Blog użytkownika PrawyCzłowiek

PrawyCzłowiek PrawyCzłowiek 17.05.2015, 19:41
GTA V - Dlaczego gram na PC.
490V

GTA V - Dlaczego gram na PC.

Jestem fanem, serii GTA. Dlatego z niecierpliwością wyczekiwałem wersji na PS4 ponieważ PS3 oraz X360 według mojej oceny poległy graficznie. Po zapoznaniu się z materiałami i obietnicami, że PS4 zaoferuje nam wysokie ustawienia z PC. Postanowiłem wybrać grę na japońskiej konsoli.

Po włączeniu GTA V na PS4 byłem średnio zadowolony. Grafika prezentowała się nieźle. Pod nosem śmiałem się z kolegi, który kupił GTX 970 za 1 600 zł aby grać na najwyższych ustawieniach. To prawie tak jakby, kupił nową konsolę. Pomyślałem, że kto bogatemu, żyć zabroni. 

Następnego dnia po nocnym seansie z GTA, kolega przyszedł mnie odwiedzić. Dumnie zaprowadziłem go do pokoju, gdzie specjalnie przygotowana konsola, wyświetla grę. Nagle zwaliło mnie z nóg. Kolega spytał czy to GTA: SA Story na PS4. Początkowo sądziłem, że się wygłupia i mi zazdrości. Jednak po dłuższej rozmowie. Zarzekał się, że na jego PC to zupełnie inna gra, ze graficznie to różnica jak między PS3 a PS4. Powiedział, że nie chodzi wcale o wygląd trawy ale o całą grafikę. Powiedział, że wersja na PS4 to PC wersja low. 

Przyznam szczerze, że mnie zamurowało. Niezwłocznie poszedłem do niego sprawdzić, czy nie bredzi. Jak odpalił grę to doznałem szoku. Tekstury w piekielne wysokiej rozdzielczości, efekty cząsteczkowe to dwa poziomy wyżej względem konsoli., Gra świateł, wygląd miast, drogi, modele samochodów to była przepaść między tym co widziałem na konsoli. Nie będę się rozpisywał, na jakością, która mnie urzekła 

W ciągu tygodnia sprzedałem PS4 z GTA V. Za zdobytą kasę kupiłem GTX 970 i włożyłem do mojego 3 letniego PC ! Początkowo nie było obrazu ale Pan z serwisu, przestawił kilka opcji w biosie i karta ruszyła. GTA V poszło na najwyższych ustawieniach, prezentując pokaz swoich możliwości i sprawiając mi przyjemność z gry.

Jak PS4 trochę stanie to odkupię konsolę aby pograć w kilka ekskluzywnych tytułów. Na chwilę obecną jestem zauroczony GTX 970 i komputerem, który graficznie zjada PS4. 

Swoją drogą szkoda, ze konsole nowej generacji są tak słabe graficznie, przez co coraz częściej spotykam się z tytułami na branżowych portalach. Gracze konsolowi mogą zazdrościć graczom PC-owym.

Mam nadzieję, ze Wiedźmin 3, również rozwinie skrzydła na ustawieniach ultra i zje wersję na konsolę. Trzymam kciuki za CDR aby nie obniżali grafiki, przez konsole, gdyż chce czerpać przyjemność z gry w Wiedzmina a nie oglądać łby jak sagany na PS4.

Tagi:

Oceń notkę
+ -4 -

Oceń profil
+ 0 -
PrawyCzłowiek
Ranking: 9878 Poziom: 18
PD: 1072
REPUTACJA: -43