SKLEP

Blog użytkownika m4tekt

m4tekt m4tekt 15.01.2017, 00:58
5 powodów by zagrać w Ryse: Son of Rome
252V

5 powodów by zagrać w Ryse: Son of Rome

Ryse to tytuł który zebrał mocno mieszane oceny. Krytykowany głównie za monotonną rozgrywkę oraz długość gry nie zapisał się w sercach graczy zbyt dobrze. Ja jednak cenie sobie ten tytuł i przedstawię wam 5 prostych powodów dla których warto po niego sięgnąć!

Piękna grafika i nudny gameplay, tak opisywano Ryse. Cóż, grafika faktycznie jest piękna i w tej kwestii nie ma żadnej dyskusji! Ryse to tytuł który był moim priorytetem na xboxa, od zawsze fascynowały mnie czasy osadzone w produkcji a efektowne walki na miecze tylko podgrzały moje chęci do poznania historii legionisty. Dziś przedstawię wam 5 powodów dla których według mnie warto sięgnąć po tą produkcję!

1. Grafika

Ryse to tytuł startowy na xboxa one i chyba jeszcze żadna inna produkcja na tą platformę nie przebiła go pod względem graficznym. Pięknie wykonane lokacje, postacie oraz oświetlenie potrafią wywołać opad szczęki. Jako fan klimatów osadzonych w produkcji moje oczy doznawały graficznego orgazmu podczas każdej sekundy gry. Polecam choćby ze względu na grafikę.

2. Walka

Masa krwi, odcinane koniczyny oraz efektowne finishery, czy coś więcej potrzeba? Nie ma co gadać, walka jest bardzo mocną stroną produkcji! efektowne cięcia oraz spowolniony czas podczas egzekucji pięknie komponuje się ze świetną grafiką oraz rozlewającą się krwią, przeciwnicy potrafią być powtarzalni jednak nie powinno to wpływać znacząco na odbiór rozgrywki. Chińczycy też są do siebie podobni :D

3. Czas gry

Gra nie jest długa, ja przeszedłem ją w około hmmm 7h. Nie przepadam za produkcjami które wyciągają mi z życiorysu po 50 godzin bo zwyczajnie po jakimś czasie mnie nudzą i gram tylko by ograć .Ryse dla mnie to gra krótka i na temat, a to wszystko w czasie który nie pozwoli mi znudzić się produkcją.

4. Fabuła

Fabuła jest prosta i przyjemna, trzeba się zemścić. Gra zgrabnie lawiruje między różnymi okresami z życia Mariusa przenosząc nas w zróżnicowane miejscówki w których zemsta bohatera nabierała rozpędu. Sama historia nie jest dziełem wybitnym o którym będziemy wspominać z nostalgią za kilkanaście lat, jednak jest to całkiem przyjemna historia przy której nie ma miejsca na nudę

5. Cena

Tak, cenę można uznać za zaletę. Gierkę można kupić już za około 50 zł a nawet i taniej przeszukując lokalne ogłoszenia. Mnie udało się kupić ten tytuł kilka miesięcy temu za 30 zł, za taką cenę zdecydowanie warto sięgnąć po ten tytuł.

Swoje "5 powodów by zagrać w" biorę z pierwszych 5 pozytywnych myśli z którymi kojarzy mi się dana produkcja, stąd  też tutaj pojawiła się cena. Zapewne można by tu dać 5 zupełnie innych "powodów" jednak te wyżej wymienione wpadły mi jako pierwsze do głowy.  Mam nadzieję, że czytało się przyjemnie, bye ;)

Tagi: ryse: son of rome

Oceń notkę
+ +22 -

Oceń profil
+ +25 -
m4tekt
Ranking: 208 Poziom: 51
PD: 18225
REPUTACJA: 8199
Miesięcznik PSX Extreme