Blog użytkownika m4tekt

m4tekt m4tekt 22.04.2018, 20:52
Super Lucky's Tale- rude nie zawsze jest wredne
160V

Super Lucky's Tale- rude nie zawsze jest wredne

Lisek Lucky popadł w niezłe tarapaty. Czy dasz radę pomóc jemu i jego siostrze wygrzebać się z tej kabały?

Super Lucky's Tale to produkcja skierowana dla najmłodszych posiadaczy konsoli Microsoftu. Studio PlayFul Corporation dostracza na zieloną konsolę uroczą i zabawną platformówkę przy której mogą bawić się nie tylko najmłodsi gracze. Jak wypadają przygody rudego liska na xboxie? Już opowiadam!

 

Szczwany lis!

 

W grze wcielamy się w tytułowego Luckiego który musi odzyskać bardzo potężną księgę z łap pewnego niegodziwca. Nie brzmi to specjalnie porywająco, ale to wystarczy by zanurzyć się w kolorową przygodę wraz z Luckym i jego siostrą. Należy pamiętać, że jest to gra skierowana do młodszych odbiorców i ciężko tu szukać zapierającej dech w piersiach historii, jednak ta która jest zaprezentowana spełnia w zupełności swoje zadanie. Tak naprawdę historia jest tylko pretekstem do pokonywania kolejnych etapów rozgrywki, warto wspomnieć, że ta urocza platformówka 3D zawiera również kilak ciekawie rozwiązanych plansz zaprezentowanych w 2,5 D. Zadania które są przed nami stawiane nie są specjalnie trudne, zdarza się kilka ciekawych momentów przy których trzeba pomyśleć i zaplanować swoją trasę by zebrać wszystkie przedmioty przy okazji wytężając swój wzrok by znaleźć ukryte na planszy znajdźki. Jako człowiek stroniący od tego typu gier muszę przyznać, że konstrukcja poziomów po których przyszło mi biegać moim rudym koleżką była ciekawa, przyjemna i kończyła się zanim zaczęła nużyć, a to dla mnie duży plus!

 

 

Z tym Luckym to 2 światy! A może 3 albo i 4...

 

Poznając historię naszego małego bohatera przyjdzie nam zwiedzić kilka odmiennych od siebie światów gry, na końcu którego zmierzymy się z głównym przeciwnikiem z szajki Jinxa. Poszczególne krainy różnią się od siebie poziomem trudności jak i mieszkańcami którym przyjdzie nam pomóc, raz przyjdzie nam nieść pomoc robaczemu zespołowi któremu ktoś wyłączył prąd i nie mogą dać koncertu a publika się denerwuje, innym razem będziemy pomagać (nie) strasznym duchom których kraina również została zaatakowana przez podwładnych złego Jinxa. Każde z tych zadań przedstawione jest w humorystyczny sposób co pomaga młodszym graczom zaznajomić się ze światem gry i w łatwy sposób odróżnić naszych przyjaciół od wrogów. Graficznie i dźwiękowo gra prezentuje się nad wyraz dobrze i kreskówkowe rysy produkcji cieszą oko podczas gdy wesołe meldyjki poszczególnych etapów również potrafią wpaść w ucho. Warto wspomnieć o łatce dostosującej grafikę do Xboxa One X. Lucky w 4k prezentuje się naprawdę dobrze!

 

 

To takie łatwe, że aż trudne!

 

Mechanika gry w Super Lucky's Tale jest dość... prosta. Podczas rozgrywki możemy wykonywać podwójny skok, uderzenie ogonem oraz wrycie się w ziemię jak kret. Ilość dostępnych akcji nie jest specjalnie spektakularna, ale wystarczy do czerpania radości z rozgrywki. Podczas naszej przygody z Luckym przyjdzie rozwiązać nam kilka zagadek logicznych które mimo swojej prostej z pozoru konstrukcji mogą przysporzyć nam troszkę kłopotu, co oczywiście odnotowuje na plus. Gra stawia przede wszystkim na spokojną i zajmującą zabawę dla najmłodszych, oferując im kilka ciekawych zagadek wymagających myślenia, dostarczając przy tym świetną zabawę. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że gra znajduje się w abonamencie Xbox Game Pass.

Tagi: super lucky’s tale xbox one

Werdykt
Super Lucky's Tale- rude nie zawsze jest wredne
Grałem na: XONE
  • + Miła dla oka szata graficzna
  • + Niezobowiązująca rozgrywka
  • + Kilka ciekawych zagadek
  • + Kreacja plansz
  • - Czasem praca kamery
8.0
m4tekt
m4tekt Super Lucyk's Tale to gra przeznaczona dla najmłodszych graczy jednak to nie przeszkadza by nawet starsi gracze czerpali z niej przyjemność.
Oceń notkę
+ +7 -

PRZYJAŹŃ JEST WSZYSTKIM
Oceń profil
+ +56 -
m4tekt
Ranking: 83 Poziom: 68
PD: 39946
REPUTACJA: 18173