Blog użytkownika hubertuss03

hubertuss03

hubertuss03 hubertuss03 26.05.2017, 19:24
Microsoft E3 2017: Możliwe pokazy, zapowiedzi i obawy.
445V

Microsoft E3 2017: Możliwe pokazy, zapowiedzi i obawy.

Witam,
Już niebawem czerwiec, a w nim najważniejsze targi w naszej branży, podczas których padają największe zapowiedzi i pokazy gier. Co można oczekiwać po jednym z najważniejszych graczy na tym rynku, czyli Microsofcie? To chcę Wam przedstawić.

Temat będzie podzielony na: zapowiedzi (te prawdopodobne oraz możliwe), pokazy już znanych gier (podobnie jak wcześniej, prawdopodobne oraz możliwe) oraz obawy. Skupiam się wyłącznie na grach także sprzęt wszelakiego rodzaju pomijam.

 

Poprzednia konferencja Microsoftu była ogólnie bardzo dobra. Dużo pokazów gier, mało gadania, przyjemnie poprowadzona. Był jednak jeden minus, dosyć istotny - brak spektakularnych zapowiedzi, które by zaskoczyły graczy i spowodowały opad szczeny. Okey, Forza Horizon 3 to gra z najwyższej półki ale zapowiedź tej gry była pewna jak kolejna odsłona Call of Duty.

W tym roku może być inaczej. Ba, śmiem twierdzić, że Microsoft może dowalić do pieca. Może, ale czy tak będzie? Oby :)

 

Pokazy gier - najbardziej prawdopodobne:

Crackdown 3 - gameplay/trailer oraz data premiery.

State of Decay 2 - gameplay/trailer oraz data premiery.

Sea of Thieves - gameplay/trailer oraz data premiery.

Shadow of Mordor - gameplay/trailer oraz przedstawienie detali dealu marketingowego.

 

Pokazy gier - możliwe:

We Happy Few - gameplay/trailer

Gwint - gameplay/trailer oraz data premiery.

Cuphead - gameplay/trailer oraz data premiery.

 

Zapowiedzi - najbardziej prawdopodobne:

Nowa gra od Turn10 - czyli krótko mówiąc Forza Horizon 7 :)

Nowa gra (IP) - możliwe, że coś z poniższych będzie właśnie tym nowym IP.

 

Zapowiedzi - możliwe:

Nowa gra od The Coalition - szczerze mówiąc małe szanse tym bardziej, że niedawno studio wypuściło Gears of War 4 ale zawsze jakiś cień szansy jest. Jeśli już, to nowe IP bo wg tego co pisał Phil, w tym roku Gearsów nie zobaczymy.

Nowa gra/nowe gry od Rare - wg plotek studio pracuje jeszcze nad dwoma grami, pod wodzą dwóch małych teamów. Nie wiadomo czy są to nowe IP, czy jakieś znane marki. Nie wiadomo też, czy są to duże projekty czy jakieś małe. I nie wiadomo czy w ogóle zostaną pokazane bo przecież studio nie wydało jeszcze Sea of Thieves.

Nowa gra od Playground Games - studio stworzyło drugi team, który ma pracować nad grą w otwartym świecie, niewyścigową. Team został stworzony niedawno więc nie wiadomo czy coś pokażą, jeśli już to pewnie jakiś krótki trailer.

Nowa gra od Moon Studios - Ori 2?

Nowa gra od Iron Galaxy - kolejny sezon Killer Instinct?

Nowa gra multiplatformowa - wg insidera Shinobi, na konfie ma zostać zapowiedziana jakaś duża gra AAA, z która Microsoft najprawdopodobniej nawiązał współpracę marketingową.

Powrót Scalebound

Obawy:

- Sony w tamtym roku zrobiło coś bardzo dobrego - oddzielną konferencję dla pokazu PS4Pro. I o ile sama konferencja była nudna to dzięki niej Sony mogło skupić się na E3 wyłącznie na grach, serwując nam chyba jedną z najlepszych konferencji ever. Microsoft natomiast ma zaprezentować Scorpio właśnie na E3 - i tutaj jest moja największa obawa, że pokaz konsoli zabierze dużo czasu (bo przecież konsole trzeba jakoś zaprezentować, pokazać boost gier już wydanych, tych nadchodzących, podać cenę, datę premiery itd.), a im więcej czasu dla Scorpio, tym mniej dla gier.

- Kolejna obawa, częściowo związana z tą powyżej, odnosi się do zapowiedzi. Jak pisałem wcześniej, MS może dowalić do pieca bo moim zdaniem ma taką możliwość, ale czy dowali? Nie wiadomo. Już w sumie wiadomo, że 343 pojawi się z czymś (tylko) małym więc potencjalna zapowiedź odpada.

 

To tyle z mojej strony. Oczywiście na konferencji mogą pojawić się inne pokazy/zapowiedzi. Przedstawiłem po prostu te najbardziej możliwe, o których coś w necie się pisało. Możliwe też, że coś pominąłem więc pisać - uzupełnię :)

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania :)

PS. Tutaj możecie sobie obczaić studia first-party oraz second-party Microsoftu :)

http://www.ppe.p(...)ty-.html

 

Tagi: 2017 E3 Microsoft Xbox One

Oceń notkę
+ +3 -

Oceń profil
+ +36 -
hubertuss03
Ranking: 113 Poziom: 69
PD: 41110
REPUTACJA: 16713