Blog użytkownika KamilossPL

KamilossPL KamilossPL 09.03.2017, 12:54
NMS: Z życia odkrywcy #1
267V

NMS: Z życia odkrywcy #1

Minęło już z grubsza pół roku od premiery NMS i od tego dnia planowałem tego bloga. Nie zważając na hejterów i rozczarowanych grą postanowiłem sam sprawdzić z czym to się je...

Jako, że nadarzyła się znakomita okazja kupna gry za trzy dyszki ( w sumie z wymianą z inną grą, w którą i tak już nie grałem) to nie omieszkałem sobie odmówić zakupu tego szpila. Po zakupie wrzuciłem płytę do napędu, pobrałem najnowszego patcha i mogłem grać. Po trzech sesjach z grą, o łącznej długości gry zapraszam na moją pierwszą relację z tego tytułu.

Historię zacząłem na jednej z czerwonych planet. Standardowo pierwszym zadaniem była naprawa statku, która zajęła mi dwie godziny...

Zacząłem od zbierania Żelaza - jednego z podstawowych surowców w grze używanych do budowy/naprawy/uzupełniania paliwa.

Moją pierwszą planetę postanowiłem nazwać, od nazwy mojego miasta. Z tą myślą, będę nazywał wszystkie odwiedzone planety od nazw polskich miast. Może mało odkrywczo, ale przynajmniej jeśli ktoś będzie tędy przelatywał, od razu pomyśli, że "nasi tu byli!". Od razu też znalazłem jakąś jaskinię, którą nie omieszkałem pozostawić bez penetracji. Co zobaczyłem w środku? Coś na kształt stalagmitów.


Po krótkiej wędrówce znalazłem pierwszy punkt orientacyjny - raczej skromny. Warto zaznaczyć, że gra premiuje odkrycia, miejscówki, rośliny i zwierzęta - nagradzając nas wirtualną walutą, a za odkrycie wszystkiego na jednej planecie bonus w postaci większej sumki.


Były i pierwsze zwierzęta - coś na wzór pancerników, choć drobnica też się znalazła.


Oraz pierwsza budowla, a w środku jakieś ulepszenie do multinarzędzia. Po kolorze od razu widać, że to od kosmitów :)

 

Gdy zapadła noc wyleciało coś na wzór świetlików, zrobiło się zimniej i musiałem szukać schronienia w cieplejszych jamach i jaskiniach, oraz chronić się pod sklepieniami skał. Gra ma swój urok.

Kolejny punkt kontrolny - gra zachęca szukania takowych, bo można znaleźć ulepszenia do statku, albo kombinezonu, lub zwyczajnie surowce.

Kolejne stado zwierzaków - na pierwszej planecie żaden nie był do mnie nastawiony wrogo. Co więcej jak je podkarmiałem, to pokazywały miejsca opuszczonych kapsuł i technologiami obcych lub rzadkimi surowcami.

Pierwszy monolit ze słowem wiedzy - w grze są trzy rasy i każda ma swój język. Można poznawać go w różny sposób po słowie, lub kilku. To zwiększa naszą reputację u tych ras, ułatwia ich zrozumienie i handel.


Tego surowca się najdłużej naszukałem - to Heryd. Dopiero jak się zorientowałem, że gra sama mi ustawiła znacznik do niego to tam poszedłem. Co śmieszniejsze inne złoże znalazłem dosłownie 100 metrów od mojego statku, a gra i tak mnie wysłała na pół godzinny spacer.

Takich widoczków było sporo - produkcja umożliwia dojście wszędzie. Można wspinać się nawet pod bardzo strome wzniesienia i cykać takie fotki.

Po drodze znalazłem jeszcze inny podobny do mojego zniszczony statek, którego mogłem przejąć albo splądrować. Dodatkowo jakaś kapsuła, której nie mogłem otworzyć, bo nie miałem klucza ( a do jego wykonania potrzebna była technologia).


Ciekawe formacje skalne - można narzekać, na tą całą proceduralność, ale ciekawie to wygląda.

No i wreszcie ta niebieska bulwa - dzięki niej mogłem naprawić ostatnią część statku i odlecieć z planety.

Jeszcze rzut okiem na skały w świetle zachodzącego słońca i wracam na statek.

No to startujemy!

Tak wygląda ten pseudo mars z widoku galaktyki.

A tak druga planeta, do której miałem zamiar się udać.

Po drodze jednak znalazłem stację kosmiczną, którą musiałem odwiedzić.

A w środku pan Żaba - pierwszy spotkany przeze mnie przedstawiciel innej rasy. Tutaj zakończymy pierwszy odcinek. Natrzaskałem tych screenów nie ma co :). Gram oczywiście na PS4(nie pro :P ) .

w kolejnym odcinku:

-co powie Żaba?"

- Złoto!

- kolejna planeta

- droga do całkowitej naprawy statku

 

PS. Napiszcie w komentarzach co myślicie o blogu.

Tagi:

Oceń notkę
+ +12 -

Oceń profil
+ +60 -
KamilossPL
Ranking: 87 Poziom: 67
PD: 38153
REPUTACJA: 16462