Blog użytkownika Bankai84

Bankai84 Bankai84 22.04.2020, 23:34
Tyle czasu minęło.
146V

Tyle czasu minęło.

Jak przeminęło z wiatrem :) Obecna  generacja powoli dobiega końca. Wkrótce niektórzy z Was przywitają nowe sprzęty. Czy to znaczy, że będziemy musieli pozbyć się obecnych i czy była ona wyjątkowa w swoim rodzaju, co zapadło mi w pamięć,a co bym poprawił w następnej. Zapraszam do lektury.
 

Nie musicie się martwić, będziecie nadal mogli bawić się na swoich ulubionych maszynkach. Nadrabiać kupki wstydu, zaległości, ominięte z różnych przyczyn ciekawe produkcje, tak jak to było przy każdej kolejnej generacji. Zapewne sporo osób z was, największe hity ma już za sobą, a część jeszcze przed sobą. Znajdą się nawet i tacy, którzy dopiero teraz rozważają zapoznanie się z obecną generacją. Przez te wszystkie lata działo się dużo, wyrobiliśmy Sobie różne opinie, prowadziliśmy ciekawe i niekiedy gorące dyskusje. Co by jednak nie mówić zawsze będę pamiętał że:

Gry ekskluzywne od Sony rzadko kiedy schodziły poniżej pewnego poziomu, który zawsze trzymały pod względem artystycznym, wizualnym i technicznym. Sony strzelało i nie przestaje grami na wyłączność. To właśnie ich studia wyznaczały nowe standardy, dały nam mnóstwo wspaniałych godzin spędzonych przy ich wyjątkowych tytułach. To właśnie jedna z tych rzeczy, które będę zawsze miło wspominał i chętnie o tym dyskutował. Takie są fakty.

To najlepsza rzecz jaka spotkała właśnie tę generację jeśli chodzi o gry. Prawie zawsze świetnie dopracowane. Fani tytułów single player czekający na konkretną produkcję z niecierpliwością. Oby tylko w przyszłości było to wszystko nie tylko na takim samym  poziomie, ale i wyższym. Tu ogromne brawa dla Sony.

 

Wzmocnione/ulepszone wersje podstawowych konsol.

Następny temat o którym będzie się mówiło i o którym będziemy jeszcze długo pamiętać. Bazowe modele, które zostały odpowiednio wzmocnione. Raczej do plusów i minusów bym tutaj żadnej nie zaliczył, bo nie sprawiło to nagle, że gry z podstawowych stały się nie grywalne i zaczęły trącić myszką. Myślę, że to bardziej krok w stronę graczy, którzy posiadali już odbiorniki mogące wyświetlać obraz w jakości 4K, a także tych którzy mogli pozwolić Sobie na taki zakup, gdyż sprzęty te były odpowiednio droższe od ich młodszych braci. Na mnie nie zrobiło to wielkiego wrażenia i nie uważam abym stracił coś wyjątkowego. Takowe sprzęty powstały i należy ten fakt odnotować. Do dziś używam podstawowe konsole i nie mam się do czego przyczepić. Nie mniej jednak jest to pewien wyróżnik, który będzie się wyróżniać w mijającej generacji. Czy będzie podobnie w kolejnej? Tego narazie nikt nie wie. 

Remastery i ulepszone wersje tytułów. Kolekcje.

Gry w wersji Remastered na obecnej generacji pojawiły się w ilości nie widzianych wcześniej w poprzednich generacjach. Czy to źle? Zależy jak na to patrzeć. Możemy założyć, że dobrze ponieważ mamy szansę zagrać w tytuły, które nas ominęły w o wiele lepszej oprawie graficznej niż miało to miejsce podczas ich pierwotnej, oryginalnej premierze. Wrócić i przypomnieć Sobie jakie to kiedyś były fajne produkcje, które do dziś miło wspominamy i chętnie do nich wracamy. Gorzej natomiast jeżeli wpływa to w jakimś stopniu na branżę i chamuje postęp w wydawaniu nowszych i świeżych produkcji. Również źle jeśli nie które z nich są tylko kosmetyczną lekką zmianą, z podniesioną rozdzielczością i basta. W porównaniu do tych co są naprawdę gruntownie odświeżone, zmienione i różnice widać gołym okiem. No ale to od nas zależy czy otworzymy nasz portfel i sięgniemy po któraś z tych gier. Nikt nas do tego przecież nie zmusza. Ostatecznie więc zaliczam to do tego co wyróżnia obecną generację i jaka była pod tym względem. Podsumowując dla mnie jednak jest to jeden z plusików, o którym będę pamiętał.

Remake/Nostalgia.

Również i w tym przypadku, będzie to coś co wyróżnia się obecnie na rynku konsolowym. Ja osobiście z tego powodu cieszę się bardzo. Jest to trend, w którym widzę większość pozytywów. Ach ta nostalgia :) jak i coś co daje nam możliwość poznać się  z czymś innym aniżeli nie rzadko tytuły klepane na jedno podobne kopyto. Masa fantastycznych i wyjątkowych gier z aż pierwszego PlayStation i kilku innych  do poznania na dzisiejszych platformach, to coś wobec czego nie można przejść obojętnie. Ja jestem z tego faktu zadowolony. I zawsze będzie mi się kojarzyło to w pozytywnym sensie z ósmą generacją.

