Blog użytkownika Musiel

Musiel Musiel 23.03.2017, 12:25
Anime godne polecenia #04 - Psycho Pass
502V

Anime godne polecenia #04 - Psycho Pass

Seria Ghost in the Shell przedstawia dość ponurą wizję przyszłości ukazującą cyborgizację ludzkości, zmuszając także widza do refleksji nad życiem człowieka. Za to anime, które mam zamiar wam dziś przedstawić ukazuje niedaleką przyszłość w bardziej jasnych kolorach, choć też nie jest tam za różowo. Przed Wami – Psycho Pass.

Na początku wyjaśnię skąd się wziął tytuł. Otóż w niedalekiej przyszłości w dystopijnej Japonii funkcjonuje system zwany Sybill – monitoruje on stan psychiczny obywateli, określając na tej podstawie ich talenty, słabości, a nawet prawdopodobieństwo popełnienia przez nich zbrodni. Na podstawie zebranych informacji każdemu obywatelowi jest przydzielany odpowiedni pass. Innymi słowy, Sybilla dzieli społeczeństwo na tych z czystym passem (to Ci którzy żyją w zgodzie z systemem i dzięki temu mogą korzystać ze wszystkich dóbr i praw) i na tych z tym bardziej zabrudzonym (jak można się domyślić chodzi o osoby, które mają skłonności zbrodnicze). Takich osobników albo się wysyła na resocjalizacje, albo gdy ich numer Psycho Pass jest drastycznie za wysoki – likwiduje się na miejscu. Do takich robót została stworzona specjalna organizacja - Biuro do Spraw Bezpieczeństwa Publicznego i niby wszystko pięknie prawda? Cóż, okazuje się, że nie, ale to już musicie sami odkryć oglądając powyższe anime.

Fabuła

Akane Tsunemori jest tuż po najważniejszym egzaminie w jej życiu (coś jak matura :P), którego wyniki zdecydują o tym gdzie będzie pracować. Bohaterka zdobywa najwyższy wynik przez co zostaje przydzielona do jednostki Biura jako.......nowy inspektor czyli dowódca. Już pierwszy dzień w pracy nie jest dla niej łatwy. Jednak prawdziwa jazda się zaczyna gdy trzeba dorwać najgroźniejszego człowieka w Japonii – Shougo Makishime. Problemem nie tylko jest to, że jest nieuchwytny, ale także, że jego Psycho Pass jest czysty mimo wykonywania sporej liczby zbrodni. Tak więc nie można go zabić ze specjalnej broni, które są używane by karać przestępców za zbrodnie. Samo anime to nie tylko pogoń za zbrodniarzem, ale także wewnętrzne rozterki bohaterów czy też inne poboczne wydarzenia. Powiem, że każdy z odcinków jest ciekawy i to właśnie sprawia, że anime nie nuży ani na chwilę :)

Kreska

Pod tym względem anime jest dość mroczne, a nawet czasami i brutalne, bowiem tak jak w przypadku Zankyou no Terror o którym pisałem w poprzednim odcinku, tak i tu barwy kolorów są stonowane. Sama kreska jest bardzo ładna i nie straszy. Postacie są wykonane z dbałością o szczegóły. Nie mają jakiś przegiętych oczu jak w niektórych anime, a bardziej takie naturalne co może się podobać tym, którzy nie przepadają za postaciami z wyłupiastymi oczami. Zresztą zerknijcie na kilka kadrów z Psycho Pass i sami zdecydujcie czy takie podejście Wam się podoba.

Oglądnęliście? No to zapraszam na kolejną stronę bloga :)

Tagi: anime blog godne musiel polecenia psycho-pass

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +17 -

Objection!
Oceń profil
+ +69 -
Musiel
Ranking: 209 Poziom: 61
PD: 28855
REPUTACJA: 11365