Blog użytkownika KamilossPL

KamilossPL KamilossPL 25.05.2018, 17:09
Jak zrobiony jest ten model #8: Fiat 621
154V

Jak zrobiony jest ten model #8: Fiat 621

Jedne z fajniejszych modeli to ciężarówki. Niezależnie od rodzaju i skali wymagają sporo roboty, bo mają dużo części. Jednak efekt końcowy zawsze jest przyciągający dla osób postronnych. 

Polacy w latach 30 i później w czasie wojny używali różnorodnych pojazdów, głównie produkowanych za granicą, bądź konstruowanych w kraju na zagranicznej licencji. Jednym z nich jest polski Fiat model 621. Miniatura w skali 1:72 ukazała się u nas w jednej z kioskowej serii kilka lat temu. Samochody mają to do siebie że pozwalają na wybór pośród wielu malowań w tym tych cywilnych. Taka jest też moja wizja dla tego modelu. 

Podwozie składa się z kilku drobnych i delikatnych elementów, uwaga na wycinanie części, bowiem bardzo łatwo o uszkodzenia.

Sporo też trzeba się nagimnastykować, żeby wszystko po złożeniu było wyprostowane. No i szlifować trzeba delikatnie.

Wtedy zrobiłem inaczej bo przykleiłem koła, a to później bardzo utrudnia malowanie opon. Teraz zawsze je kleje na końcu. 

Szyby wykonałem z przeźroczystej cienkiej folii.

Buda już na swoim miejscu.

No to jeszcze paka i plandeka. Fajne są detale tych części.

Szczerze to miał być fioletowy, a wyszedł czarny, bo źle namieszałem kolory. No i nie pomalowałem wnetrza. Za to na zewnątrz pociągnąłem washem i techniką suchego pędzla. 

 

Tagi: Modelarstwo

Oceń notkę
+ +16 -

Oceń profil
+ +60 -
KamilossPL
Ranking: 93 Poziom: 65
PD: 36065
REPUTACJA: 16367