Blog użytkownika KurtekPL

KurtekPL KurtekPL 12.03.2016, 18:35
Jak wygląda sytuacja z LionHead i z resztą
371V

Jak wygląda sytuacja z LionHead i z resztą

Kilka dni temu MS dał nam kilka nieprzyjemnych informacji na temat LionHead oraz o kilku innych studiach.A teraz wszyscy się zastanawiają "Co ten MS wyprawia?". Ja mam pewien pogląd na tą sprawę i chce się z nią podzielić.

Przejdę do rzeczy. W sprawie LionHead wiemy oficjalnie, że projekt Fable Legends został anulowany oraz zostało zwolniono pewna ilość pracowników z Angielskiego studia. Wszyscy mówią, że studio zostanie zamknięte i jest taka szansa, ale moim zdaniem prawdopodobieństwo jest małe. Dlaczego? Z tego powodu, że przeczytałem news o decyzjach Microsoft-u na innej stronie niż PPE gdzie było napisane : "Amerykański gigant w swojej notce prasowej pisze o rozmowach z pracownikami na temat zamknięcia firmy, ale to po prostu prawny wymóg w Wielkiej Brytanii w przypadku tak dużych zwolnień."

Dla mnie sytuacja wygląda tak, że MS zwolnił pracowników, ale nie zamierza zamknąć studia, bo jakby chciał to już by to zrobił, a Microsoft jak i studio musi przez to przejść bo to pewna formalność, której nie mogą pominąć.

A co z Fable Legends? Z danej sytuacji najbardziej powinni cieszyć się fani studia jak ich gier. A z tego powodu, że gra miała być F2P i nie mówię, że byłaby zła, ale ja mam styczność z nie jedną taką grą i wiem, że gry takie są baaardzo długo spierane co przez to studio musiało by skupiać się nad tym projektem zamiast tworzyć nowe numeryczne Fable lub Black & White a nawet może nowym IP. Bardzo możliwe, że za jakiś czas usłyszymy co dla nas szykuję LionHead, liczę że nowa ich gra zadowoli tych co bardzo czekało na Fable Legends.

Jeśli chodzi o te małe studia które robiły gry tak zwane "Indorami". To nawet nie trzeba się nimi przejmować, zamiast ich jest kilka tysięcy innych studiów, którymi nie którzy już nimi rzygają. A Microsoft używał ich jako uzupełniaczy do Games With Gold lub jako nagrody w jakiś konkursach, więc dużej straty nie będzie.

To jest moja krótka opinia na temat tej całej sytuacji, ktoś może uważać, że się mylę, bo MS zamknie też i LionHead a jak powiedziałem nie mówię, że nie ma takiej szansy, ale liczę że mam racje ;)

A tak na koniec muzyczka na umilenie czasu :)

Tagi: fable legends lionhead studios Microsoft Xbox One

Oceń notkę
+ +7 -

Oceń profil
+ +42 -
KurtekPL
Ranking: 278 Poziom: 60
PD: 27994
REPUTACJA: 3721