Blog użytkownika Kaszydo

Kaszydo Kaszydo 19.11.2017, 17:19
Najgorsze/najlepsze - edycja Thor i Loki
612V

Najgorsze/najlepsze - edycja Thor i Loki

Dawno nie wrzucałam żadnych komiksowych okładek a, że byłam ostatnio w kinie na trzeciej części Thora więc pójdę tematycznie. Mam słabość do Lokiego to jemu też poświęcę trochę uwagi. Na koniec jako bonus zaproponuje parę ciekawych tytułów.

Co do samego filmu… Mam ten sam problem co do Strażników Galaktyki 2. Za dużo niepotrzebnych żartów. Zamiast skupić się na postaciach i fabule co chwilę wrzucają jakiś gag, który często, przynajmniej moim zdaniem, psuje całą scenę. Dobrze jest się czasem pośmiać ale bez przesady. Ogólnie film nie był zły, było sporo smaczków dla fanów komiksów, Walkiria była super, a Loki świetny jak zawsze. Ale wolałabym więcej treści niż kolejną komedię akcji.

Ale miałam pisać o okładkach. Starałam się wybrać okładki tak by nie powtarzać autorów. Inaczej miałabym bym może trzy te same nazwiska.

10 Najgorszych okładek z Thorem i Lokim

Young Avengers Vol 2 #10 (2013) - Jamie McKelvie

Na pierwszy ogień okładka z Lokim. Tak jest tutaj, Kid Loki co prawda ale jest. Widzicie go? Nie śpieszcie się, mi też to trochę zajęło. Może nie najgorsza okładka jaką widziałam ale bardzo słaba. Dziwna, bez pomysłu… po prostu chcę o niej zapomnieć

Thor Vol 1 #462 (1993) - Bruce Zick, Mike DeCarlo

Co jest największą bronią Thora? Wygląda na to, że nie Mjolnir a jego włosy. A przynajmniej tak można by sądzić po tej okładce.

Hardcase Vol 1 #23 (1995) - Tim Hamilton

Nie wiem co bardziej mnie niepokoi. Twarz Lokiego czy mięśnie Toma. To jest sześcio czy ośmiopak? I gdzie kończą się mięśnie klatki piersiowej? Bo chyba widzę je podwójnie.

Thor Vol 1 #495 (1996) - Tom Grindberg

Lata 90-te to bardzo specyficzny czas dla komiksów. I albo się go kocha albo nienawidzi. Osobiście była bym szczęśliwsza bez widoku twarzy Thora na tej okładce. I ten fryz. Normalnie jakby zamiast młota machał gitarą mielibyśmy zdjęcie jak z okładki zespołu heavy metalowego.

Thor Vol 1 #473 (1994) - M.C. Wyman, Mike DeCarlo

Czy ktoś może mi wyjaśnić jak głowa Thora znalazła się nie na szyi tylko na piersi. Na dodatek skurczona. Nie daje mi też spokoju to żółte „serduszko” które ma być elementem butów.

Thor Vol 2 #23 (2000) - John Romita, Jr.

Bohater lecący w naszą stronę z rysunku to popularna poza jeśli idzie komiksy. Niestety dobre jej uchwycenie to inna sprawa. Tutaj się to nie udało. Najbardziej rzuca mi się w oczy za mała głowa Thora i za duże ramiona (czy co to tam jest). Do tego skóra mu się świeci jak psu wiecie co. I te kolory, ughhh.

Thor Vol 1 #500 (1996) - Mike Deodato Jr

Pamiętacie co mówiłam o latach 90-tych. Oto kolejny przykład panującego w tamtym czasie trendu. Masa mięśni na facecie, w tym kilka grup mięśni które chyb nie istnieje. Kobieta składająca się z piersi, pośladków i linii która je łączy. Swoją drogą niezły fryz.

Avengers Vol 2 #1 (1996)- Rob Liefeld, Jim Valentino

Tej okładki, albo raczej artysty który ją machnął nie muszę chyba przedstawiać. Te małe oczka i noski. Te rozdęte mięśnie. Ten grymas ma twarzach bohaterów. Widać, że cierpią.

Thor Annual Vol 2 (2001) - Steve Lightle

Myślałam, że gorzej być nie może. Aż zobaczyłam to. Jak to w ogóle przeszło. Jak! Te monstrualne ramiona i klata w porównaniu z małymi rączkami i wąziutkimi biodrami. Szkoda słów.

Thor Vol 1 #482 (1995) - Lou Harrison

Ta okładka to idealny przykład że słabemu rysunkowi żadne kolorowanie nie pomoże. Zresztą malowanie też słabe. Zacznijmy od twarzy w tle. Przesadzone miny jak ze zdjęć w anatomii dla artystów. Dla przeciw wagi Thor wygląda jak manekin. Manekin na którym namalowano ubranie, a zamiast nóg dano grona winogron które zakończono piłkami tenisowymi w skarpecie.

Tagi: komiks Loki Marvel Thor thor: god of thunder thor: ragnarok

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +15 -

Oceń profil
+ +46 -
Kaszydo
Ranking: 3189 Poziom: 33
PD: 5460
REPUTACJA: 2531