Blog użytkownika pietryk

pietryk pietryk 14.08.2015, 23:40
Polski głos w grach wideo #5 Krzysztof Ibisz
993V

Polski głos w grach wideo #5 Krzysztof Ibisz

Bohaterem bieżącej odsłony bloga jest Krzysztof Ibisz, prawdziwy człowiek orkiestra. W swej bogatej karierze realizował się już jako dziennikarz, prezenter, autor programów tv, aktor, przedsiębiorca oraz poseł.
W jakich rolach jeszcze go zobaczymy? Tego nie wie chyba nawet on sam...

Krzysztof Ibisz urodził się 25 lutego 1965 roku w Warszawie. W 1984 roku został absolwentem LII Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia PAX pw. św. Augustyna w Warszawie, a w 1988  ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Telewizyjnej, Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Następnie poszerzył swe kwalifikacje zawodowe dzięki ukończeniu studiów podyplomowych w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Zadebiutował jako aktor w 1987 roku w adaptacji sztuki Sen nocy letniej w Teatrze Ochoty. Od tego czasu wystąpił w wielu innych sztukach, a także filmach i serialach. Współtworzył wiele programów jako autor, producent lub osoba prowadząca. Od 2000 roku jest jedną z gwiazd telewizji Polsat - prowadził rozmaite programy m.in. Dwa Światy, Bar, Rosyjską ruletkę, Awanturę o kasę, Życiową szansę, Grę w ciemno i inne.

Kilka lat temu ukazała się książka, opisująca jego diety, ćwiczenia oraz styl życia. Ibisz znany jest ze swej dbałości o wygląd. Swego czasu, jego trener - Dariusz Brzeziński, chwalił go za wytrwałość i konsekwencję, co przekładać się miało na zdrowie i dobrą sylwetkę gwiazdy Polsatu.

Krzysztof Ibisz kilkukrotnie użyczył swego głosu na potrzeby dubbingu (Muminki, Kometa nad doliną Muminków, czy choćby Rysiek Lwie Serce). Ze szczególnym sentymentem wspomina rok 1988, gdy od godziny dziesiątej w nocy, aż do rana nagrywał wraz z ekipą ze studia partie do bajki Denver, ostatni dinozaur.

Posiadacze PlayStation 3, którzy lubują się w grach imprezowych, z pewnością wiedzą, iż Krzysztof Ibisz pojawił się w roli prowadzącego w grach Start the Party! oraz Start the Party! 2. Oba tytuły powstały z myślą o PlayStation Move i przypominały w znacznym stopniu serię EyeToy. Gracze trzymający w rękach PS Move, mieli szansę uczestniczyć w rozmaitych minigrach, wymagających zręczności i refleksu.

 

Serdecznie zapraszam do głosowania na bohatera następnej odsłony cyklu Polski głos w grach wideo.

Tagi:

Oceń notkę
+ +5 -

Oceń profil
+ +11 -
pietryk
Ranking: 4301 Poziom: 28
PD: 3352
REPUTACJA: 863