwie w Polsce. Szczególnie zależy mi na ukończeniu półmaratonu w stolicy każdego województwa. Na realizacji tego marzenia skupiam się obecnie. Nie wiem, kiedy i dlaczego, wpadłem na taki pomysł. W swoich działaniach lubię mieć jakiś cel, do którego realizacji dążę. W dziedzinie biegania tym celem jest zaliczenie "połówki" w każdym województwie. Życie bez celu nie ma sensu. Uważam, że cały czas trzeba do czegoś dążyć, a nie stać w miejscu.

Mam do Was prośbę. Jeśli w Waszej okolicy organizowane są jakieś zawody biegowe lub doszły Was słuchy o jakiś ciekawych imprezach biegowych na terenie Polski to dajcie mi znać w komentarzach lub wyślijcie mi wiadomość na portalu. Pomoże mi to w planowaniu kolejnych startów i spełnianiu swoich marzeń. Jeśli dany bieg miał już miejsce, to nie szkodzi i tak możecie mi podesłać linka. Z chęcią zapoznam się z wszystkimi informacjami. Mam nadzieję, że będę się jeszcze długo cieszył dobrym zdrowiem i kiedyś będzie mi dane wystartować w tych zawodach.

Społeczność PPE rozsiana jest na terenie całego naszego pięknego kraju i nawet poza jego granicami. Mam zatem sporą szansę na poszerzenie swojego kalendarza o nowe interesujące imprezy z różnych zakątków kraju. Z góry dziękuje za pomoc.   

Tagi:

Oceń notkę
+ +10 -

Paganini pióra i dystansu
Oceń profil
+ +98 -
Tomasso_34
Ranking: 136 Poziom: 63
PD: 31878
REPUTACJA: 17348