Tomassowe Bajania

Tomasso_34 Tomasso_34 12.03.2017, 08:40
Sentencje
606V

Sentencje

To co stanowi dla mnie kwintesencje każdego dobrego filmu i każdej dobrej gry to zapadające w pamięć wypowiedzi bohaterów tych produkcji. Przy każdej nadarzającej się okazji staram się moich słuchaczy zapoznać z ich treścią. Dzisiaj mam ochotę przypomnieć wam kilka moim ulubionych cytatów z gier.  

Pragnę podkreślić, że obrazki z cytatami nie są mojego autorstwa. Zostały one znalezione przeze mnie w necie. Na końcu wpisu podam adresy stron, z których pobrałem pliki.

Dlaczego lubię cytaty?

Jeśli miałbym na to pytanie odpowiedzieć w jednym zdaniu to odpowiedź byłaby następująca: "Bo są różne i spełniają wiele funkcji." Cytaty mogą być poważne. Zmuszają wtedy do refleksji i zastanowienia się nad pewnymi sprawami. Spotykamy również cytaty śmieszne, które nas rozbawiają do łez i pozwalają na chwilę zapomnieć o trapiących nas problemach. Cytaty spełniają także funkcję motywacyjną. Dzięki nim mamy dodatkową siłę do działania. Stanowią niebywałe źródło wiedzy oraz są często przyczynkiem do dyskusji i polemiki. Zarówno swoją pracą licencjacką, jak i magisterską rozpocząłem od cytatów, które pozwoliły mi napisać wstępy do przedmiotowych prac w taki sposób, aby nie były nudne i bezbarwne. W pracy magisterskiej posłużyłem się cytatem Winstona Churchilla. Przeanalizowałem go i wytknąłem błędy rozumowania znanego Brytyjskiego polityka. Pisałem jak już wiecie o ochronie jeńców wojennych. Jest to moim zdaniem ciekawa tematyka. Napiszę o tym kiedyś cały wpis na blogu.

A teraz jak mawiali Rzymianie, ad rem. Oto kilka cytatów, które lubię.

 

To by było na tyle. Życzę wszystkim miłej niedzieli. Ja zakładam buty i wyruszam w trasę. Za tydzień rozpoczynam walkę w Gdynii o zdobycie Korony Polskich Półmaratonów. Będzie to ostatnie długie wybieganie przed zawodami. 

Przez ostatni tydzień zasypałem Was swoimi blogami. Postawiłem sobie zadanie napisania 7 tekstów w 7 dni. Udało mi się je zrealizować. Obiecuję, że w przyszłym tygodniu będę mniej aktywny. W planach mam jeden tekst, ale jak będzie to czas pokaże. 

Bibliografia:
kwejk.pl
strefagier.pl
gry-online.pl
facebook.com/cytatyzgier
besty.pl
quickmeme.com
jebzdzidy.pl

Tagi:

Oceń notkę
+ +16 -

Paganini pióra i dystansu
Oceń profil
+ +100 -
Tomasso_34
Ranking: 139 Poziom: 62
PD: 31252
REPUTACJA: 17411