Blog użytkownika abdul85pl

abdul85pl abdul85pl 18.04.2018, 23:12
XOX - wymiana pasty + cooler mod - fotorelacja
952V

XOX - wymiana pasty + cooler mod - fotorelacja

Ostatnio mam trochę więcej czasu na „granie w gry”, a raczej mogę być bardziej niewyspany w ciągu dnia ;-) Wieczorne sesje się wydłużają a temperatura mojego XOX rośnie.

Iks siedzi w szafce pod tv, wnęka w sumie dość słusznych rozmiarów sąsiadów żadnych nie ma, a wycięte przeze mnie dodatkowe dziury w tylnej płycie powinny dać jakąś tam wentylację.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XOX wyrzuca dużo gorącego powietrza podczas kilkugodzinnych sesji i mam wrażenie że robi mu się za gorąco, jednocześnie mam ograniczone zaufanie do kontroli obrotów (PWM). Decyzja zapadła błyskawicznie i bez cienia wątpliwości – nowa pasta termoprzewodząca + stałe (wyższe obroty wiatraka). Jakoś nie mam oporów co do rozkręcania konsol, to chyba przez doświadczenie z X360. Wszak pierwszą rzeczą po zakupie i sprawdzeniu (na Project Gotham Racing) czy działa była rozkręcenie 360 w celu…. Hmmm wgrania alternatywnego firmwaru napędu optycznego J Później był tez mały mod chłodzenia /obudowy – wiatraki Noctua – bezgłośnie i zimno (fotki poniżej). Wiem, że brzydko, ale nie zależało mi na estetyce tylko na efektywności.

XOX rozkręca się super łatwo – dwie śrubki i zsuwamy górna obudowę. Zupełnie inaczej niż w XOS i pierdolo…. zatrzaskami – mam tez Slimke i postanowiłem również zmienić pastę oraz dać cichszy (właściwie bezgłośny) wiatrak – Be Quiet! Silentwings 3 120mm, bo oryginał coś mi za mocno szumi ;-P – ale o tym w następnej fotorelacji, teraz skupmy się na XOX.

Po zsunięciu górnej części pojawia się metalowa obudowa – dla mnie zaskoczenie - cały iks jest do góry nogami ;-) Nie oglądałem wcześniej żadnych rozmontowywań tej konsoli więc się zdziwiłem. Jest to też nielogiczne moim zdaniem ponieważ ciepło idzie w górę w obudowę zamiast w radiator, który jest na dole. Wiadomo, że nie całe ciepło, ale chyba lepiej było by odprowadzane jakby iks miał "normalną" pozycję.

Pare śrub tx8 i tx10, obrót i naszym oczom ukazuje się podobny system chłodzenia jak w 360, bardzo zgrabny napęd i zasilacz. Dwie płytki – z boku i z przodu konsoli – na pewno bluetooth(+wifi?) + kontrola przycisków

Po zdjęciu osprzętu ukazuję się płyta główna, na niej dysk twardy i duży ameliniowy (nie pomalujesz! ;-) ) radiator z miedzianą podstawą. No i oczywiście nasz easter egg – Masterchief na skorpionie.

Odpinamy dysk, odwracamy konsole i zdejmujemy charakterystyczny klips w kształcie iksa. Po zdjęciu radiatora okazuje się, że jakiś Chińczyk/ Malezyjczyk/ czy jakiś innym ciapaty naładował za dużo pasty – nadmiar na radiatorze i procesorze. Pasta oczywiście sucha, normalnie wiórki.

 

Po wyczyszczeniu alkoholem izopropylowym widzimy fajny grawer na „wieczku” procesora .

Jako nowa pastę użyłem Thermal Grizzly Kryonaut, sposób nakładania: równomierne nakładanie za pomocą dołączonej szpatułki. Producent rekomenduje taki właśnie sposób lub metodę na iksa. Choć wiadomo, że metoda nałożenia nie ma większego znaczenia. Ciapka na środku jest średnia bo może nie pokryć całości procesora. Dwie kreski, iks, rozsmarowanie = to samo. Fotki nie ma bo po wyczyszczeniu proca nie zamknąłem buteleczki z alko i się trochę zainhalowałem; zapomniałem zrobić fotki.

Następnym krokiem było poprawienie thermopadow i założenie radiatora. Po zapięciu iksowego zatrzasku i przykręceniu 4 śrubek. Zabrałem się za mod wiatraka – odłączenie PWM i na stałe 12V. Odpowiednie miejsce na zasilanie, dwa małe luciki i koniec.

Ostatni krok to złożenie wszystkiego do kupy i test jeszcze bez obudowy. Następnego dnia złożyłem wszystko łącznie z obudową. Test emipyryczno-organoleptyczny wykazał:1) hałas – dalej cisza, nie gram z głowa 5 cm od konsoli; 2) temperatura po 1,5h katowania w GoW 4 tam gdzie wcześniej było bardzo gorąco jest ciepło ;-]] Więc wszystko podziałało jak należy, czas na zmianę pasty i wiatraka w XOS. Pozdrawiam i „do usłyszenia”

Tagi: chłodzenie mod pasta xbox one x

Oceń notkę
+ +19 -

Oceń profil
+ +31 -
abdul85pl
Ranking: 410 Poziom: 52
PD: 18385
REPUTACJA: 2291