Blog użytkownika KurtekPL

KurtekPL KurtekPL 31.07.2020, 23:10
Sea of Thieves po Polsku!!!
1623V

Sea of Thieves po Polsku!!!

Niemożliwe staje się możliwe. Polskie tłumaczenie wylądowało w Sea of Thieves!

Ahoooj!!

Witam serdecznie. Zauważyłem, że portal jest zajęty liczeniem teraflopów w nowych konsolach, dyskusjami jak człowiek podbije kosmos za pomocą dysku SSD lub szukaniem kolejnych epitetów do słodkiej twarzy z Halo Infinite.

Dlatego ja dziś wyręczę nasz kochany portal i ogłaszam, że (jak w tytule bloga): Sea of Thieves otrzymało polską lokalizację!!! 

Tak, Tak, to nie są zwidy. Po dwóch latach w końcu na morzu złodziei nauczyli się pisać w naszym ojczystym języku. 

Bardzo mnie to cieszy, bo dzięki temu łatwiej mi będzie odkrywać świat SoT-a, jak i jego historie, ale mimo to najważniejsze jest to, że teraz wielu polskich graczy będzie mogło zagrać w tą pozycję. 

Dla mnie język angielski był delikatnie uciążliwy, ale wiem, że część graczy przez brak polskich napisów musiała zrezygnować z gry. 

Jak wyszło te tłumaczenie?

Moim zdaniem bardzo dobrze

W danej chwili w menu startowym, da się znaleźć jeszcze nie przetłumaczony tekst, a tak cała gra została spolszczona. Do tego w taki sposób jaki ja bardzo szanuje.

Wcześniej jak już wiedziałem, że ma być polskie tłumaczenie martwiłem się, że zostanie chamsko przetłumaczone jak teraz robią w uniwersum Warcraft, czyli tłumaczenie na siłę nazw własnych, imion czy nazwisk. W Sea of Thieves znajdą się tylko kilka przetłumaczonych nazw własnych, a reszta zostaję jak było, więc jest Git.

Czy występują jakieś błędy w tłumaczeniu? 

Ciężko na razie powiedzieć. Na razie tylko dyskutowałem z kolegami na temat tłumaczenia słowa "shroud", bo teraz mamy słowo "całun". "Shroud" w grze widzimy bardziej jako mgłę niż jakieś płótno, ale jak się patrzy w słownik, to też tam mamy "całun". Tak, więc będę musiał jakoś do tego się przyzwyczaić.

 

Polskie tłumaczenie już wylądowało wraz z nowym updatem, więc zapraszam wszystkich do zabawy w piratów w celu dorobieniu się majątku, przeżycia przygody i uchlania się do trupa. 

 

Pro Tip dla początkujących. 

Jeśli nie wiecie jak zacząć swoją przygodę to polecam uruchomić na początku "Dziewiczy rejs". Jest to jedno osobowy samouczek wraz z wprowadzenie do świata gry. Znajdziecie go w menu głównym.

Arena to tryb PvP, więc trzeba mieć już jakieś doświadczenie, a tak na początek proponuje tryb Przygody. Jest to standardowy tryb. 

Oczywiście przypominam, że gra jest pod coop-a więc zaleca się grać w grupie, ale jak ktoś jest mocno uparty to da radę grać samemu. 

A tak w ogóle, Kurtek. A ta gra jeszcze żyje? 

Ooooj tak, majtku. Ja wiem, że portal jest bardzo zajęty i nie ma czasu aby pisać o wszystkich dodatkach do gry, ale gra trzyma się bardzo dobrze. 

 

Półtora miesiąca temu wyszedł dodatek w którym główną atrakcją są duże bitwy z ala flotą widmo wezwaną przez samego Flameheart-a. 

A teraz w tą środę wraz z polską lokalizacją wszedł kolejny update, który daje nam Piekielnych Władców(czy jakoś tak się nazywają po polsku). 

 

Gra cały czas jest wspierana i twórcy starają się aby co 1-1,5 miesiąca dodawać mniejsze lub większe aktualizacje. 

A tak przy okazji. 

Na początku czerwca Sea of Thieves miało premierę na platformie Steam. A ostatnio kilka innych konsolowych gier pojawiło się na tej platformie i osiągały bardzo dobre wyniki. A czy SoT dał radę? 

Już w dzień premiery gra osiągnęła pewien sukces będąc najlepiej sprzedającą się grą na Steam, ale nie skończyło się na tym. Każdego dnia od premiery rosła ilość aktualnie grających graczy i dzięki temu SoT trafił do Top 10 aktualnie najbardziej ogrywanych gier na Steam! 

Aktualnie gra jak każda inna straciła na platformie zainteresowanie jakie miała na początku ale mimo to po dwóch miesiącach ludzie dalej kupują SoT-a i dalej się trzyma w top 10 najlepiej sprzedających się gier na steam. Mimo, że  #SoTnikogo.

 

Bardzo mnie cieszy, że gra cały czas jest rozwijana, a teraz dzięki polskiej lokalizacji jest szansa aby teraz się rozkręciła polska społeczność wokół tej gry. 

Dobra lecę już, koniec z tym pisaniem, czas na granie. 

Widzimy się na morzu!

Tagi: Sea of Thieves Xbox One

Oceń notkę
+ +10 -

Oceń profil
+ +42 -
KurtekPL
Ranking: 278 Poziom: 60
PD: 27994
REPUTACJA: 3721