Blog użytkownika Testo

Testo Testo 04.01.2019, 13:05
Branżowe wróżby na 2k19
190V

Branżowe wróżby na 2k19

Wszyscy na około tkwią jeszcze w podsumowaniach 2018 roku. Ja natomiast postanowiłem wyciągnąć z szafy moją kryształową kulę i zobaczyć co przyniesie przyszłość. Powróżmy zatem co wydarzy się (lub nie) w naszej branży w 2019 roku! 

PIERWSZA PRZEPOWIEDNIA: BRAK ZAPOWIEDZI NOWYCH KONSOL

To co teraz napiszę może wydać się niepopularne, ale moim zdaniem nie otrzymamy w tym roku wielu konkretów na temat nowej generacji. Będziemy bombardowani ogromną ilościa plotek i wycieków, ale wydaje mi się, że ani Sony ani Microsoft nie odsłonią kart na tegorocznym E3 czy jakiejkolwiek innej konferencji. Myślę, że powinniśmy wyczekiwać więcej oficjalnych informacji w roku 2020. Wydaje mi się, że maksimum jakie oficjalnie możemy otrzymać to jakiś krótki teaser.

DRUGA PRZEPOWIEDNIA: ROK BATTLEPASSÓW

W dużym skrócie napisze tu o tym o czym pisałem już w 2018 roku na moim blogu. Jestem zdania, że wydawcy będą kłaść duży nacisk na umieszczanie w swoich grach battlepassów znanych chociażby z najnowszego CODa, Fortnite czy też PUBG. Season passy odchodzą do lamusa, a płatne lootboxy powodują mnóstwo kontrowersji. Co zrobić aby zarobić i się nie narobić? Dodać battlepass, który będzie trwał od 30 do 60 dni, a będzie miał dziesiątki poziomów. Następnie dodać do niego możliwość kupowania tych poziomów za realną gotówkę. P-R-O-S-T-E! 

TRZECIA PRZEPOWIEDNIA: ROZROST MARKI FORTNITE

Jestem przekonany, że popularność Fornite w nadchodzącym roku nie spadnie. Epic Games na pewno o to zadba, będą wychodzić nowe sezony, a youtuberzy i streamerzy będą dalej grę popularyzować. Jednocześnie mam dziwne przeczucie, że inne branże będą chciały na fali tej popularności zarobić lub przynajmniej u boku Epic Games dostać chociaż kawałek tego tortu. Jak to widzę? Pełnometrażowy film/animacja lub serial Fortnite. Być może jakiś kanał dla dzieci wypuści coś takiego. Myślę, że możemy również spodziewać się książek fabularnych czy gier planszowych (innych niż Monopoly) z tego uniwersum. 

CZWARTA PRZEPOWIEDNIA: GATUNEK BATTLEROYALE DALEJ NA TOPIE

Skoro już jesteśmy przy fortnite to przejdzmy od razu do całego gatunku BR. Wiem, że wielu użytkowników PPE ma dosyć tego trendu, ale nie sądze by coś się w tej kwestii zmieniło. Mieliśmy w branży szał na gry typu MOBA, potem gracze wariowali przy CS:GO,  tak teraz mamy mode na BR. Na horyzoncie nie widać niczego co mogłoby ten trend zakończyć, a leniwi deweloperzy wolą wprowadzać swoje wariacje BR niż tworzyć coś innowacyjnego. 

PIĄTA PRZEPOWIEDNIA: ELECTRONIC ARTS W ODWROCIE

Przypomnijmy sobie końcówkę 2017 i cały 2018 w wykonaniu EA. Kurczowe trzymanie się lootboxów, absolutnie beznadziejne SW:BF2 napakowane mikropłatnościami i brakiem kontentu, beznadziejne E3 gdzie nie pokazali praktycznie nic ciekawego poza ciągle odgrzewanymi kotletami (tylko unravel i SOS się broniło). Następnie przyszła totalna klapa BFV. Od marketingu i słynnego "nie checie to nie kupujcie" aż po samą grę przecenioną już ledwo po tygodniu. Jaki zatem będzie 2019? Anthem okaże się nudną, średnią grą i finansową klapą. EA zrezygnuje z wydania SW:BF3 czy nowego BF po porażakach lat poprzednich. Wydaje się, że jedyne co będzie ratować EA to coroczne wydanie sportówek. Dla inwestorów będzie to za mało. 

SZÓSTA PRZEPOWIEDNIA: BLIZZARD ODZYSKUJE TWARZ

Jest to jedna z tych przepowiedni, o której marzę by się spełniła. Chcę wierzyć, że Blizzardowi uda się coś ugrać i wyswobodzić z tłustych pazernych rąk księgowych z Activision. Jak to widzę? Na Blizzconie 2k19 będą na pewno sypać grubymi newsami by zmyć hańbę roku poprzedniego (prawdziwe Diablo 4, nowy dodatek do wowa, nowe IP?). Przed nami niestety jeszcze to cholerne Diablo Immortal i jestem przekonany, że premiera nie obejdzie bez utraty jakiejś części wizerunku i wyśmiewnia przez graczy. 

PRZEPOWIEDNIE ZEBRANE

Co jeszcze może się wydarzyć?

Po pierwsze myślę, że między innymi dzięki steamowi i valve możemy spodziewać się ciągle rosnącej popularności VR. Kto jak kto, ale Valve serio inwestuje w tą technologię i jestem ciekaw jak to się dalej rozwinie. 

Po drugie: Microsoft będzie dalej zbroił się na nową generacje. Spodziewajmy się kolejnych zakupów. Jakich? Może The Bearded Ladies Consulting (twórcy Mutant Zero Year), a może Bluehole? Może ktokolwiek inny? 

Po trzecie: wyjdzie nowy COD. Może nawet z singlem <ho ho ho kto by się spodziewał?> :)  

PODSUMOWNIE

To tyle z moich luźnych przemyśleń o nadchodzącym roku. Jak wy to widzicie? Jak bardzo się mylę? Co wy przewidujecie, że wydarzy się w branży w 2019? Zapraszam do dyskusji! 

Tagi: 2019 Activision Blizzard ea gry konsole microsoft PC sony

Oceń notkę
+ +7 -

Oceń profil
+ +8 -
Testo
Ranking: 1588 Poziom: 39
PD: 8367
REPUTACJA: 624