Wóz Drzymały

czyli o retro grach Arcade słów kilka.

Ciapo Ciapo 27.08.2015, 17:28
Wóz Drzymały S02E09, Wild West C.O.W.boys.
8554V

Wóz Drzymały S02E09, Wild West C.O.W.boys.

Dziś na tapetę wrzucam niezbyt popularną grę powstałą na podstawie jeszcze mniej znanego w naszym kraju serialu animowanego, o koszmarnie długim tytule, którą jest Wild West C.O.W.boys of Moo Mesa. Jest to platformówka z elementami strzelaniny w realiach dzikiego zachodu. Wydana przez firmę Konami w 1992 roku.
Zapraszam do środka.

Najpierw jednak tradycyjnie już, podkład dźwiękowy:

Witam Was w kolejnym odcinku Wozu Drzymały. Opisywana dziś pozycja jest grą stworzoną przez chyba dobrze znaną wszystkim graczom firmę Konami, ostatnio nawet bardzo popularną ze względu na warunki pracy ;) Wydana została w 1992 roku, a nosi tytuł Wild West C.O.W.Boys: Cowboys of Moo Mesa. Jest to platformówka z elementami strzelania. Chociaż może bardziej strzelanina z elementami platformówki?

Tytuł: Wild West C.O.W.boys: Cowboys of Moo Mesa
Producent: Konami
Rok wydania: 1992
Liczba graczy: 1-4 (co-op, jednocześnie)
Używanych przycisków: 2

 

Wild West C.O.W.boys
Wild West C.O.W.boys (Konami, 1992 rok)

Gra powstała na podstawie animowanego serialu pod tym samym tytułem. W polskiej telewizji serial ów podobno wyświetlany był w 1998 roku pod tytułem Kowboje z Krowigrodu. Osobiście nigdy nie natknąłem się na niego. W każdym razie fabuła prezentuje się tak. Ze pod koniec XIX wieku w północno-zachodnią część Stanów Zjednoczonych uderza kometa, która przemienia część zwierząt żyjących w tym obszarze w pół ludzi oraz tworzy strukturę, bez wyjścia, w obrębie której mieszkają nasi bohaterowie i znajduje się tytułowe miasteczko. Wracając do fabuły samej gry, to niejaki Masked Bull porwał właścicielkę miejscowego saloonu niejaką Lilly Bovine, która jest też oblubienicą miejscowego Szeryfa, niejakiego Montany :) Jak wiadomo z szeryfem się nie zadziera, więc sam, lub w towarzystwie trzech innych kowbojów rusza na odsiecz dziewczynie.

Bohaterami gry są czterej kowboje. Co prawda wybór jaki dostajemy jest w zasadzie tylko estetyczny ponieważ wszyscy mają takie same umiejętności, poruszają się tak samo szybko i nawet strzelanie mają w zasadzie takie same. O samych bohaterach też nie wiele mogę napisać, bo nie wiele o nich wiadomo. Podparłem się Wikipedią i opisem bohaterów serialu żeby wiedzieć cokolwiek na ich temat.

Teraz będzie o postaciach dokładniej więc jakby co to tutaj jest link do następnego akapitu.

Więc tak. Czwórka dostępnych w grze bohaterów to postaci z serialu. Na ekranie wyboru ułożeni są w następującej kolejności:

Ekran wyboru postaci

Pierwszy od lewej to niejaki Buffalobull. W kreskówce postać poboczna. Pracuje jako pomocnik u kowala. Jako jedyny z ekipy używa strzelby, zamiast pistoletu, jednak strzela dokładnie tak samo jak pozostali trzej.

Buffalobull

Drugi od lewej to szeryf Mu Montana. W serialu strzela z pistoletu gwiazdami szeryfa.

Mu Montana

Następny z byczków to Kowlorado Kid. Jest to młody policjant, który bardzo chce zostać szeryfem. Jest specjalistą od używania lasso.

Kowlorado Kid

Ostatnim z czwórki naszych bohaterów jest niejaki Dakota. Małomówny byk o niebieskim futrze. Bardzo szanuje kobiety i nienawidzi kiedy w jego towarzystwie jest okazywany brak szacunku dla kobiet.

Dakota

Tagi: arcade moo mesa salon gier wild west cowboys wóz drzymały

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +15 -

Drzymała
Oceń profil
+ +97 -
Ciapo
Ranking: 178 Poziom: 63
PD: 32990
REPUTACJA: 13078