Granie za grosze, zarabiamy na kartach Steam

BLOG
4137V
GreyFox | 23.03.2015, 13:27
Poniżej znajduje się treść dodana przez czytelnika PPE.pl w formie bloga.

W poprzedniej notce opisałem gdzie można nabyć tanie gry w paczkach. Po zakupie paru takich paczek zbierze nam się pokaźna kolekcja, wiele z gier posiada bonus w postaci kart kolekcjonerskich Steam. Na kartach tych można ładnie zarobić na nowe gry.

Karty kolekcjonerskie Steam to rodzaj bonusu od developerów którzy zdecydowali się zaimplementować  je w swoich pozycjach. Nie wszystkie gry posiadają karty, jednak znaczna część, szczególnie gier indie tak. 

 

Każda gra ma swoją pulę kart, po prostu grając w daną grę możemy wydropić połowę tych kart. 

Przykładowo gra Risen 2 posiada 14 kart w zestawie, grając w Risen 2 możemy wodropić 7 kart. 

Karty po wydropieniu możemy zatrzymać, postarać się zebrać cały zestaw dokupując brakujące sztuki na rynku steam i otrzymać odznakę oraz tła i emotikonki. Czyli czysta kosmetyka na której nie będę się skupiał.

Możemy też je odsprzedać na rynku Steam, a zgromadzone w ten sposób fundusze przeznaczyć na zakup gier ze sklepu steam dla siebie, lub w formie prezentu aby odsprzedać potem np. na Allegro.

 

Ok więc zacznijmy szybki tutorial, z czym to się je, jak sprawdzić które gry karty posiadają, ile możemy ich wydropić i jak na nich zarabiać

 

1. Sprawdzamy ile kart możemy wydropić.

W tym celu kilikamy na nazwę naszego profilu w aplikacji Steam, oraz wybieramy zakładkę odznaki.

W zakładce tej możemy sprawdzić ile z posiadanych gier posiada karty do wydropienia, ile tych kart, oraz ile z nich pozostało do dropu.

 

2. Dropimy

Tutaj mamy dwie opcje, po pierwsze możemy daną grę po prostu pobrać i ją włączyć, nie musimy nawet specjalnie grać, wystarczy że gra będzie zminimalizowana. Opcja może być problematyczna przy grach zajmujących po kilkanaście gb, dlatego polecam opcje nr. 2 czyli program Idle Master

http://www.steamidlemaster.com/

Program jest banalnie prosty w obsłudze, wystarczy zalogować się na swoje konto Steam w aplikacji, a ona sama będzie symulować odpalanie odpowiednich gier w odpowiedniej kolejności, karty dropią się ,,same,,

 

3. Sprzedajemy

Wydropione karty lądują w naszym ekwipunku steam, tam możemy sprawdzić ich cenę oraz wystawić je na rynku Steam

Cena za kartę wydaje się śmieszna jednak biorąc pod uwagę ilość kart (od 3 do 12 z jednej gry) oraz rozrzut cenowy (od 0,04 E do 0.20 E za normalne karty, od 1 do 5 E za karty foliowe). Szybko uzbiera się porządna suma.

Przykład;

Mój rynek steam, 477 stron ofert, każda strona po 12 ofert, ceny kart wahają się tak jak pisałem więc weźmiemy średnią 0,07 za kartę, stron jest 477 ale połowa to wystawienie ofert czyli bierzemy pod uwagę 239 stron. 

239 x 12 = 2868

2868 x 0.07 = 200 Euro

Czystego zysku na nowe gry. 

 

Na zakończenie dodam że ze wszystkich gier z których wydropiliśmy wszystkie karty może nam wypaść pakiet kart steam, czyli zestaw 3 dodatkowych kart którego cena zazwyczaj jest większa niż kart z osobna. Jedyny warunek otrzymania zestawu (poza wydropieniem dostępnej połowy) to logowanie się na konto steam raz w tygodniu.

 

Pozdrawiam

Oceń bloga:
6

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper