Trylogia Resistance – Niezapomniane Gry na PlayStation 3

BLOG O GRZE
549V
user-43384 main blog image
Pikmit | 02.07, 21:06
Poniżej znajduje się treść dodana przez czytelnika PPE.pl w formie bloga.

Trylogia Resistance to jedna z tych serii gier, które na stałe utkwiły w pamięci posiadaczy konsoli PlayStation 3. Opracowana przez studio Insomniac Games, seria zdobyła rzeszę fanów dzięki swojej dynamicznej rozgrywce, bogatemu światu oraz interesującej fabule. Przyjrzyjmy się głównym odsłonom tej trylogii, ich wpływowi na graczy oraz ciekawostkom, które sprawiają, że te gry wciąż są wspominane z nostalgią.


Resistance: Fall of Man (2006) – PS3
Pierwsza część serii, wydana w 2006 roku, wprowadza graczy w alternatywną rzeczywistość, gdzie ludzkość walczy o przetrwanie przeciwko tajemniczej rasie Chimera. Akcja gry toczy się w latach 50. XX wieku, a gracz wciela się w sierżanta Nathana Hale'a. Gra, mimo że widać w niej mechaniki stosowane w grach z poprzedniej generacji konsol, jest bardzo grywalna i wciągająca. "Resistance: Fall of Man" wyróżnia się intensywną rozgrywką oraz ciekawym podejściem do znanej konwencji strzelanek FPS.

Resistance 2 (2008) – PS3
Druga część, wydana w 2008 roku, kontynuuje historię Nathana Hale'a, który teraz walczy na terenie Stanów Zjednoczonych. Widać tutaj wyraźny rozwój serii, grafika została znacząco poprawiona, a mechaniki gry unowocześnione. Dodano tryb kooperacji oraz rozbudowany tryb wieloosobowy, co przyciągnęło jeszcze więcej graczy. Fabuła gry staje się coraz bardziej złożona, wprowadzając nowe postacie i wątki.

Resistance 3 (2011) – PS3
Trzecia część serii, wydana w 2011 roku, uważana jest przez wielu za najlepszą odsłonę trylogii. Gracz wciela się w nowego protagonistę, Josepha Capellego, i podróżuje przez postapokaliptyczne Stany Zjednoczone w celu odnalezienia sposobu na pokonanie Chimera. "Resistance 3" oferuje jeszcze bardziej dopracowaną grafikę, świetnie zrealizowane lokacje oraz emocjonującą fabułę. Gra wspiera także PlayStation Move, co stanowi ciekawe zróżnicowanie i pozwala graczom na jeszcze głębsze zanurzenie się w świat gry.


W każdej kolejnej części wyraźnie widać postęp technologiczny oraz rozwój mechanik gry. Od oldschoolowej pierwszej części po nowoczesną i dopracowaną trzecią odsłonę, każda gra przyniosła coś nowego i innowacyjnego.

Uniwersum Resistance zostało również wzbogacone dwoma grami pobocznymi.


Resistance: Retribution (2009) – PSP, PS4, PS5
Wydana w 2009 roku na PSP, opowiada historię Jamesa Graysona, który walczy w Europie po wydarzeniach z "Resistance: Fall of Man". Gra została dobrze przyjęta przez graczy i krytyków, a w 2024 roku wydano jej poprawioną wersję na PS4 i PS5, umożliwiając nowym pokoleniom graczy doświadczenie tej historii.

Resistance: Burning Skies (2012) – PS Vita
Wydana w 2012 roku na PS Vita, "Resistance: Burning Skies" przedstawia wydarzenia z perspektywy strażaka, Toma Rileya, który staje do walki z Chimera podczas inwazji na Stany Zjednoczone. Była to pierwsza strzelanka FPS na PS Vita, co stanowiło ważny krok w rozwoju gier na tę platformę.

Obie gry rozbudowują uniwersum serii, przedstawiając różne perspektywy i wydarzenia, które miały miejsce w tym samym czasie co główne gry trylogii.


Seria "Resistance" do dziś jest wspominana jako jedna z najlepszych serii dostępnych na PlayStation 3. To nie tylko ważna część historii gier, ale także dowód na to, jak dynamicznie może rozwijać się seria gier. Każda odsłona przyniosła coś nowego, a Insomniac Games udało się stworzyć uniwersum, które wciągnęło miliony graczy na całym świecie. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w te gry, zdecydowanie warto to nadrobić. Niestety, seria raczej nie doczeka się kontynuacji, ale jej dziedzictwo pozostaje żywe w sercach fanów.

Oceń bloga:
17

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper