Blog użytkownika KurtekPL

KurtekPL KurtekPL 14.04.2017, 14:02
Wrażenia z Alphy Sea of Thieves
393V

Wrażenia z Alphy Sea of Thieves

W ostatnimi czasie dostałem się do grupy testerów Sea of Thieves i tu podzielę się z moimi wrażeniami jak i też kilkoma informacjami o tej grze.

Witam wszystkich!

Jestem już po kilku godzinach pływania na nieznanych morzach z świata Sea of Thieves, więc biorę swój kufel rumu i opowiem Wam jak się żyje na tych morzach.

W przeciągu 5 godzin przygody w raz z moją ekipą udało się posłać 4 statki na dno, przy czym my straciliśmy tylko jeden, a na moim koncie mam już uzbierane 12,5 tysięcy sztuk złota. Łowy uważamy za udane, a dowodem jest obrzygany pokład i moje ubrania przez moich rozbawionych towarzyszy.

No dobra koniec z tym chwaleniem się, teraz moment na to co czekaliście. 

A więc jak ten świat się prezentuje? 

Wielu już mogło zauważyć, że gra stylistycznie jest bardzo podobna do serii Fable. W moim guście wygląd Fable był fajny, bo jest oryginalny, ale mimo to nie urwało mi żagli. Za to Sea of Thieves wygląda bajecznie, w gierce czuć tą magie i mnie wciągnęła bezpowrotnie. Serio! Jak patrzałem na screeny lub gameplay to jakoś się tak nie zachwycałem, ale jednak na żywo to co innego. Skłamał bym mówiąc, że graficznie to ideał, ale ciężko się nią nie oczarować. Tak tylko jeszcze dopowiem, że sam jestem ciekaw czy gra będzie jeszcze bardziej ładniej wyglądać, bo jakby nie patrzeć to dalej jest wersja Alpha.

A co jest najlepsze w tej grze? 

CHĘĆ PRZYGODY!!!

W tym blogu chciałem opowiedzieć Wam jak najbardziej ogólnikowo, bo właśnie w tej grze wszystko polega na tym aby samemu to przeżyć, by kreować własną historie i ta gra robi to niesamowicie. Ty i twoi towarzysze trafiacie na jakąś bezludną wyspę z przymocowanym statkiem przy brzegu i do tego z ekwipunkiem, oraz mapa skarbu. A gra nic Ci nie powie. Żadnego wprowadzenia czy jakiegoś konkretnego celu. Nikt nie będzie Cię prowadził za rączkę, czy kazać Ci co robić. Bo kto jak nie ty ma być piratem, który słucha się tylko własnego głupiego zdania. To jest raj dla piratów.

Tutaj trochę ochłonę i opowiem Wam czy w ogóle gra jest godna uwagi (właściwie to już trochę o tym napisałem, no ale trzeba kilka rzeczy do tego dodać), bo nie można pominąć tej niepewności, która występuje u wielu graczy. Nie jeden raz było słychać jak ktoś mówi, że gra jest popierdółką dla jakiś nie doróbek z youtube-a. Gra może się tak wydawać, bo jest ona nastawiona na współpracę. A osoba która woli gry singlowe może się poczuć rozczarowana, gdy patrzy na portfolio firmy Rare, które sławiło się z gier platformowych nastawionych głównie na grę singiel player. Dlatego ta produkcja średnio wygląda dla takich osób, bo zamiast bardzo dobrej platformówki mamy bardzo dobrą grę mmo z elementami przygodowymi, więc jednemu się ta gra się spodoba, a drugiemu już nie. To są gusta, a Sea of Theves jest naprawdę porządnym tytułem, dlatego się cieszę, że Rare tworzy taką grę. A jak słyszę, że mają być wyzwania gdzie np. 4-y ekipy muszą walczyć z wspólnymi siłami aby zabić jedngo bezlitosnego krakena, to aż mi ślinka cieknie. :p

Każdemu polecam nie skreślać tej gry, a spróbować zagrać jak tylko będzie się miało okazje. Rare bardzo fajnie zrobiło, gdyż każdy kto dołącza do Alpy z automatu jest dodawany do grupy(klanu) na Xbox live gdzie znajdują się wszyscy, którzy mają dostęp do tej gry. Dzięki temu mogłem znaleźć ekipę z którą teraz cały czas jak tylko można (co najgorsza tylko w środy od 20 -23 :( ) wypływamy na morze. Mimo, że jest to alpha, ja się wspaniale bawię i tego też Wam życzę. ;)

Jeśli, ktoś jednak by chciał się dowiedzieć o jakiś konkretach dotyczące tej gry, mogę Wam spróbować odpowiedzieć w komentarzach.

PS. Mimo tego, że gram w tą alphe oraz, że słyszałem trochę co gra ma posiadać. Nie wiem jak finalnie ma gra wyglądać i co oferować.

"Krótkie info"

-Twórcy mówili, że gra ma wyjść w formie standardowej jak każda gra, którą MS wydaje. To znaczy? Gra nie będzie Free to Play, więc aby zagrać będzie trzeba kupić oraz będzie miało w sobie mikropłatności dzięki, których twórcy będą mogli rozwijać markę mimo upływu czasu. Twórcy mówili, że mikropłatności mają tylko dotyczyć rzeczy wizualnych.

-Jak dobrze rozumiem, Rare w danej chwili przyjmuje każdego do testów, które spełniają dwa warunki:

1) Złożyć wniosek, o dostępność do Alphy Sea of Thieves na tej stronie: https://www.seaof(...)p; 

2) Trzeba być w programie Xbox Insider - jeśli nie jesteś a chciałbyś musisz dostać zaproszenie od kogoś, kto już jest w tym programie i modlić się aby zostać dodany (chyba nie jest to takie trudne).

 

 

Tagi: alpha Sea of Thieves Xbox One

Oceń notkę
+ +8 -

Oceń profil
+ +42 -
KurtekPL
Ranking: 278 Poziom: 60
PD: 27994
REPUTACJA: 3721