Ubisoft.

Wiem, że nie każdy przepada za to firmą, a także są tacy, którzy bawią się dobrze przy ich tytułach. Ale jedno trzeba im oddać i o czym będę pamiętał w mijającej generacji, że dali nam prawdopodobnie najwięcej  gier ze wszystkich producentów. Oczywiście bywały gorsze i lepsze produkcje. Początek mają tu też nowe ciekawe i przyjemne marki jak The Division i Division 2. Zaś fani otwartych światów mają ogromny wybór jak nigdy dotąd. Z drugiej strony życzę Sobie jak i wszystkim abyśmy dostali w przyszłości lepszą jakość i szereg nowych pomysłów, aniżeli ilość wydawanych tytułów przez tego producenta. Mogę się także założyć o dobre pyfko, że prawie każdy z Was ma choćby conajmnej jedną z gier na  swoim dysku konsoli ze stajni Ubisoftu. Właśnie tak to zapisze się w historii.

Ps Plus. Obecnie najlepsza usługa od Sony, którą zapewne posiada/opłaca większość was, a jej historia sięga czasów PS3. Niestety niezbędna dla możliwości grania w gry multiplayer. Myślę jednak, że głównym jej atutem jest możliwość pobrania w ramach jej abonamentu różnych fajnych i przyjemnych gier raz w miesiącu. Co pewnie wielu z was korzysta z tych dobrodziejstw. Ponadto dostajemy dodatkowe zniżki/promocje na zakup różnych cyfrowych produktów ze sklepów Sony, nie rzadko w atrakcyjnych cenach. Mam nadzieję, że Sony ma jakiś pomysł na rozwój usługi na następnej nadchodzącej konsoli, który będzie trzymał conajmnej podobny poziom.

Xbox Game Pass.

Najlepsza usługa jaka dotychczas się pojawiła i narodziła na obecnej generacji konsol. Za naprawdę nie wielką opłatą dostajemy dostęp do wielu wyjątkowych gier. Dzięki rotacji co jakiś czas dostajemy co nowsze tytuły do zabawy dla posiadaczy sprzętu Microsoftu. Zapewne wielu z was będzie o tym wspominać w przyszłości i łączyło fakty, że właśnie dzięki niej weszło w posiadanie właśnie Xboxa. Głównego sprzętu jak również dodatkowego dla XGP. Brawa dla Microsoftu i odhaczamy kolejną wisienkę, która będzie kojarzyć się z mijającą generacją.

Tak dobrze widzicie. PPE. Portal gdzie spędziliśmy mnóstwo czasu nie tylko grając w gry. Poznaliśmy dużo wspaniałych ludzi, graczy. Napisaliśmy tysiące komentarzy, i wykłuciliśmy się chyba za wszystkie czasy :) Również sama strona  w czasie tych lat, doczekała się wiele pozytywnych zmian i bardzo mocno się rozwinąła od początku jej istnienia. Niestety odeszło też kilka fajnych użytkowników, lecz nie zawsze wszystko jest takie kolorowe jak nam się wydaje. Co by jednak nie było, miejmy nadzieję, że gdy będziemy grać już na naszych wymarzonych PS5 bądź XSX, będziemy mieli dalej możliwość dyskutować i dzielić się wrażeniami z naszej wyjątkowej pasji. 

Z rzeczy która nie podoba mi się w tej generacji to taka, gdzie jedna z konsol doprowadza mnie ostatnio do szewskiej pasji. Jej praca jest bardzo głośna, a temperatury grubo ponad normę. Mam nadzieję, że w następczyni te mankamenty zostaną naprawione, a także że szykujące się nie długo czyszczenie pomoże.

Druga sprawa to ceny i dopracowanie gier. Niestety nawet gdybym był milionerem to uważał bym, iż jest absolutnie za drogo. Do tego dochodzi słabe dopracowanie niektórych tytułów na premierę i płacimy za rzekłbym nie dokończone produkty pełną cenę. Miejmy nadzieję, że to się zmieni. 

Największa niespodzianka/zaskoczenie? Są to min. cztery tytuły do których nie nastawiałem się jakoś specjalnie, a zrobiły na mnie ogromne i pozytywne wrażenie:

 

Jeżeli chodzi o mnie to ja nie śpieszę się jeszcze do szybkiej przesiadki. Pewnie też nie w tym roku. Nadal bawię się bardzo dobrze,mam ogromną kupkę wstydu do nadrobienia, jak również nie odkryte jeszcze perełki. A dzisiejsze gry nadal potrafią zrobić na mnie ogromne wrażenie. Do tego jestem już bliżej niż dalej, przyszłym właścicielem Nintendo Switch więc..... :)

A wy macie jakieś konkretne doświadczenia, swoje typy itd które będą przypominać Wam o przemijającej generacji i wyróżniać ją pod względem innych? Może jest coś innego co nie zostało zawarte w tekście. Zapraszam do podzielenia się swoimi doświadczeniami i wnioskami.

Tagi:

Oceń notkę
+ +15 -

Bo wszystkie konsole fajne są.
Oceń profil
+ +241 -
Bankai84
Ranking: 263 Poziom: 57
PD: 23961
REPUTACJA: 6870