Blog użytkownika cosmos22

cosmos22 cosmos22 20.07.2015, 11:54
Ted 2
270V

Ted 2

Komedia o niezwykle perwersyjnym pluszowym misiu? To musi wyjść! Ale nie wyszło... Po raz kolejny.

Komediowy twór Setha MacFarlane'a z 2012 miał na siebie jeden prosty pomysł. Pluszak, który wraz z przyjacielem jedyne co robi to jara zioło, pije piwo, ogląda seriale i dzwoni po prostytutki. I miało być śmiesznie, jak wyszło, wszyscy wiemy. Co się tyczy Teda 2, zabrakło w misiu prawie wszystkiego. Jego postać przez cały film chciała udowodnić, że też jest człowiekiem i może żyć jak inni przez co wyzbyła się większości "Teda". Ot świetny pomysł na komedię. 

 Historia opiera się na udowodnieniu światu przez Teda jednej rzeczy - że nie jest rzeczą, a istotą jak każdy inny. Po drodze oczywiście rzucane mu są kłody pod łapy, ale to już praktycznie cały zarys fabuły.

 Film jest promowany jako komedia. Jak więc spisuje się tu humor? Niezwykle przewidywalny, niedojrzały, głupkowaty, chamski i często w ogóle nieśmieszny. Większość akcji zakończy się dokładnie tak jak nam się wydaje. Dużym problemem jest też zbędne przedłużanie "zabawnych scen", które stają się jeszcze mniej śmieszne. Były na prawdę z dwa momenty najwyżej kiedy się uśmiechnąłem, nic więcej. Całkiem nieźle, jak na dwugodzinny pokaz, prawda?

 Hołd dla kiczu. Taki zamiar chyba miał Ted. Poza wieloma nawiązaniami muzycznymi to tej epoki filmów pojawiło się wiele innych "smaczków". Można do tego zaliczyć sceny muzyczne, w których bohaterowie wręcz tańczą w przerywnikach, a otoczenie stara się współgrać np. Ciągle zmieniające się ułożenie przedmiotów wkoło. Każdy kto zobaczy będzie wiedział o co chodzi. Mimo to jest tego na tyle mało, że nie miało to zbyt wielkiego znaczenia, a szkoda bo to choć trochę podniosłoby wartość filmu. 

 Podsumowując Ted 2 to bardzo słaby film o niczym. Jako komedia nie sprawdza się dobrze, a nie niesie też ze sobą jakiegokolwiek przesłania. Sama jego realizacja pozostawia wiele do życzenia. Fabuła mogłaby choć trochę bardziej się wpasować w klimat świńskiego misia. Ogółem większość elementów ze sobą nie współgra, a cała reszta jest najzwyczajniej słaba. Jeśli tylko możecie, nie oglądajcie tego filmu.

Tagi:

Oceń notkę
+ +4 -

Oceń profil
+ 0 -
cosmos22
Ranking: 3575 Poziom: 28
PD: 3559
REPUTACJA: 32