http://wynurzeniagracza.blogspot.com/

forest122

Ojciec-Gracz Ojciec-Gracz 07.01.2017, 02:37
Dlaczego jeszcze warto kupić PS3
8304V

Dlaczego jeszcze warto kupić PS3

Ostatni dzwonek na zakup konsolki. Dziś bez obrazków, ale za to konkretnie

Dlaczego to właśnie teraz jeszcze warto kupić trupa.

Konsolka mniej więcej od początku 2015 nie istnieje już na mapie graczy Europy, choć po portalu PSN trophies tego nie widać. W jaką grę bym tam nie grał na PS3, to ludzie siedzą i dyskutują nad trofikami albo po prostu piszą na ichnim forum o grze, którą właśnie przechodzą na trupku. Słowo trupek jest jak najbardziej adekwatne do sytuacji. Ale, ale, nie tak do końca. Wchodzę na IGN, a tam jak byk napisane jest, że Persona 5 będzie miała premierę na PS3. Mnie tam ta seria nie grzeje, ale wiem, że na PPE ma zagorzałych fanów.

Reasumując, oprócz Persony z nowych gier pogramy w Fify i Pesy i tak pewnie gdzieś do 2021 roku.

Jako, że na portalu są osoby, które Ps3 jeszcze nie mają albo nabyły je niedawno toteż postanowiłem zachęcić tych, którzy tej konsoli jeszcze nie mają, do jej zakupu ale też przedstawić kilka za, ale i przeciw tej maszynce.

1. Po pierwsze primo gry i ceny gier oraz duży rynek wtórnym

Z tańszej konsoli to chyba została tylko peesdwójka. Playstation 3 to druga pod względem taniości gier konsola na rynku bo gdzie indziej dostaniemy topowe gry w cenach od 10 do 30 zł. Żeby mi się fani "hińskich bajek" nie dopieprzali to od razu powiem – tak wiem ile kosztują dobre RPG na PS3. Z tym, że przeciętny użytkownik będzie chciał grać przede wszystkim w mainstream. Na szczęście RPG na PS3 nie osiągają jeszcze jakichś chorych cen jak w przypadku innych konsol – choćby PS1.

2. JESZCZE duża baza użytkowników

Wbrew śmierci konsoli, liczba osób na niej grających jest ogromna. Świadczyć może o tym portal PSN trophies gdzie bez większego problemu jesteśmy w stanie umówić się na boostowanie czy po prostu sesję online dla zabawy. Wydaje mi się, że aktywność w kwestii społecznościowej na ps3 nie padnie jeszcze przez kilka najbliższych lat.

3. Wsparcie popularnych serwisów video

Mając Ps3 mamy też netflix, iple i tvnplayer także korporacyjna tv satelitarna jest nam zupełnie nie potrzebna.

4. JESZCZE dobre promocje

Jeśli nie zbieracie pudełek to co jakiś czas możecie wyrwać rarytasy w niezłej promocji na przykład Katarzynę za mniej niż 20 zł gdzie za pudełko żądają około stówki. Minusem tej całej sytuacji aktualnie jest to, że Sony daje coraz gorsze tytuły do przecen a i jest przecenionych gier coraz mniej. Pewnikiem w ten sposób chcą zmusić tych co jeszcze grają na trupku aby przenieśli się na prosiaka, bo tam to promocje są i to solidne.

5. Odtwarzacz Bluray, który jako bonus odtwarza gry

Być może nie wielu z Was wie ale PS3 w USA było kupowane dlatego, że było tańszą alternatywą dla drogiego wówczas odtwarzacza Bluray. W dalszym ciągu PS3 to dobra alternatywa dla zwykłego odtwarzacza, który przecież gier Wam nie odpali.

6. Ostatnią ważną zaletą jest wsteczna kompatybilność, czyli odpalanie gier tak analogowo, jak i cyfrowo z PS1 i PS2. Co prawda tylko pierwsze modele PS3 potrafią odpalać analogowo gry z PS2. Kupując nowszy model, trzeba będzie zadowolić się cyfrówkami ze sklepu. Dość często korzystam ze wstecznej na PS3. Niestety PS4 ze względów finansowych tylko i wyłącznie, została pozbawiona analogowej wstecznej kompatybilności. A marzy mi się, żeby PS4 potrafiło odpalać gry z PS3. W każdym mamy to co mamy i dobrze, że na PS3 pogramy sobie w starsze gry.

Ważne aby te plusy nie przesłoniły nam minusów

Minusem całej tej popularności PS3 jest o dziwo jej wysoka cena. PS3 nowe kosztuje tylko trochę mniej od PS4 Slim. Sytuacja jest trochę dziwna. Bo kto przy zdrowych zmysłach kupi PS3 jak za 150 zł więcej ma konsolę obecnej generacji. Całe szczęście mamy bogaty rynek wtórny konsol, gdzie okazyjnie można swoją sztukę wyrwać nawet za 350 zł.

Drugim minusem dla wzrokowych purystów jest starzejąca się grafika, choć ta i tak starzeje się lepiej aniżeli w przypadku starszych generacji, bo tak jak nie do uwierzenia jest, że Shadow of the Colossus działało na PS2, tak nie do uwierzenia jest, że PS3 ciągnie Crysisa "trójkę" i takie graficzne cuda, jak The Last of Us czy Uncharted 3 (tak, tak, TLoU to graficzne cudeńko).

Kolejną sprawą jest Online, który JESZCZE działa, ale już nie długo.

W większości gier pogramy sobie online po wcześniejszym umówieniu się z ludźmi, jednak są takie kwiatki jak wyłączenie w październiku 2016 online dla Skate 3 bez jakiegokolwiek powiadomienia czy newsa - nie, nic z tych rzeczy. Online pada i będzie padał, choć na przykład na starusieńkim Killzone 2 grałem po sieci jeszcze w tamte wakacje. Kwestią czasu jest wyłączacie online w każdej grze, a co za tym idzie, niemożność zdobycia stosownych trofików (to dla trophy whores).

Jeśli nastawiasz się na online to lepiej nie kupuj PS3. Jeśli natomiast interesuje Ciebie ogranie co lepszych tytułów to śmiało kupuj.

Podsumowanie

Plusy

+ cena używanych gier i konsol

+ duża baza użytkowników

+ Netflix, YouTube, TVN Player, Ipla, Filmbox - dla kinomanów

+ tania alternatywa dla Bluray

​+ wsteczna kompatybilność cyfrowa i analogowa

+ grafa starzeje się powoli…

Minusy

- żywotność lasera około 7 lat przy ostrej eksploatacji

- coraz gorsze promocje na PSstore

- wolno ale jednak umierający online

- …ale jednak się starzeje

Tagi: dlaczego warto kupić ps3 ojciec-gracz retro-ojciec

Oceń notkę
+ +57 -

wynurzenia gracza
Oceń profil
+ +176 -
Ojciec-Gracz
Ranking: 31 Poziom: 80
PD: 63292
REPUTACJA: 30577