SKLEP

Blog użytkownika m4tekt

m4tekt m4tekt 18.01.2017, 10:52
5 powodów by zagrać w God of War III
303V

5 powodów by zagrać w God of War III

God of War III to z pewnością jeden z tych exów dla których warto było kupić Playstation 3. Przygody Kratosa zyskały na całym świecie masę fanów w tym mnie! Oto 5 powodów za które pokochałem God of War III!

Mitologia grecka, dużo krwi, masa wrogów na ekranie i piękne finishery... To nie mogło się nie udać. Gdy tylko dorwałem swój egzemplarz to całą grę przeszedłem za jednym posiedzeniem, w sumie do tej pory przeszedłem ją chyba z 4 razy.  Kratos nie bierze jeńców, kiedy raz usiądziesz by poznać jego przygody to nie ma już odwrotu, takim jak Kratos lepiej nie odmawiać... A to 5 powodów dlaczego lepiej tego nie robić!

1. Wkurzony bohater

Widzicie? Ten Pan stracił dla Kratosa głowę! ale chyba nie z sympatii... W każdym bądź razie Kratos to jeden z moich ulubionych growych bohaterów. Podczas przygód wkurzonego Spartiaty nie ma miejsca na miłosne rozterki ( z Afrodytą się nie liczy! ), zastanawianiem się nad sensem życia, czy innych takich sytuacji w których powinniśmy uronić łezkę nad losem tego nieszczęśnika... Kratos jest dla mnie idealnie nakreślonym typem bohatera który wie co robić, on nigdy się nie żali, nie marudzi, nie wzrusza i nie pomaga innym jeśli nie musi.

2. Taniec śmierci

Walka w God of War to czysta poezja! Począwszy od zwykłego masakrowania wrogów swoimi ostrzami, wyrywaniu kończyn, rozdeptywaniu głów oraz wypatroszenia swoich przeciwników możemy również używać ich jako broni, zrzucać z mapy, podpalać, rozrywać szczękę, łamać kręgosłup i zamieniać w kamień. Jak widzicie arsenał walki naszego bohatera jest dość spory więc nie będziecie się nudzić a wszystko to w pięknej otoczce liczonych combosów i smugi ognia naszych ostrzy. PIĘKNE!

3. Boss Fights

Często areną na której przyjdzie zmagać nam się z przeciwnikami jest sam boss. Co jak co ale walki z głównymi oponentami w  God of War III to chyba jedne z najbardziej widowiskowych scen jakie widziałem w grach. Rozprawiając się z tabunami wrogów gra oddala widok byśmy mogli zobaczyć jaki malutki jest Kratos w porównaniu do głównego bossa, walcząc w takim oddaleniu widok jest po prostu epicki. Nie sposób też nie wspomnieć o egzekucjach gdzie gra oferuje nam scenki QTE  ( Quick Time Events ) co uważam za plus. Scenki są bardzo widowiskowe a rozwiązanie QTE pomaga dostrzec ostatnie chwile życia naszych wrogów. POLECAM!

4. Mitologia Grecka

Jeśli ktoś lubi mitologię grecką to jest to tytuł który z pewnością przypadnie mu do gustu, jeśli oczywiście lubi rozjeżdżać mitologiczne wierzenia walcem o imieniu Kratos. W grze jak i całej serii zmagamy się z tworami mitologicznymi np. centaury, chimery i cyklopi a głównymi celami do zlikwidowania są bóstwa greckie typu Posejdon, Hades, Helios i Zeus oraz Tytany jak Gaja i Kronos. Oczywiście nie wymieniłem wszystkich których trzeba wyeliminować, ale praktycznie jest to cały panteon greckiego bóstwa. Jest co likwidować i to w baaaardzo efektowny sposób!

5. God Of War III Remastered

Poznawać mitologię grecką możemy również na Playstation 4 dzięki remasterowi gry z Ps3. God of War III Remastered zostało przeniesione na obecną generację konsol a w tej wersji oprawa graficzna została podniesiona do 1080p i 60 fps dzięki czemu możecie masakrować swoich wrogów w wyższej rozdzielczości i w większej ilości klatek na sekundę.

God of War III to jedna z tych gier dla których warto było kupić PS3, ba! warto nawet kupić PS4! Osobiście uważam tą grę za najlepszą grę ubiegłej generacji a i do dziś na pozycji slasherów nie ma kto jej zagrozić, niestety mało już jest tego typu gier. Miejmy nadzieję, że nowy God of War również będzie przynajmniej tak dobry jak poprzednie części. Dziękuje za uwagę i życzę miłego dna!

Tagi: god of war god of war III playstation 3 playstation 4

Oceń notkę
+ +12 -

Oceń profil
+ +25 -
m4tekt
Ranking: 207 Poziom: 52
PD: 18318
REPUTACJA: 8301
Miesięcznik PSX Extreme