Tomassowe Bajania

Tomasso_34 Tomasso_34 08.03.2017, 21:39
Kolekcja filmów z Sylvestrem Stallone
472V

Kolekcja filmów z Sylvestrem Stallone

Mówi się, że jedyną pewną rzeczą na świecie są śmierć i podatki. Jest to strasznie wyświechtane hasło, które słychać często w TV. Dla mnie pewna jest tylko jedna rzecz. Pewne jest, że Sylvester Stallone wielkim aktorem jest!

Parę lat temu postanowiłem zbudować kolekcję filmów z moim ulubionym aktorem. Ostatnio trochę ją zaniedbałem z racji kupowania gier, ale myślę że niedługo zakupię brakujące tytuły i dokonam małej aktualizacji. Do kolekcji trafiają nie tylko filmy, gdzie Sly grał główną rolę, ale także produkcje, gdzie występował jako postać drugoplanowa lub gdzie zagrał epizod w jednej ze scen. Film do którego napisał scenariusz lub którego był reżyserem, także trafia do mojej kolekcji. Podobnie ma się sprawa z filmami w których użyczał głosu któremuś z bohaterów. 

Całą kolekcję filmów z Sylwkiem prezentuje na dwóch powyższych zdjęciach. Moje ulubione eksponaty zasłużyły jednak na osobne zdjęcia. Największym sentymentem darzę sobie zbiorcze wydanie wszystkich części Rocky'ego. Jest to pierwszy prezent gwiazdkowy jaki dostałem od swojej byłej kobiety. Trafiła z nim idealnie, wywołując u mnie łzy radości na twarzy. Do teraz pamiętam to uczucie radości z powodu otrzymania wymarzonego od lat prezentu. Dwa lata później zaskoczyła mnie prezentem w postaci limitowanego wydania drugiej części Niezniszczalnych, które zawierało metalową klamrę do paska. Z tego co się orientuję, była jeszcze jedna edycja limitowana, która zamiast klamry zawierała wisiorek. Dobra była z niej kobieta :-)

Spędziłem mnóstwo czasu na poszukiwaniu pierwszych wydań DVD w pudełkach typu Ash - Tray. Na początku ery płyt DVD Warner Bros wydawał filmy w tego typu pudełkach. Uważam je za najpiękniejszy rodzaj pudełek jaki człowiek kiedykolwiek wymyślił. Mają one jednak dużą wadę - łatwo się niszczą, Ale czy piękno nie jest kruche i delikatne? Udało mi się nabyć pięć filmów w tego typu pudełkach - "Cobra", "Człowiek demolka", "Zabójcy", "Specjalista" i "Tango i Cash".

Pod względem wizualnym wysoko cenię sobie opakowania typu Digipack. Całkiem już dawno temu zdobyłem do kolekcji film "Na krawędzi" w takim właśnie opakowaniu. Za filmem nie przepadam, ale to w jaki sposób został wydany ubóstwiam. Wydanie miód malina :-)

Na koniec pochwalę się produkcjami mniej znanymi szerszemu gronu odbiorców. 

Myślę, że na szczególną uwagę zasługuje pierwszy film, w którym zagrał Sly. Film, dzięki któremu Rocky Balboa ma taki przydomek, a nie inny. Panie i Panowie - Italian Stallion, czyli włoski ogier! Jest to dosyć słaby film erotyczny z lat 60' ubiegłego wieku, ale taki fan jak ja nie mógł odmówić sobie posiadania tej kultowej produkcji w swojej kolekcji. Przyznam, że trochę dziwnie ogląda się Sylvestra w tak nie typowej dla niego roli :-)

Jak się wam podoba moja kolekcja ?

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +16 -

Paganini pióra i dystansu
Oceń profil
+ +100 -
Tomasso_34
Ranking: 139 Poziom: 62
PD: 31252
REPUTACJA: 17411